Jak wysłać wiadomość do znajomego z Facebooka z Instagrama

Facebook przejął Instagram w 2012 roku, ale platformy pozostały w większości oddzielne. Zmieniło się to jednak w 2020 roku – możesz teraz wysyłać wiadomości do każdego na Facebooku z aplikacji Instagram. Pokażemy Ci, jak korzystać z funkcji przesyłania wiadomości między aplikacjami.

Przesyłanie wiadomości między aplikacjami działa w obu kierunkach: Facebook Messenger na Instagram lub Instagram na Facebook Messenger. Jest jednak bardziej widoczny na Instagramie, ponieważ ikona bezpośredniej wiadomości została zastąpiona ikoną komunikatora.

Jest jednak kilka ograniczeń. Możesz wysyłać wiadomości tylko do osób na Facebooku z Instagrama, a nie do grup lub stron. W programie Facebook Messenger możesz wysyłać wiadomości do dowolnego konta na Instagramie, ale nie do grup wiadomości bezpośrednich.

Należy zauważyć, że obie platformy nie zostały „połączone”. Twoje rozmowy na Messengerze nie pojawią się nagle w Instragam i odwrotnie. Musisz faktycznie szukać ludzi na innej platformie.

Aby rozpocząć, otwórz aplikację Instagram na swoim iPhone, iPadlub Android urządzenie. Stuknij ikonę Messenger w prawym górnym rogu.

Następnie wpisz imię i nazwisko osoby w polu wyszukiwania u góry.

Wpisz nazwę w polu wyszukiwania.

Podczas pisania wyniki będą wyświetlane poniżej w różnych sekcjach. Inne osoby na Instagramie pojawią się u góry, a następnie „Znajomi z Facebooka”. Stuknij osobę, której szukasz, jeśli się pojawi, lub stuknij opcję „Zobacz wszystko”, aby zobaczyć więcej wyników na Facebooku.

Kliknij osobę, do której chcesz wysłać wiadomość.

Zobaczysz komunikat „Wysyłasz wiadomość do konta na Facebooku”. Możesz teraz wysłać wiadomość, a Twój znajomy zobaczy podobny monit.

Plik

Jeśli nie jesteś znajomym tej osoby na Facebooku, zostanie ona poproszona o „zaakceptowanie” wiadomości.

Plik Oto, co Twój znajomy zobaczy w programie Facebook Messenger.

Ponownie, działa to w ten sam sposób, jeśli wysyłasz wiadomość do kogoś na Instagramie z Facebook Messenger. Musisz po prostu wyszukać konto na Instagramie, a obie osoby zobaczą monity podobne do powyższych.

Wyskakujące okienko na Instagramie, że otrzymałeś wiadomość z Facebooka.Wyskakujące okienko pojawia się również, gdy otrzymasz wiadomość na Instagramie z konta na Facebooku.

Przesyłanie wiadomości między aplikacjami jest szczególnie przydatne, jeśli okazjonalnie rozmawiasz w programie Facebook Messenger, ale nie chcesz, aby aplikacja była zainstalowana – możesz jej po prostu użyć na Instagramie.

Mała integracja może zrobić ogromną różnicę!

x