Jak wyróżnić tekst w historii na Instagramie?

Instagram to jedna z najpopularniejszych platform mediów społecznościowych na świecie, jeśli nie najpopularniejsza. Jest to wizualne, oparte na treści środowisko, które automatycznie sprawia, że ​​jest szybsze, bardziej kolorowe i ogólnie przyjemniejsze niż na przykład Facebook i Twitter. Posty na Instagramie istnieją od samego początku istnienia sieci. Publikujesz zdjęcie/obraz, wybierasz filtr, dodajesz opis i kilka hashtagów, i to prawie wszystko.

W trakcie oszałamiającego okresu rozwoju Instagrama wprowadzono unikalną rzecz (po raz pierwszy widzianą na Snapchacie), zwaną „historiami”. Oto, jak najlepiej wykorzystać własne historie.

Dlaczego styl jest tak ważny?

Instagram to czysta słodycz dla oczu. Nie znaczy to, że nie ma tam żadnych uzasadnionych, wysokiej jakości treści, ale jeśli chcesz, aby Twój post/historia była widziana przez ludzi i, co ważniejsze, udostępniana, będziesz chciał, aby była tak piękna, jak to tylko możliwe . Pierwszym krokiem tutaj jest oczywiście zdobycie smartfona ze świetnym aparatem, który, prawdę mówiąc, większość nowszych modeli już oferuje.

Posty nie są dużym problemem i nie są tak naprawdę ważne. Publikujesz coś, ludzie to widzą i wkrótce zaczyna odpływać w zapomnienie. Oczywiście posty to swego rodzaju portfolio, ale jeśli wiesz, jak stworzyć dobrą historię, nie będziesz mieć z nimi żadnych problemów.

Następnym krokiem jest jednak przetwarzanie końcowe. Obecnie przetwarzanie końcowe obejmuje wiele różnych czynników. Mówimy o kolorach, gifach, wielu obrazach, tekście, a nawet humorze i dowcipie. Ta część może odpłynąć w świat sztuki (nie popełnij błędu, tworzenie niesamowicie wyglądających historii i postów to prawdziwa forma sztuki), ale oto kilka pomysłów, o których warto pamiętać przy tworzeniu własnych historii.

Porady dotyczące historii

Poniższe wskazówki dotyczące historii na Instagramie nie nauczą Cię, jak tworzyć dobre historie. Nie powiedzą ci otwarcie, co robić, a czego nie. Jednak to, co zrobią, to przynajmniej kilka pomysłów na to, jak sprawić, by były wyjątkowe i wyjątkowe. Ponadto te wskazówki prawdopodobnie nauczą Cię o niektórych funkcjach i narzędziach, o których prawdopodobnie wcześniej nie wiedziałeś, że istnieją w historiach na Instagramie.

Spraw, aby Twoje historie na Instagramie były wyjątkowe, przyciągające uwagę i piękne.

Zdjęcia na żywo Bumerang

Jeśli korzystasz z Instagrama od jakiegoś czasu, podobnie jak reszta planety, prawdopodobnie dobrze zdajesz sobie sprawę z popularnego efektu historii „Bumerang”. Zasadniczo po wybraniu odtwarza wideo, a następnie odtwarza je w odwrotnej kolejności. Odkąd ta funkcja została wydana, wydano dużo zabawy i do dziś pozostaje ona popularna.

Fajną funkcją, o której prawdopodobnie nie wiedziałeś, jest sposób, w jaki możesz dodać zdjęcie na żywo i sprawić, by działało jak wideo z bumerangiem. Aby to zrobić, po prostu wejdź w tryb historii w aplikacji Instagram, dotknij przycisku w lewym dolnym rogu, wskazującego zdjęcia na urządzeniu, i wybierz zdjęcie na żywo. Jeśli nie masz pewności, które ze zdjęć jest na żywo, prawdopodobnie możesz znaleźć folder ze zdjęciami na żywo w widoku folderów.

Teraz otwórz daną historię i mocno naciśnij ekran, a zobaczysz słowo „Boomerang”. To zmieni ujęcie w opowieść o bumerangu.

Spersonalizowana czcionka

Instagram oferuje wiele fajnych czcionek do wyboru dla tekstowej części twoich historii. Jednak asortyment czcionek tutaj nie jest taki, jak w MS Word. Na szczęście możesz zaimportować czcionkę lub czcionki marki osobistej do swoich historii. Będziesz jednak musiał uciekać się do korzystania z aplikacji innych firm lub innych, aby zrzucić / zaimportować czcionki do swoich historii na Instagramie.

Biorąc to pod uwagę, unikalna czcionka naprawdę spersonalizuje Twoje historie i sprawi, że poczują się i będą szczególnie wyjątkowe. Bycie wyjątkowym jest tym, co sprzedaje się na Instagramie.

Wyrównany tekst

To prawda, że ​​czasami szaleństwo z wyrównaniem tekstu jest sposobem na opowiadanie historii na Instagramie. Jednak innym razem chcesz, aby tekst był idealnie wyrównany. Teraz na Instagramie istnieją dwa główne typy wyrównania tekstu: wyrównanie tekstu samo w sobie i wyrównanie tekstu z elementami zdjęć.

Pierwszy typ wyrównania może być lewy, prawy lub wyśrodkowany i można go dość łatwo ustawić. Po prostu zacznij pisać tekst, a zobaczysz linie w lewym górnym rogu ekranu urządzenia. Dotknij tutaj, aby wybrać typ wyrównania.

Alternatywnie drugi typ wyrównania zapewnia bardziej unikalne i zaawansowane opcje. Aplikacja Instagram wykrywa krawędzie na zdjęciu (na przykład budynki) i pozwala wyrównać tekst równolegle do tych krawędzi. Aby to zrobić, po prostu przesuń tekst i obracaj go, aż pojawi się linia wyrównania i aż tekst się przyklei.

Kolorowy i podświetlony tekst

Prawdopodobnie już wiesz, jak zmienić kolor tekstu swojej historii. To całkiem proste. Jeśli jednak kiedykolwiek widziałeś wielokolorowy tekst, przypominający nawet tęczę, możesz się zastanawiać, jak możesz to zrobić. Powinieneś wiedzieć, że ten tekst nie jest emoji w przebraniu ani jakimś hackiem innej firmy. Nie, jest to dość proste do osiągnięcia i możesz to zrobić już teraz.

Najpierw zaznacz kwestionowany tekst. Trzymając jednym palcem i przytrzymując narzędzie palety u dołu ekranu, użyj drugiego palca na podświetlonym tekście. Teraz zacznij przeciągać oba palce w lewą stronę ekranu. Zobaczysz, że tekst zacznie zmieniać kolor. To fajne narzędzie, z którego nie każdy wie, jak korzystać.

Dostosowywanie swoich historii

W ten sposób dodajesz pikanterii swoim historyjkom na Instagramie. Oczywiście istnieje wiele innych fajnych funkcji i opcji, dzięki którym możesz tworzyć naprawdę wyjątkowe treści fotograficzne i wideo. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest kreatywność i maksymalne wykorzystanie wszystkich narzędzi oferowanych przez Instagram. Może się wydawać, że to niewiele, ale Instagram to dość potężna aplikacja.

Czy masz jakieś fajne wskazówki dotyczące dostosowywania historii do pokazania? Czy uważasz, że fajne historie zdołały zwiększyć twoją sławę online i obserwację? Zapraszam do dodawania swoich wskazówek, rekomendacji, a także przykładów wyjątkowych i kreatywnych historii. Aha, i nie powstrzymuj się od zadawania pytań.