Jak wypchnąć urządzenia i dyski na szczyt w tym komputerze w systemie Windows 10

Ten komputer jest jedną z dwóch lokalizacji, w których Eksplorator plików może domyślnie otworzyć. Druga lokalizacja to Szybki dostęp. Ten komputer ma trzy rodzaje przedmiotów; foldery, urządzenia i napędy oraz lokalizacje sieciowe. Foldery są wyświetlane u góry i zawierają foldery z bibliotekami, takie jak Pobrane i Obrazy i Pulpit, Urządzenia i dyski pojawiają się obok i zawierają wszystkie dyski wewnętrzne i zewnętrzne, a także telefony i karty SD. Ostatni to Lokalizacje sieciowe i pokaże urządzenia multimedialne, dyski sieciowe i foldery sieciowe, jeśli takie są dostępne.

Jeśli nie podoba Ci się Foldery pojawiające się u góry i chcesz dać pierwszeństwo Urządzeniom i napędom, do których masz dostęp częściej, istnieje obejście tego problemu.

Urządzenie i napędy w tym komputerze

Ten komputer pokazuje elementy pogrupowane w określony sposób, a grupowanie jest prostą funkcją Eksploratora plików. Podobnie jak w przypadku każdego innego folderu, do którego uzyskujesz dostęp w Eksploratorze plików, możesz wybrać sposób wyświetlania elementów w tym komputerze i wykorzystać to na swoją korzyść.

Otwórz ten komputer i kliknij prawym przyciskiem myszy w pustym obszarze. Z menu kontekstowego przejdź do Sortuj według i wybierz „Malejąco”.

Gdy to zrobisz, foldery zostaną zepchnięte na dół, a urządzenie i dyski zostaną zepchnięte na górę. Lokalizacje sieciowe, które wcześniej znajdowały się na dole, zajmują najwyższe miejsce.

Następnie możesz zacząć ponownie przeglądać alfabet, zastanawiając się, dlaczego Lokalizacje sieciowe znajdują się na górze, gdy foldery zostały zepchnięte na dół. Wynika to z tego, że kolejność rosnąca i malejąca nie jest przeznaczona do sortowania alfabetycznego. Ten komputer jest domyślnie sortowany i pogrupowany według typu i wydaje się, że Lokalizacje sieciowe znajdują się wyżej na liście elementów niż urządzenia i dyski lub foldery. Ta kategoryzacja została przeprowadzona przez system Windows, więc nie ma możliwości jej zmiany.

Jeśli chcesz sortować elementy w kolejności alfabetycznej, musisz zmienić kryteria sortowania i grupowania na „Nazwa”. Robienie tego ma dość duży efekt uboczny; elementy nie są już pogrupowane w Urządzenia, dyski, foldery itp. Jeśli to ustawienie nie działa, możesz zapoznać się z innymi opcjami sortowania i grupowania dostępnymi w Eksploratorze plików. Możliwe, że jedna z tych opcji da ci układ, który bardziej Ci odpowiada. Powinniśmy ostrzec Cię, abyś trzymał się opcji sortowania i grupowania Eksploratora plików i nie próbował hacków rejestru dla tego komputera. Może to powodować problemy.