Jak wyostrzyć obraz w MS Word

Możesz dodawać obrazy, filmy, tabele, wykresy i zrzuty ekranu w pliku MS Word. To nie jest jeden z najpopularniejszych edytorów tekstu na świecie. Jeśli chcesz zainwestować czas, możesz go użyć do tworzenia wspaniałych dokumentów. Dla każdego, kto nie jest zaznajomiony z profesjonalnymi aplikacjami do projektowania dokumentów, MS Word jest posłany do nieba. Obrazy wstawiane do dokumentu MS Word są dodawane w obniżonej jakości. Ma to na celu utrzymanie rozsądnego rozmiaru pliku. Pojedynczy obraz może znacznie zwiększyć rozmiar dokumentu. Wyobraź sobie, że gdyby został dodany w oryginalnym rozmiarze, dokument może stać się zbyt duży, aby można go było wysłać e-mailem. Oczywiście obniżona jakość nie zawsze wygląda dobrze, w takim przypadku należy wyostrzyć obraz w programie MS Word, aby wyglądał lepiej.

MS Word nie jest edytorem obrazów na żadnym etapie wyobraźni. Ma kilka narzędzi z ograniczonymi opcjami edycji obrazu. Obejmują one narzędzia do przycinania, filtry kolorów, kształty, obramowania i nie tylko. Jeśli obraz dodany do dokumentu wygląda na nie, możesz go wyostrzyć. Jest wbudowane narzędzie, które pozwala to zrobić.

Wyostrz obraz w MS Word

MS Word ma funkcję wyostrzania obrazu już w Office 2007. Być może starsze wersje pakietu produktywności również mają tę funkcję. Jest dostępny w ten sam sposób, ale rzeczywiste elementy sterujące będą różne w zależności od używanej wersji MS Office. W tym poście opisano, jak wyostrzyć obraz w programie MS Word w pakiecie Office 2016.

Najpierw wstaw obraz za pomocą karty Wstawianie na wstążce. Następnie kliknij obraz prawym przyciskiem myszy i wybierz „Formatuj obraz” z menu kontekstowego.

Panel otworzy się z boku z kilkoma zakładkami. Wybierz kartę Formatuj obraz; to ten po prawej stronie.

Rozwiń opcję „Korekty obrazu”. Tutaj zobaczysz menu rozwijane i suwak Ostrość. Lista rozwijana zawiera wstępnie ustawione wartości ostrości. Mogą wyostrzyć lub zmiękczyć obraz. Za pomocą suwaka Ostrość można ustawić niestandardowy poziom ostrości.

Inne korekty obrazu

Sekcja Korekcja obrazu umożliwia również zmianę jasności i kontrastu obrazu. Podobnie jak w przypadku Ostrości, możesz zwiększyć lub zmniejszyć jasność i kontrast. Istnieją ustawienia wstępne, które jednocześnie zmieniają oba elementy obrazu. Jeśli chcesz zmienić jeden element, ale nie drugi, użyj suwaków zamiast menu rozwijanego ustawień wstępnych. Jeśli coś pójdzie nie tak, a Twoje zdjęcie wygląda gorzej niż wcześniej, kliknij przycisk „Resetuj”, aby to naprawić.

Możesz edytować obraz w odpowiedniej aplikacji do edycji obrazów przed dodaniem go do MS Word, ale zostanie on skompresowany po dodaniu. Twoje zmiany mogą nie wyglądać tak dobrze, jak przed wstawieniem obrazu do programu MS Word. Jeśli chcesz użyć obrazu lepszej jakości, ale zachować mały rozmiar pliku, spróbuj wstawić obraz ze źródła internetowego. Obraz będzie lepszej jakości i będzie można go zaktualizować, zastępując plik online.