Jak wyświetlić Centrum powiadomień na iPhonie i iPadzie

Udostępnij teraz w social media:

Każdy, kto ma iPhone’a lub iPada, zna powiadomienia i wie, jak przytłaczające mogą być. Na szczęście Apple zapewnia jedno miejsce, w którym można je przeglądać i zarządzać nimi, zwane Centrum powiadomień. Oto jak to wyświetlić.

Na iPhonie i iPadzie Centrum powiadomień to scentralizowany interfejs do przeglądania powiadomień na urządzeniu, które zostały odebrane z aplikacji lub samego systemu operacyjnego. Aby wyświetlić Centrum powiadomień, gdy telefon iPhone lub iPad jest odblokowany, przesuń palcem w dół od środka górnej krawędzi ekranu.

Uważaj, aby nie przesunąć w dół od prawej górnej krawędzi ekranu. Na iPadach i nowoczesnych iPhone’ach bez przycisku Home ten gest otwiera Centrum sterowania. Jednak od wersji iOS 14 i iPadOS 14 można również przesunąć palcem w dół od lewej górnej krawędzi ekranu.

  Jak oglądać ujawnienie Sony PlayStation 5

Aby wyświetlić Centrum powiadomień na ekranie blokady, przesuń palcem w górę od środka ekranu, aż się pojawi. (Możesz włączyć lub wyłączyć Centrum powiadomień na ekranie blokady w Ustawienia> Touch ID i kod lub Face ID i kod).

Po uruchomieniu zobaczysz specjalny ekran zatytułowany „Centrum powiadomień”, który zawiera listę ostatnich powiadomień. Jeśli aplikacja wysłała więcej niż jedno powiadomienie, powiadomienia mogą być zestawione razem. Kliknij stos, aby zobaczyć rozwinięte wszystkie powiadomienia.

Przykład Centrum powiadomień na iPhonie

W Centrum powiadomień możesz przesunąć palcem w prawo na określonym powiadomieniu, aby otworzyć je w aplikacji źródłowej. Jeśli szybko przesuniesz w lewo, możesz usunąć to powiadomienie. Jeśli chcesz usunąć wszystkie powiadomienia naraz, kliknij mały przycisk „X” obok nagłówka „Centrum powiadomień”, a następnie kliknij „Wyczyść”.

  Jak zdobyć podstawowe czcionki Microsoft w systemie Linux

W centrum powiadomień stuknij ikonę

Możesz także wyłączyć niektóre powiadomienia z tego ekranu, powoli przesuwając palcem w lewo po dymku powiadomień i dotykając „Zarządzaj” w wyświetlonych opcjach.

Stuknij Zarządzaj w centrum powiadomień

Jeśli powiadomienia często denerwują Cię, możesz je wyłączyć dla każdej aplikacji w Ustawieniach. Otwórz Ustawienia> Powiadomienia, a następnie stuknij aplikację, którą chcesz zarządzać. Tam możesz wybrać typ powiadomień, które chcesz otrzymywać, lub całkowicie je wyłączyć. Powodzenia!

x