Mac

Jak wyświetlić baterię urządzeń Bluetooth w systemie macOS

macOS umożliwia wyświetlanie procentowego poziomu naładowania baterii Bluetooth podłączonych urządzeń. Urządzenia, które obsługuje, są bardzo ograniczone. Obsługuje głównie urządzenia Apple, tj. Airpody, gładziki, klawiatury i obsługuje wybrane słuchawki Beats, ale lista jest niewielka i prawdopodobnie nie będzie się powiększać w najbliższym czasie. W przypadku urządzeń innych niż Apple nie masz wielu opcji.

Bateria do urządzeń Bluetooth w systemie macOS

Aby wyświetlić baterię urządzeń Bluetooth wyprodukowanych przez Apple, wykonaj poniższe czynności.

Otwórz aplikację Preferencje systemowe.
Przejdź do preferencji Bluetooth.
U dołu włącz opcję „Pokaż Bluetooth na pasku menu”.
Spowoduje to dodanie ikony Bluetooth do paska menu. Kliknij go, a pokaże procent baterii dla podłączonych urządzeń Apple, ale nie dla iPhone’ów.

Urządzenia Bluetooth są zwykle w stanie pokazać swoją baterię, ale potrzebują aplikacji do pracy. W systemie macOS Akku to bezpłatna aplikacja typu open source, która może wyświetlać procent baterii dla urządzeń innych niż Apple.

Pobierz Akkui przenieś go do folderu Aplikacje.
Uruchom aplikację i doda ikonę baterii do paska menu.
Podłącz urządzenie Bluetooth do komputera Mac i kliknij ikonę.
Zobaczysz listę wszystkich swoich urządzeń i ich procent baterii.

Akku może również ostrzec Cię, jeśli bateria Twojego urządzenia jest słaba. Przejdź do opcji Pokaż powiadomienia o i wybierz poziom, który powinien wywoływać ostrzeżenie. W przypadku urządzeń Apple nie ma wbudowanej metody otrzymywania alertów, więc będziesz musiał sam je obserwować.

Procent baterii Bluetooth

Akku działa z zestawami słuchawkowymi, a nie innymi typami urządzeń Bluetooth. Jeśli chcesz wyświetlić procentowy poziom naładowania baterii Bluetooth myszy lub kontrolera gier, możesz wypróbować aplikację o nazwie Wróżka zębowa. To nie jest darmowe. Kosztuje 5 USD, ale obsługuje więcej urządzeń niż Akku.

Aplikacja nie jest jedyną rzeczą, której potrzebujesz, aby wyświetlić procent baterii urządzenia Bluetooth. Większość urządzeń Bluetooth zgłasza poziom naładowania baterii, ale nie wszystkie to robią. Mogą stanowić niewielki podzbiór urządzeń dostępnych na rynku, ale są.

Apple nie jest jedynym, który wyświetla baterię tylko dla ograniczonej liczby urządzeń Bluetooth. Windows 10 ma to samo ograniczenie. Może wyświetlać procent baterii Bluetooth dla bardzo małej liczby urządzeń i podobnie jak macOS, użytkownicy potrzebują aplikacji innej firmy, aby wyświetlić poziomy baterii dla tych nieobsługiwanych urządzeń. Jednak w przeciwieństwie do macOS aplikacja na Windows 10 nie jest darmowa. Jest jednak naprawdę dobry i wart jednorazowego zakupu.

x