Jak wypróbować eksperymentalne funkcje Netflix

Netflix może nie wprowadzać funkcji tak często, jak coś takiego jak Mapy Google, ale firma od czasu do czasu wprowadza wiele nowych funkcji w Netflix (pamiętasz gry Netflix?). Cóż, jeśli jesteś kimś, kto uwielbia poznawać nowe funkcje, zanim będą one dostępne na całym świecie, prawdopodobnie chciałbyś wypróbować eksperymentalne funkcje Netflix. W tym miejscu pojawia się program Netflix „Uczestnictwo w testach”. Oto, jak wypróbować funkcje Netflix w wersji beta.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o eksperymentalnych funkcjach Netflix

Przed uruchomieniem nowej funkcji, takiej jak przycisk Odtwórz coś na Netflix, firma udostępnia eksperyment ograniczonym testerom wersji beta. Poza tym Netflix intensywnie eksperymentuje, aby decydować o rozmieszczeniu przycisków, interfejsie użytkownika, UX, grafice filmowej i nie tylko. Zobaczmy, jak włączyć funkcję udziału w testach, aby uzyskać te ekscytujące eksperymenty przed wszystkimi innymi.

Co to jest udział w testach w serwisie Netflix

Możesz skorzystać z opcji udziału w testach w serwisie Netflix, aby wyrazić zgodę na udział w serii testów beta. Większość aplikacji, takich jak WhatsApp, Instagram, Twitter i inne, pozwala użytkownikom zarejestrować się do testów beta, aby sprawdzić i wprowadzić ostatnie poprawki w aktualizacji. W przypadku Netflix przeciętny użytkownik nie widzi zmian UI/UX ani żadnej nowej funkcji, chyba że firma wdrożyła aktualizację globalnie.

Jednak rejestrując się do udziału w testach, prosisz Netflix o przesłanie wszystkich tych aktualizacji przed globalnym wdrożeniem. Pomaga Netflix sprawdzić, czy użytkownicy odnoszą korzyści ze zmian. Przede wszystkim wprowadzono mniejsze poprawki, takie jak pozycjonowanie tytułu filmu/serialu, aby sprawdzić, czy zwiększa on współczynnik klikalności; więcej o tym później.

Jeśli jakaś funkcja okaże się korzystna dla firmy, zwykle udostępniają ją w ogólnej aktualizacji. W przeciwnym razie funkcja zostanie odrzucona i nigdy więcej nie ujrzy światła dziennego. Oznacza to, że decydując się na udział w teście, możesz znaleźć się wśród ograniczonej liczby osób, które będą mogły wcześnie korzystać z nowej funkcji. W przeciwnym razie możesz zobaczyć, co nie zadziałało w przypadku Netflixa w ich eksperymentach.

Warto również wspomnieć, że funkcje testowe są losowo udostępniane ludziom. Dlatego niekoniecznie zobaczysz wszystkie nowe funkcje. Zobaczmy, jak najpierw włączyć funkcję udziału w teście. Później omówimy kilka przykładów i jak skutecznie Netflix wykorzystuje test.

Jak włączyć udział w testach na Netflix?

Aby korzystać z najnowszych funkcji Netflix, musisz zdecydować się na otrzymywanie testów i podglądów. Zwykle opcja jest wstępnie włączona podczas tworzenia nowego konta. Istnieje jednak niewielka szansa, że ​​możesz zrezygnować z usługi samodzielnie lub przez osobę korzystającą z Twojego konta. Oto jak włączyć funkcję udziału w testach w serwisie Netflix.

  • Otwórz i zaloguj się w witrynie Netflix w przeglądarce.
  • Teraz najedź kursorem na swoje zdjęcie profilowe i wybierz Konto.

  • Teraz przewiń w dół i wybierz „Uczestnictwo w teście” w sekcji Ustawienia.

  • Przełącz przycisk po prawej stronie i wybierz Gotowe, aby zakończyć kroki.

Włączając ją, kwalifikujesz się do przyszłych doświadczeń testowych. To ustawienie nie ma jednak zastosowania do testów bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom lub egzekwowania. Nadal zobaczysz potencjalne zmiany przed zwykłym widzem i pomożesz ulepszyć Netflix.

Jak działają eksperymenty Netflix i dlaczego to robią

Netflix kieruje się ideą, aby przede wszystkim wybór i kontrolę konsumenta nad rozrywką. Na przykład interfejs użytkownika Netflix przeszedł gwałtowną transformację w ciągu ostatniej dekady. Wcześniej w 2010 roku miał statyczny interfejs użytkownika z ograniczonymi opcjami nawigacji — projekt inspirowany półkami wypożyczalni DVD. Jednak eksperymenty pomogły Netflixowi stworzyć interfejs użytkownika do przesyłania wideo, co skutkuje wyższym współczynnikiem klikalności i rosnącą liczbą widzów każdego dnia. To samo dotyczy niezliczonych innych aktualizacji, takich jak pozycjonowanie przycisków, grafiki filmowe, tekst wezwania do działania, jakość przesyłania strumieniowego, plany danych i wszystko, co dotyczy platformy strumieniowej Netflix.

