Jak wysłać wiadomość do siebie na WhatsApp

Są chwile, kiedy natkniesz się na wiadomości, memy, filmy lub inne informacje w rozmowie WhatsApp, które chcesz zapisać do późniejszego wykorzystania. Masz możliwość oznaczania wiadomości gwiazdką, aby dodać określone wiadomości do zakładek i wrócić do nich później. Ale wiadomości oznaczone gwiazdką mogą wkrótce stać się zagracone i wymagać ponownego odwiedzenia starych czatów. WhatsApp od dawna oferuje inne rozwiązanie tego problemu, ale jest ono ukryte i nie jest łatwo dostępne dla wszystkich. A teraz gigant komunikacyjny należący do Meta udostępnia funkcję „wyślij wiadomość” wszystkim użytkownikom, co jest przydatnym dodatkiem do arsenału funkcji WhatsApp. Jeśli zauważyłeś tę nową funkcję w oknie kontaktów lub chcesz nauczyć się łatwego sposobu zapisywania notatek, zdjęć itp., Pozwól, że wyjaśnię, jak „wysłać wiadomość” na WhatsApp.

Jak wysłać SMS-a na WhatsApp (2022)

Oprócz oficjalnej metody wprowadzonej niedawno przez WhatsApp, dołączyliśmy również obejście umożliwiające rozpoczęcie rozmowy ze sobą w aplikacji do przesyłania wiadomości. To powiedziawszy, zanurzmy się od razu.

Skorzystaj z funkcji Wyślij wiadomość do siebie w WhatsApp

Dla zaawansowanych użytkowników WhatsApp funkcja wysyłania wiadomości sama w sobie nie jest nowa. Opcja wysyłania wiadomości na własny numer telefonu za pomocą linku URL WhatsApp jest dostępna od dłuższego czasu. Ale nie wszyscy chcą używać adresu URL, aby rozpocząć korzystanie z tej funkcji, dlatego firma zintegrowała to samo ze swoją aplikacją do przesyłania wiadomości. Oto jak możesz samodzielnie znaleźć i używać funkcji wiadomości w WhatsApp na iPhonie i Androidzie:

1. Otwórz WhatsApp i kliknij przycisk „Nowy czat” w prawym dolnym rogu. Na liście kontaktów znajdziesz swój własny numer telefonu z etykietą „Wyślij wiadomość”.

Uwaga: Możesz dotknąć swojego numeru kontaktowego, aby rozpocząć czat, ale przejdź do następnego kroku i postępuj zgodnie z procesem, aby nie widzieć swojego numeru telefonu w oknie czatu.

2. Jest to opcjonalny krok, ale zalecamy przejście do aplikacji „Kontakty” na telefonie iPhone lub telefonie z systemem Android. Następnie zapisz swój osobisty numer telefonu na swoim urządzeniu.

3. Zapisanie numeru telefonu spowoduje wyświetlenie nazwy kontaktu na czacie „wyślij wiadomość”, co ułatwi śledzenie tego samego. Możesz teraz wysyłać do siebie SMS-y jako przypomnienia, listy rzeczy do zrobienia lub udostępniać pliki w Internecie i na urządzeniach mobilnych za pomocą tego okna czatu.

4. Ponadto, gdy chcesz zachować zdjęcia lub filmy, po prostu dotknij przycisku „prześlij dalej” obok multimediów w oknie czatu. Następnie wybierz czat „wyślij wiadomość” z listy kontaktów w WhatsApp.

5. I proszę! Jak widać tutaj, korzystam z czatu „wyślij wiadomość”, aby udostępniać sobie zrzuty ekranu do artykułów. Mogę uzyskać do nich dostęp za pośrednictwem WhatsApp Web. W tym oknie czatu dzielę się nawet ważnymi pomysłami, notatkami ze spotkań i innymi ważnymi informacjami. Na tym czacie możesz nawet wysyłać do siebie notatki głosowe.

