Mac

Jak wyprowadzać dźwięk do wielu urządzeń w systemie macOS

Udostępnij teraz w social media:

Urządzenia audio zazwyczaj działają solo. Na przykład MacBook ma tylko jedno gniazdo audio, co oznacza, że ​​można do niego podłączyć tylko jeden zestaw słuchawek lub głośniki zewnętrzne, ale istnieją proste sposoby obejścia tego problemu. Urządzenia łączące się przez gniazdo audio można zmusić do współpracy z tanim sprzętem, ale gniazdo audio nie jest jedynym sposobem, w jaki urządzenie wyjściowe audio łączy się z komputerem Mac.

Urządzenia audio zasilane przez USB i Bluetooth łączą się równie łatwo z komputerem Mac. Jeśli potrzebujesz ich do pracy z wbudowanymi głośnikami lub jakimkolwiek innym urządzeniem podłączonym do gniazda audio, jest to dość łatwe. Na macOS jest wbudowane narzędzie, które pozwala łączyć i odtwarzać dźwięk na wielu urządzeniach.

  Jak tłumaczyć słowa bezpośrednio w Safari

Wyjście audio do wielu urządzeń

Podłącz wszystkie urządzenia audio, których chcesz użyć, do komputera Mac. Na komputerze Mac wyszukaj i otwórz aplikację o nazwie Audio MIDI Setup. Jest to standardowa aplikacja dla systemu macOS, którą można otworzyć z poziomu Spotlight, Launchpad lub folderu Aplikacje.

Po otwarciu aplikacji zauważysz, że wszystkie urządzenia audio podłączone do komputera Mac są wymienione w kolumnie po lewej stronie. U dołu tej kolumny znajduje się przycisk plus. Kliknij i wybierz z menu opcję „Utwórz urządzenie agregujące”.

Spowoduje to dodanie nowego urządzenia do lewej kolumny. Wybierz to, a okienko po prawej stronie wyświetli listę wszystkich urządzeń audio podłączonych do systemu. Zaznacz pole obok każdego urządzenia, na które chcesz wyprowadzić dźwięk.

  Jak automatycznie otworzyć Findera na dysku w systemie macOS

Po zakończeniu kliknij prawym przyciskiem myszy zagregowane urządzenie w kolumnie po lewej stronie i wybierz opcję „Użyj tego urządzenia do odtwarzania dźwięku”.

Odtwarzaj dźwięk lub wideo z dźwiękiem na komputerze Mac, a dźwięk zostanie przekierowany do wszystkich urządzeń wybranych do utworzenia urządzenia zbiorczego.

Jeśli chcesz używać wielu urządzeń wejściowych audio jednocześnie, np. Wielu mikrofonów, możesz użyć tej samej sztuczki, ale ustawić urządzenie agregujące jako urządzenie wejściowe audio.

Przetestowałem to z głośnikiem Bluetooth i wbudowanymi / wbudowanymi głośnikami na MacBooku i działało bezbłędnie. Powinno to działać z niemal każdym posiadanym urządzeniem audio, o ile można go podłączyć do komputera Mac. Wyjątkiem będzie sytuacja, w której nie można podłączyć wielu urządzeń, np. Połączenie wielu głośników Bluetooth z komputerem Mac może nie być możliwe. W takim przypadku nie jesteś ograniczony przez to, do ilu urządzeń można przekierować audio, ale ile można podłączyć.

  Jak zarządzać głośnością urządzeń audio z wieloma wyjściami w systemie macOS

x