Udostępnij teraz w social media:

Microsoft próbował stworzyć nową, lepszą przeglądarkę po tym, jak Internet Explorer popadł w zapomnienie, ponieważ nie był dobry. Edge radzi sobie lepiej niż Internet Explorer, ale nadal nie jest tak dobry jak Chrome czy Firefox. Dlatego Microsoft przebudowuje Edge, a nowa wersja jest oparta na Chromium. Ta wersja jest dostępna tylko dla Insiderów, ale istnieje wyciekła wersja Edge oparta na Chromium, którą możesz wypróbować w stabilnej wersji systemu Windows 10.

Aktualizacja: Kompilacje Edge Insider są teraz dostępne dla każdego.

Edge oparty na Chromium

Jest to wersja Edge oparta na Chromium, która wyciekła, i chociaż jest bezpieczna i pomyślnie przeszła skanowanie VirusTotal, powinieneś spróbować tego na własne ryzyko. Aplikacja nie będzie musiała być instalowana i zamiast tego będzie działać jako aplikacja przenośna.

Sprawdź -   Jak dostosować skróty klawiaturowe w KDE Plasma 5

Pobierz to tutaj, rozpakuj pobrany plik i uruchom w nim plik EXE. Na razie dostępna jest tylko wersja 64-bitowa i jeśli używasz 32-bitowego systemu Windows 10, może ona na nim nie działać. Możesz spróbować, jeśli chcesz.

Interfejs użytkownika jest nadal bardzo podobny do Edge, skłaniając się w kierunku nowoczesnego projektu, który widzisz w systemie Windows 10, bez śladu płynnego projektu w tej wyciekającej wersji. Ustawienia / opcje, które oferuje, odzwierciedlają prawie wszystkie te, które otrzymujesz w Chrome, z wyjątkiem danych, które są synchronizowane za pośrednictwem konta Microsoft i możesz je odłączyć, jeśli chcesz.

Ta wersja Edge oparta na Chromium zapewnia również dostęp do sklepu z rozszerzeniami Edge, który ma obecnie niewielką liczbę rozszerzeń. Co ważniejsze, możesz zainstalować rozszerzenia Chrome w tej wersji Edge. Aby zainstalować rozszerzenia Chrome, musisz najpierw otworzyć stronę rozszerzeń w Chrome i włączyć opcję „Zezwalaj na rozszerzenia z innych sklepów”, a następnie odwiedzić Chrome Web Store. Wybierz dowolne rozszerzenie, które chcesz zainstalować, kliknij przycisk Dodaj do Chrome. Rozszerzenia powinny działać, chociaż mogą być pewne wyjątki.

Sprawdź -   Czy wiedziałeś? Windows nigdy nie miał „zasobnika systemowego”

Dostępne ustawienia są mniej więcej takie same, jak w przeglądarce Chrome, ale przeglądarka działa z kontem Microsoft, a nie z kontem Google. Możesz dostosować stronę Nowa karta, edytować szybkie wybieranie i nadal otrzymywać kanały informacyjne, które ma aktualna stabilna wersja Edge.

Wadą jest to, że przeglądarka plików PDF, którą ma stabilna wersja Edge, nie ma miejsca w wersji aplikacji opartej na Chromium. Edge jako przeglądarka plików PDF i czytnik eBooków nie był wcale zły. Funkcja odkładania kart na bok również zniknęła, ale masz dostęp do wszystkich flag obsługiwanych przez Chromium.