Jak wyświetlić FPS dla gier na Androida [No root]

Liczba klatek na sekundę lub liczba klatek na sekundę jest miarą wydajności gry w systemie. Użytkownicy komputerów stacjonarnych lub komputerów PC będą przede wszystkim zainteresowani częstością wyświetlania klatek. W rzeczywistości bardziej entuzjastyczni gracze kupują lepszy, nowszy, szybszy sprzęt tylko po to, aby uzyskać dodatkową korzyść w postaci uzyskania większej liczby klatek na sekundę, ale liczba klatek na sekundę nie ogranicza się do gier komputerowych. Gry mobilne również mają FPS i jest to uzależnione od sprzętu urządzenia. Oto jak oglądasz FPS dla gier na Androida.

NIE potrzebujesz zrootowanego urządzenia, aby wyświetlić FPS dla gier na Androida za pomocą tej metody, jednak będziesz musiał mieć komputer w pobliżu. Ponadto narzędzie, którego będziemy używać, jest bezpłatne, ale rejestruje i udostępnia dane dotyczące wydajności w zamian za korzystanie z niego. Jeśli czujesz się niekomfortowo, masz dwie opcje; nie korzystasz z tego narzędzia lub korzystasz z płatnej / pro wersji narzędzia, która pozwoli Ci zrezygnować z udostępniania danych.

Chociaż ten post dotyczy w szczególności gier, ta metoda będzie działać dla wszystkich aplikacji na Twoim urządzeniu.

Skonfiguruj GameBench

Nazywa się narzędzie, którego używamy do uzyskania FPS dla gier na Androida GameBench. Musisz użyć wersji społecznościowej aplikacji, która jest dostępna w sklepie Google Play i jest bezpłatna. Zainstaluj aplikację na urządzeniu z Androidem.

Następnie przejdź do tego linku i zainstaluj aplikację GameBench dla systemu Windows lub Mac.

Na Androidzie

Podłącz urządzenie z Androidem do komputera kablem danych i włącz debugowanie USB w opcjach programisty w aplikacji Ustawienia. Uruchom aplikację GameBench na swoim urządzeniu i przejdź do komputera.

Na PC

Uruchom aplikację GameBench i poczekaj, aż znajdzie urządzenie. Po znalezieniu urządzenia zobaczysz monit na telefonie / tablecie z Androidem i możesz odłączyć urządzenie od komputera.

Wyświetl FPS dla gier

Po zakończeniu konfiguracji otwórz GameBench, a zobaczysz listę aplikacji zainstalowanych w systemie. Stuknij aplikację z listy, aby otworzyć aplikację z nakładką liczby klatek na sekundę w prawym górnym rogu.

Częstotliwość klatek ma tendencję do wahań, a fluktuacje będą widoczne na żywo w nakładce. Po zakończeniu dotknij przycisku Stop. Nastąpi przekierowanie do aplikacji GameBench z podsumowaniem liczby klatek na sekundę podczas jej działania.

x