Jak wyregulować jasność monitora za pomocą uszkodzonych przycisków w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Fizyczne przyciski prawie zniknęły z urządzeń codziennego użytku. Bardzo niewiele telefonów ma coś więcej niż przycisk zasilania, przyciski głośności i być może trzy inne przyciski do nawigacji, ale to wszystko. Urządzenia takie jak Chromecast nie mają żadnych fizycznych przycisków. Może to być dobre dla estetyki, ale czasami fizyczny przycisk jest lepszy niż miękki. To powiedziawszy, fizyczne przyciski mogą się zepsuć i często nie ma substytutu dla ich funkcji. Jeśli potrzebujesz dostosować jasność monitora, ale przyciski na monitorze są uszkodzone, możesz skorzystać z aplikacji innych firm lub spróbować użyć domyślnych przełączników jasności systemu Windows 10.

OSTRZEŻENIE SPOILERA: Przewiń w dół i obejrzyj samouczek wideo na końcu tego artykułu.

Regulacja jasności w systemie Windows 10

Jeśli masz laptopa, nie ma sensu. Klawisze funkcyjne sterują również jasnością, głośnością i przełącznikiem WiFi. Możesz ich użyć do regulacji jasności monitora.

  Jak sprawdzić stan baterii laptopa z systemem Windows

Jeśli masz monitor zewnętrzny lub komputer stacjonarny, klawisze funkcyjne mogą lub nie mogą regulować jasności. Twój monitor powinien mieć dedykowane przyciski, ale jeśli są zepsute lub uszkodzone, możesz dostosować jasność z planu zasilania.

W Eksploratorze plików wprowadź następujące informacje na pasku adresu.

Control PanelHardware and SoundPower Options

U dołu otwartego okna Panelu sterowania zobaczysz suwak jasności. Użyj go do regulacji jasności monitora.

Aplikacje innych firm

Zakładając, że powyższe wbudowane narzędzia do regulacji jasności monitora zawiodły, nadal musisz zarządzać jasnością za pomocą uszkodzonych (lub nieobecnych) fizycznych przycisków. Pobierz bezpłatną aplikację o nazwie Opornik. Ściemniacz może zarządzać tylko jasnością, a nie kontrastem. Dodaje rodzaj ekranu u góry wyświetlacza, aby dostosować jasność. Nie zmienia jasności monitora, tak jak fizyczne klawisze na nim.

  Jak ominąć TPM 2.0 i zainstalować sprawdzanie wymagań dla systemu Windows 11?

Użyj suwaka, aby dostosować jasność monitora. Przesuń go w lewo, aby zwiększyć jasność, lub w prawo, aby zmniejszyć jasność. Ściemniacz działa tylko z zewnętrznymi monitorami.

Jeśli masz więcej niż jeden monitor lub musisz również dostosować jasność wyświetlacza wewnętrznego, tj. Ekranu laptopa, użyj aplikacji o nazwie Pangolin Screen Brightness.

Jasność ekranu łuskowca obsługuje wiele monitorów. Nie daje suwaka wolnego zasięgu, takiego jak Dimmer, ale możesz go użyć do kontrolowania jasności wielu monitorów i zastosowania filtra kolorów, jeśli to konieczne. Podobnie jak Dimmer, ta aplikacja stosuje również filtr do przyciemniania ekranu. Jeśli wyjdziesz z aplikacji, ekran powróci do poprzedniego poziomu jasności. Ta aplikacja nie może zmienić poziomu kontrastu ekranu.

  Jak ustawić inną tapetę dla wielu monitorów w systemie Windows 10

Jeśli na ekranie występują zniekształcone kolory lub problemy z odcieniem i nasyceniem, rozważ odświeżenie profilu kolorów monitora.

x