Jak wysłać dowolną aplikację na Linuksa do zasobnika systemowego

Istnieje wiele aplikacji dla systemu Linux, które użytkownicy chcą mieć zawsze uruchomione, ale te aplikacje nie dają użytkownikom możliwości wysyłania ich do zasobnika systemowego. W rezultacie użytkownicy przypadkowo zamykają te programy lub pozostawiają je otwarte w tle.

Jeśli masz dość przypadkowego zamykania otwartych programów, ponieważ nie możesz ich wysłać do zasobnika systemowego, pokochasz Kdocker. To doskonały mały program, który umożliwia użytkownikom Linuksa wysyłanie dowolnej aplikacji do zasobnika systemowego, aby działała w tle. Oto jak go używać.

Uwaga: Kdocker może nie działać z nowoczesnymi systemami wyświetlania, takimi jak Wayland. Aby uzyskać najlepsze wyniki, użyj Kdocker w środowiskach pulpitu Linux opartych na X11.

Instalowanie Kdockera w systemie Linux

Aplikacja Kdocker musi zostać zainstalowana na komputerze z systemem Linux, zanim przejdziemy do tego przewodnika. Na szczęście jest dostępny do instalacji w większości systemów operacyjnych Linux z niewielkimi problemami.

Aby rozpocząć instalację Kdockera w systemie Linux, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T.na klawiaturze. Następnie przy otwartym oknie terminala postępuj zgodnie ze szczegółowymi instrukcjami instalacji opisanymi poniżej, które odpowiadają używanemu systemowi operacyjnemu.

Ubuntu

W systemie Ubuntu Linux program Kdocker jest dostępny dla użytkowników w repozytorium oprogramowania Ubuntu „Universe”. Jednak repozytorium oprogramowania „Universe” musi być włączone, ponieważ nie jest konfigurowane domyślnie przy każdej instalacji Ubuntu. Aby włączyć repozytorium oprogramowania „Universe”, wprowadź poniższe polecenie add-apt-repository.

sudo add-apt-repository universe

Po dodaniu repozytorium do systemu uruchom polecenie update, aby odświeżyć źródła oprogramowania Ubuntu. Ta czynność zapewni, że nowe repozytorium „Universe” będzie gotowe do użycia.

sudo apt update

Postępując zgodnie z poleceniem update, użyj apt install polecenie, aby uzyskać najnowszą wersję Kdockera działającą na komputerze z systemem Ubuntu.

sudo apt install kdocker

Debian

W systemie Debian Linux można uruchomić i uruchomić program Kdocker, o ile używasz Debiana 10, 9, 8 lub Sid. Aby zainstalować program, użyj poniższej komendy apt-get.

sudo apt-get install kdocker

Należy pamiętać, że ta wersja Kdockera na Debianie jest prawdopodobnie nieaktualna w porównaniu z innymi systemami operacyjnymi Linux. Powodem tego jest to, że Debian jest stabilnym systemem operacyjnym Linux i ma tendencję do zachowywania znaczących aktualizacji przez długi czas. Jeśli chcesz mieć nowszą wersję Kdockera na Debianie, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, aby dowiedzieć się, jak skonfigurować Backports Debiana.

Arch Linux

Niestety Arch Linux nie obsługuje oficjalnie Kdockera. Fakt, że Arch nie rozprowadza go, jest zrozumiały. Kdocker to trochę niszowa aplikacja. Zamiast tego osoby, które chcą z niego korzystać, będą musiały ręcznie zainstalować wersję aplikacji AUR społeczności.

Aby rozpocząć instalację Kdocker AUR, użyj menedżera pakietów Pacman, aby zainstalować w systemie zarówno pakiety „Git”, jak i „Base-devel”. Są zobowiązani do interakcji z AUR.

sudo pacman -S git base-devel

Po zainstalowaniu dwóch pakietów użyj polecenia git clone, aby pobrać pomocnika Trizen AUR. To narzędzie znacznie ułatwi tworzenie i instalowanie Kdockera w Arch Linux, ponieważ wszystkie zależności są obsługiwane automatycznie.

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

Zainstaluj Trizen w systemie Arch Linux za pomocą polecenia makepkg.

cd trizen

makepkg -sri

Na koniec użyj narzędzia Trizen, aby załadować najnowszą wersję Kdocker do systemu Arch Linux.

Fedora

W Fedorze Linux pobranie programu Kdocker jest tak proste, jak wprowadzenie poniższego polecenia instalacji dnf poniżej.

sudo dnf install kdocker

OpenSUSE

Niestety, nie ma sposobu, aby zainstalować Kdocker w OpenSUSE tradycyjnymi metodami. Mimo to kod źródłowy jest dostępny. Aby to działało w Twoim systemie, przeczytaj wpis „INSTALUJ” w serwisie GitHub. Przedstawi zależności, których będziesz potrzebować, jak je zbudować itp.

Wyślij aplikację Linux do zasobnika systemowego

Program Kdocker jest zainstalowany na komputerze z systemem Linux. Nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak go używać do wysyłania ulubionych aplikacji do zasobnika systemowego. Postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: Uruchom program, który chcesz zachować w zasobniku systemowym Linuksa i ustaw na nim fokus, klikając go myszą. Ten program musi być jedynym programem na ekranie, w przeciwnym razie Kdocker może nie działać poprawnie.

Krok 2: Otwórz menu aplikacji na pulpicie systemu Linux i znajdź „Kdocker” w menu aplikacji. Alternatywnie uruchom program natychmiast, naciskając Alt + F2 i wpisując „Kdocker” w polu tekstowym.

Krok 3: Po uruchomieniu programu Kdocker kursor myszy zmieni się w kwadratową ikonę. Użyj tej ikony, aby kliknąć program, który chcesz wysłać do zasobnika systemowego Linux.

Gdy program zostanie wysłany do zasobnika systemowego, pojawi się ikona z czerwonym znakiem zapytania. Kliknij go, aby odkryć / ukryć swoje aplikacje za pomocą Kdocker.

x