Według bloga technologicznego Netflix, Podejmowanie decyzji jest łatwe — trudne jest podejmowanie właściwych decyzji. Dlatego zamiast pozwolić liderom podejmować wszystkie decyzje, zatrudniać zespół ekspertów, prowadzić wewnętrzną debatę zespołową czy kopiować konkurencję, Netflix opiera się na danych. Wykorzystuje testy A/B, aby sprawdzić, które podejście jest lepsze. Oto przykład:

Załóżmy, że ktoś powiedział zespołowi Netflix, że odwrócona grafika z tytułem zapewnia lepsze wyniki; Netflix to przetestuje. Zespół pobiera prostą losową próbkę od swoich członków i dzieli ich na dwie grupy. Pierwsza grupa widzi ogólny interfejs użytkownika, podczas gdy druga grupa widzi odwróconą grafikę pudełka. Następnie Netflix zbiera dane behawioralne z powtarzanych testów i analizuje je, aby podjąć ostateczną decyzję. Jeśli użytkownicy pozytywnie wchodzą w interakcję z nowym projektem, to zostaje. W przeciwnym razie Netflix wie, co nie zadziałało, aby ulepszyć platformę.

Blog dotyczący technologii Netflix

Eksperymenty pozwalają wszystkim członkom głosować poprzez swoje zachowanie, dzięki czemu korzystanie z Netflix jest przyjemniejsze dla wszystkich. Netflix przeprowadza wszystkie te testy z zatrudnionym zespołem, zanim dostarczy go do nas. Ci, którzy uczestniczyli w programie testowym, otrzymują dokładnie przefiltrowany eksperyment, który często prowadzi do lepszej ewolucji platformy — na przykład przycisk Pomiń wprowadzenie i następny odcinek.

Do tej pory dowiedzieliśmy się, jak Netflix eksperymentuje z nowymi pomysłami i testuje je przed wprowadzeniem ich do funkcji. Znacząco zmniejsza szanse na niepowodzenie. Teraz zobaczmy kilka przykładów, które Netflix wielokrotnie testował i kilka, które przeszły eksperymenty i okazały się cenną funkcją.

  • Netflix regularnie zmienia rozmiar kafelków na stronie głównej, aby sprawdzić, którą preferują widzowie.
  • Zmiana tekstu na przycisku wezwania do działania na stronie głównej, aby zobaczyć, który z nich generuje więcej konwersji.
  • Firma przeprowadziła niedawno test dla osób, które chcą udostępnić dane konta Netflix swoim znajomym. Jeśli zdany, będziesz mógł udostępniać swoje konto Netflix innym. Coś, czego firma bezskutecznie zakazała przez te wszystkie lata.
  • Szybki śmiech to krótki filmik w stylu Tik-Tok, który Netflix obecnie testuje na smartfonach. Jeśli się powiedzie, firma może uruchomić go również na inne urządzenia.
  • Przycisk Pomiń wprowadzenie i następny odcinek był częścią eksperymentu, który został wprowadzony jako funkcja globalna. Jest to jedna z najbardziej ekscytujących funkcji dla każdego, kto lubi oglądać swoje ulubione programy.

Wyjątkowe funkcje, takie jak przycisk odtwarzania losowego lub przycisk następnego odcinka, zostały udostępnione ograniczonym uczestnikom testu. Jeśli jednak nie zdecydowałeś się na uczestnictwo w programie Test, nadal uczestniczysz w mniejszych testach A/B. Przykładem jest tekst wezwania do działania. Każdy, kto otworzy stronę główną Netflix, może zobaczyć inny tekst na przycisku, jak pokazano na poniższym obrazku. To samo dotyczy sztuki filmowej, która jest tworzona z myślą o typach miniatur, które ludzie często otwierają.

Blog dotyczący technologii Netflix

Często Zadawane Pytania

Ile eksperymentów prowadzi Netflix?

Netflix może jednocześnie przeprowadzać setki eksperymentów. Większość z nich wykonywana jest z zatrudnionym zespołem członków. Mimo to niektóre z nich, takie jak rozmiar karty tytułowej, pozycjonowanie tytułu, grafika filmowa i inne, są wielokrotnie testowane na użytkownikach na całym świecie.

W jaki sposób Netflix wykorzystuje testy A/B?

Zgodnie z blogiem Netflix, zespół obmyśla hipotezę i tworzy wokół niej eksperyment. Następnie uruchamiają oryginalną wersję platformy i nieznacznie aktualizują jedną wśród użytkowników. Ten, który okaże się lepszy, jest wybierany i wykorzystywany do tworzenia nowej hipotezy. To niekończący się proces, który Netflix zawsze stosuje, aby lepiej ulepszać platformę.

Co to jest test Netflix?

Test Netflix to każda nowa funkcja, którą firma eksperymentuje z normalnymi użytkownikami. Na przykład przycisk Odtwórz coś był testem, który Netflix przekształcił w funkcję. Podobnie, Netflix obecnie testuje, czy ludzie są gotowi zapłacić dodatkowe pieniądze, aby udostępnić swoje konto Netflix znajomym.

Skorzystaj z udziału w testach i uzyskaj dostęp do funkcji Netflix Beta

W ten sposób możesz włączyć „Uczestnictwo w testach” w Netflix i wypróbować eksperymentalne funkcje Netflix na swoim koncie. Testowanie zmian w wersji beta jest powszechną praktyką i jeśli lubisz należeć do grupy testowej Netflix, możesz zacząć korzystać z funkcji beta już teraz. Tymczasem sprawdź ogromny katalog filmów akcji Netflix lub filmy z Bollywood, jeśli Cię to interesuje.