Jak wyprostować zdjęcie w systemie Windows 10

Aplikacje aparatu mają siatki, które są przydatne, jeśli chcesz zrobić zdjęcie czegoś na poziomie. Pomaga również prawidłowo wyrównać zdjęcie i jest naprawdę przydatne. To powiedziawszy, zdjęcia nie zawsze są tak proste, jak potrzebujesz. Jeśli kąt nie jest zbyt zły, możesz wyprostować zdjęcie za pomocą prostej aplikacji do edycji zdjęć. Oto, w jaki sposób możesz wyprostować zdjęcie w systemie Windows 10, korzystając tylko z aplikacji Stock Photos.

Wyprostuj zdjęcie

Otwórz zdjęcie w edytorze zdjęć. Kliknij przycisk Edytuj i utwórz u góry iw otwartym menu wybierz „Edytuj”.

Pasek boczny otworzy się po prawej stronie i pojawi się suwak o nazwie „Prostowanie”. Pokrętło znajduje się na środku i można je przesuwać w obie strony, aby zmienić sposób prostowania zdjęcia.

Przesuń go, aby naprawić zdjęcie. Narzędzie do prostowania zasadniczo pozwala swobodnie obracać obraz zamiast tylko pod określonymi kątami, np. 90 stopni. Możesz również użyć tego narzędzia do przechylenia zdjęcia. Jeśli jesteś zadowolony z tego, co masz, kliknij przycisk Zapisz u dołu.

Zmodyfikowane zdjęcie warto zapisać jako kopię. Po zmianie kąta zdjęcia jego fragmenty zostaną wykadrowane. Narzędzie do edycji zdjęć ograniczy zdjęcie do jego rozmiaru, co oznacza, że ​​kiedy spróbujesz go wyprostować, niektóre z nich wypadną poza rozmiar obszaru roboczego i zostaną wykadrowane.

Jeśli narzędzie Zdjęcie nie jest wystarczająco łatwe do użycia lub jest zbyt proste, możesz wypróbować IrfanView. Przejdź do obrazu> obrót niestandardowy / dokładny. Otrzymasz nowe okno z kontrolkami do obracania obrazu. Zmień wartość w polu „Kąt”. IrfanView zmieni rozmiar płótna, więc gdy obrócisz obraz, ale jeśli chcesz zachować oryginalny rozmiar płótna, wybierz opcję „Zachowaj oryginalny obraz / rozmiar płótna”.

IrfanView nie ma siatki, która pomogłaby Ci wyprostować obraz. Jeśli naprawdę potrzebujesz, możesz spróbować użyć GIMP. Posiada funkcję obrotu. Możesz włączyć siatkę w opcji Widok na pasku menu. Narzędzie do obracania znajduje się również w widoku i nazywa się Odwróć i obróć.

Bez względu na to, z której aplikacji korzystasz, dobrym pomysłem jest zapisanie nowego / edytowanego obrazu jako kopii, dopóki projekt nie zakończy się absolutnie i nie będziesz wiedział, że oryginalne zdjęcie nigdy nie będzie potrzebne.