Jak wyodrębnić zwykłą ikonę systemu Windows 10

Ikony systemu Windows 10 są częścią jego plików systemowych. Możesz je przeglądać, gdy chcesz zmienić ikonę określonego typu pliku, ale jeśli chcesz po prostu użyć ikony, przekonasz się, że uzyskanie rzeczywistego pliku jest nieco uciążliwe. Aby uprościć sprawę, pobierz aplikację o nazwie IconsExtract. Może skanować dany folder w poszukiwaniu ikon i to samo w formacie ICO.

Uzyskaj zapasową ikonę systemu Windows 10

Pobieranie i uruchom IconsExtract. Domyślnie jest ustawiony na c: windows system32 shell32.dll i znajdziesz tam większość ikon, jednak jeśli chcesz skanować dla każdej ikony Windows 10, lepiej zmienić lokalizację skanowania na następujące.

C:Windowssystem32

Gdy aplikacja zakończy wyszukiwanie ikon, możesz przeglądać znalezione ikony. Aby zapisać ikonę, wybierz ją lub, jeśli chcesz zapisać wiele ikon, przytrzymaj klawisz Ctrl i wybierz je. Kliknij przycisk Zapisz, a następnie wybierz miejsce, w którym chcesz zapisać pliki ikon.

Ikona zostanie zapisana i możesz jej używać w dowolnym miejscu. Powinniśmy Cię ostrzec, że nie masz tej ikony. Zdecydowanie mają ograniczone prawa, więc korzystanie z nich w osobistych projektach, np. Opracowywana aplikacja, jest prawdopodobnie nielegalne.

IconsExtract pozwala wybrać rozmiar pliku ikony, którego szuka. Ikony rzadko składają się tylko z jednego obrazu. Mają wiele rozmiarów, które pozwalają Windowsowi używać tej samej ikony, ale w różnych miejscach.

IconsExtract może także znaleźć obrazy kursorów i wyodrębnić je. Istnieje możliwość wyszukiwania kursorów po wybraniu katalogu, który aplikacja ma przeskanować. Za pomocą tej aplikacji możesz przeskanować dowolny folder w celu znalezienia ikon, więc jeśli znajdziesz aplikację, dla której chcesz znaleźć ikonę, spełni to zadanie. Jedynym wyjątkiem są aplikacje UWP. Wygląda na to, że nie może znaleźć ikon w folderze pakietu aplikacji UWP.

IconsExtract ujawni wszelkiego rodzaju ikony, nawet te, które nie są często wyświetlane w systemie Windows 10, i będziesz zaskoczony, gdy dowiesz się, ile z nich nie zostało zaktualizowanych do systemu Windows 10. System operacyjny ma sporo artefaktów z starsze wersje systemu Windows 10. Są to przede wszystkim ikony, które można zobaczyć w ostrzeżeniach lub komunikatach o błędach, ale minęło sporo lat, odkąd system Windows 10 został pierwotnie wydany. Te ikony naprawdę powinny już zostać zaktualizowane, aby pasowały do ​​interfejsu użytkownika systemu operacyjnego.

x