Udostępnij teraz w social media:

macOS pozwala wyświetlić procent baterii Bluetooth podłączonych urządzeń. Obsługiwane urządzenia są bardzo ograniczone. Obsługuje głównie urządzenia Apple, tj. Airpody, gładziki, klawiatury i obsługuje wybrane słuchawki Beats, ale lista jest niewielka i raczej nie wzrośnie w najbliższym czasie. W przypadku urządzeń innych niż Apple nie masz wielu opcji.

Bateria do urządzeń Bluetooth w systemie macOS

Aby wyświetlić baterię dla urządzeń Bluetooth wyprodukowanych przez Apple, wykonaj poniższe czynności.

  1. Otworzyć Preferencje systemu app.
  2. Idź do Bluetooth pierwszeństwo.
  3. Na dole włącz opcję „Pokaż Bluetooth na pasku menu' opcja.
  4. Spowoduje to dodanie Ikona Bluetooth do paska menu. Kliknij go, aby wyświetlić procent naładowania baterii podłączonych urządzeń Apple, a nie iPhone'ów.
Sprawdź -   Jak konwertować obrazy PNG, TIFF i JPEG do innego formatu na komputerze Mac

Urządzenia Bluetooth są na ogół w stanie pokazać swoją baterię, ale potrzebują do tego aplikacji. W systemie macOS Akku to darmowa aplikacja typu open source, która może pokazywać procent baterii w urządzeniach innych niż Apple.

  1. Pobierz Akkui przenieś go do folderu Aplikacje.
  2. Uruchom aplikację i doda ikona baterii na pasku menu.
  3. Podłącz urządzenie Bluetooth do komputera Mac i kliknij ikonę.
  4. Zobaczysz wszystkie swoje urządzenia na liście i ich procent baterii.

Akku może również ostrzec Cię, jeśli bateria Twojego urządzenia jest rozładowana. Iść do Pokaż powiadomienia o i wybierz poziom, który powinien wywołać ostrzeżenie. W przypadku urządzeń Apple nie ma wbudowanej metody otrzymywania alertów, więc sam musisz na nie uważać.

Sprawdź -   Jak usunąć pliki i katalogi w terminalu Linux

Procent baterii Bluetooth

Akku działa na zestawach słuchawkowych, a nie na innych typach urządzeń Bluetooth. Jeśli chcesz wyświetlić procent baterii Bluetooth myszy lub kontrolera gier, możesz wypróbować aplikację o nazwie Wróżka zębowa. To nie jest za darmo. Kosztuje 5 USD, ale obsługuje więcej urządzeń niż Akku.

Aplikacja nie jest jedyną rzeczą, której potrzebujesz, aby wyświetlić procent naładowania baterii urządzenia Bluetooth. Większość urządzeń Bluetooth zgłasza poziom naładowania baterii, ale nie wszystkie. Mogą być niewielkim podzbiorem urządzeń na rynku, ale już tam są.

Apple nie jest jedynym, który wyświetla baterię tylko w ograniczonej liczbie urządzeń Bluetooth. Windows 10 ma takie same ograniczenia. Może wyświetlać procent baterii Bluetooth dla bardzo małej liczby urządzeń i podobnie jak macOS, użytkownicy potrzebują aplikacji innej firmy, aby zobaczyć poziomy baterii dla tych nieobsługiwanych urządzeń. Jednak w przeciwieństwie do macOS, aplikacja na Windows 10 nie jest darmowa. Jest jednak naprawdę dobry i warty jednorazowego zakupu.