Utwórz grupę Solo WhatsApp, aby wysłać wiadomość do siebie

Chociaż sama wiadomość jest wysyłana do wszystkich użytkowników WhatsApp na całym świecie, możesz użyć tego obejścia, aby utworzyć czat zakładek w aplikacji do przesyłania wiadomości. Jest to dobrze znany hack, którego wiele osób używa od lat, więc spójrzmy na to:

 • Najpierw dotknij przycisku „Nowy czat” w prawym dolnym rogu, a następnie wybierz opcję „Nowa grupa” na następnej stronie.
 • 2. Teraz dodaj jedną osobę do tej nowej grupy, którą tworzysz. Może to być każdy, bliski przyjaciel lub twój drugi numer. Następnie nazwij grupę (nazwałem moją grupę zapisaną wiadomością, ponieważ używam jej do tworzenia zakładek do tekstów, zdjęć i filmów) i dotknij przycisku „znacznik wyboru” w prawym dolnym rogu.

  3. Po utworzeniu grupy dotknij jej nazwy u góry, aby przejść na stronę ustawień. Na stronie ustawień grupy znajdziesz listę uczestników. Tutaj naciśnij i przytrzymaj nazwę drugiego uczestnika oprócz ciebie.

  4. Następnie dotknij opcji „Usuń [participant name]” w menu kontekstowym, które pojawia się po długim naciśnięciu nazwy. Następnie dotknij „OK” w wyskakującym oknie, aby potwierdzić swoje działanie.

  5. Teraz, jak widać na poniższych zrzutach ekranu, jesteś jedynym uczestnikiem tego czatu. Możesz używać tego czatu grupowego WhatsApp bez innych członków, aby wysyłać sobie wiadomości tekstowe, zapisywać memy, filmy i nie tylko.

  Używam głównie grupy zakładek do udostępniania zdjęć, filmów i innych ważnych rzeczy w Internecie i na urządzeniach mobilnych za pomocą WhatsApp. Mogę udostępnić zdjęcie w WhatsApp z mojego telefonu i pobrać je na komputer za pomocą WhatsApp Web. Całkiem poręczne, prawda?

  Najczęściej zadawane pytania dotyczące wiadomości WhatsApp

  Czy możesz pisać ze sobą w WhatsApp?

  Tak, możesz łatwo wysyłać do siebie SMS-y w WhatsApp, korzystając z nowej funkcji „Wyślij wiadomość do siebie”, wprowadzonej w listopadzie 2022 r. Pozwala ona rozpocząć rozmowę 1:1 ze sobą, aby zapisywać wiadomości, zdjęcia/filmy i nie tylko.

  Co się dzieje, gdy wysyłasz wiadomość do siebie na WhatsApp?

  Nowa funkcja wysyłania wiadomości do siebie wprowadzona przez WhatsApp tworzy czat 1: 1 z użytkownikiem i pozwala mu wysyłać SMS-y, tworzyć listy, ustawiać przypomnienia i zapisywać ważne informacje. WhatsApp mówi, że możesz używać okien czatu „wyślij wiadomość”, aby wysyłać sobie notatki głosowe, zdjęcia, filmy i inne treści do zachowania.

  Wyślij wiadomość do siebie, aby zapisać SMS-y w WhatsApp

  Więc tak, to wszystko, co musisz wiedzieć o funkcji czatu „wyślij wiadomość” dodanej do WhatsApp. Zapewnia dedykowane miejsce do zapisywania tekstów, zdjęć i filmów, podobnie jak sekcja zapisanych wiadomości w większości innych aplikacji do przesyłania wiadomości, takich jak Telegram, Slack i inne. Jest łatwy w użyciu i umożliwia bezpieczne zapisywanie pomysłów, nadchodzących zadań i ważnych treści. Całą zawartość wiadomości na czacie można również przeszukiwać, dzięki czemu można łatwo znaleźć rzeczy. Ponadto, będąc tutaj, dowiedz się, jak Społeczności WhatsApp wypadają w porównaniu z grupami lub jak korzystać z WhatsApp na wielu urządzeniach. To powiedziawszy, jak sam korzystasz z funkcji wiadomości WhatsApp? Powiedz nam o tym w komentarzach poniżej.