Jak wyświetlić argumenty wiersza poleceń dla uruchomionej aplikacji w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Być może słyszałeś o małych hackach, które działają z Chrome; możesz dodać mały „przełącznik” do skrótu Chrome i zmienić jego zachowanie. Omówiliśmy taki, który pozwala uruchomić Chrome w określonym profilu i jest całkiem przydatny. Chrome nie jest jedyną aplikacją, która obsługuje te małe „ przełączniki ”, wiele aplikacji to robi, a te przełączniki są w rzeczywistości argumentami wiersza poleceń obsługiwanymi przez aplikacje. Te argumenty to świetny sposób na zmianę zachowania aplikacji. Jeśli masz aplikację uruchomioną na pulpicie i chcesz wiedzieć, czy działa normalnie, czy z którymkolwiek z tych przełączników, dość łatwo jest to sprawdzić.

Argumenty wiersza polecenia – Menedżer zadań

Jest to najłatwiejsza metoda przeglądania argumentów wiersza polecenia dla uruchomionej aplikacji w systemie Windows 10. Otwórz Menedżera zadań. Kliknij prawym przyciskiem myszy nagłówek dowolnej kolumny i wybierz z menu opcję „Wiersz poleceń”. Spowoduje to dodanie nowej kolumny „Wiersz poleceń”. Poszukaj swojej aplikacji na liście procesów i sprawdź, co wyświetla się w kolumnie wiersza poleceń. Pokaże Ci wszystkie argumenty wiersza poleceń, które były używane podczas uruchamiania aplikacji.

Argumenty wiersza polecenia – wiersz polecenia

Jeśli powyższa metoda nie działa w przypadku określonej aplikacji, możesz użyć prostego polecenia wiersza polecenia, aby znaleźć wszystkie przełączniki, z którymi działa aplikacja, ale zanim będziesz mógł użyć polecenia, potrzebujesz trochę informacji o aplikacji.

  Jak automatycznie wyciszyć dźwięk przy blokadzie systemu w systemie Windows 10

Otwórz Menedżera zadań. Poszukaj aplikacji na karcie Procesy i kliknij ją prawym przyciskiem myszy. Z menu kontekstowego wybierz opcję „Przejdź do szczegółów”. Spowoduje to przejście do karty Szczegóły w Menedżerze zadań z podświetloną aplikacją. Zanotuj wartość w kolumnie PID.

Otwórz wiersz polecenia i uruchom następujące polecenie. Zastąp cztery zera wartością PID dla aplikacji. Wartość może być znacznie większa niż cztery cyfry, nie martw się o dopasowanie długości. Cztery zera są tutaj tylko wartościami fikcyjnymi.

Komenda

wmic.exe path Win32_Process where handle="0000" get Commandline /format:list

Przykład

wmic.exe path Win32_Process where handle="22792" get Commandline /format:list

Polecenie zwróci wszystkie przełączniki dla tego konkretnego procesu. Pamiętaj, że niektóre aplikacje mogą uruchamiać wiele instancji, a każda instancja będzie miała swój własny PID. Od Ciebie zależy, czy wyśledzisz prawidłowy PID i użyjesz go do polecenia. Jeśli nie jesteś ostrożny, możesz otrzymać argumenty wiersza poleceń, których używa inna instancja.

  Jak uzyskać klucz produktu Windows 10 z wiersza polecenia

x