Udostępnij teraz w social media:

Halloween to pora roku, kiedy ludzie lubią być trochę straszni. Twój dom może już być udekorowany duchami i szkieletami, ale obiekty 3D rozszerzonej rzeczywistości (AR) Google mogą przenieść go na wyższy poziom.

Możesz tego nie wiedzieć, ale wyszukiwarka Google ma możliwość umieszczania obiektów 3D w Twoim środowisku dzięki rzeczywistości rozszerzonej. Ta funkcja nie wymaga żadnych specjalnych aplikacji, po prostu działa z przeglądarki na Twoim iPhonie, iPadzie lub urządzeniu z Androidem.

Obiekty 3D obejmują dinozaury, różnorodność zwierząt, planet i innych różnorodnych rzeczy. Google zawiera również kilka obiektów specjalnie na Halloween:

Sprawdź -   Jak kliknąć środkowym przyciskiem myszy na komputerze Macbook

Duch
Taniec szkielet
Latarnie z dyni
Pies w stroju hot doga
Pies w stroju pirata
Kot w kapeluszu czarownicy

Aby umieścić te straszne (i głupie) obiekty w swoim świecie, możesz użyć aplikacji Google (iPhone, iPadlub Android) albo Witryna Google w przeglądarce mobilnej, takiej jak Chrome.

Obiekty można znaleźć, wyszukując je. Terminy, których możesz użyć, to między innymi „Halloween”, „Jack-o-lantern”, „ludzki szkielet”, „kot”, „pies” i „owczarek niemiecki”.

Następnie, po wyszukaniu żądanej postaci w AR Halloween, przewiń w dół na głównej karcie wyników i poszukaj karty obiektu 3D. Wybierz „Wyświetl w 3D”, aby zobaczyć obiekt na pełnym ekranie.

dotknij widoku 3D

Stąd możesz przesuwać obiekt po ekranie palcami, a także szczypać i rozsuwać, aby zmienić rozmiar postaci 3D. Aby umieścić go w swoim rzeczywistym środowisku, kliknij „Wyświetl w swojej przestrzeni”.

Sprawdź -   Jak otwierać ostatnio zamykane aplikacje w systemie macOS

dotknij widoku w swojej przestrzeni

Zobaczysz monit o przesunięcie telefonu, aby pomóc technologii AR przeanalizować przestrzeń i określić, ile miejsca jest dostępne. Obiekt się pojawi. Możesz przesuwać obiekt Halloween i skalować go palcami.

Stuknij przycisk migawki aparatu na środku ekranu, aby zrobić zdjęcie.

przesuń obiekt i zrób zdjęcie

Przeciągnij kartę otwartą z dołu ekranu, aby zobaczyć powiązane obiekty Halloween. Stuknij jeden, aby umieścić go na ekranie telefonu.

dodaj nowy obiekt

To wszystko! Idź dalej i dodaj do swojego świata trochę przerażającego 3D AR Halloween od Google.