12/05/2021

Jak wyświetlić historię schowka w systemie Windows 11?

Udostępnij teraz w social media:

Windows 11 jest wyposażony w menedżera schowka. Może przechowywać długą historię elementów, które skopiowałeś do schowka (tekst, obraz, pliki). Historię można synchronizować między wszystkimi urządzeniami z systemem Windows (Windows 10 i Windows 11).

Historia schowka w systemie Windows 11

Domyślnie możesz skopiować jeden element do schowka. Odnosi się to do wszystkich urządzeń, które mają funkcję kopiowania/wklejania. Menedżer schowka w systemie Windows 11 to inna funkcja, którą należy włączyć. Będzie działać z domyślnym schowkiem. Jedyną różnicą jest to, że będziesz mógł zobaczyć historię skopiowanych elementów, skopiować je ponownie jednym kliknięciem i wkleić.

Sprawdź -   Jak uruchomić aplikację na ekranie logowania w systemie Windows 10

Włącz historię schowka w systemie Windows 11

Aby włączyć historię schowka w systemie Windows 11, wykonaj następujące kroki.

Otwórz aplikację Ustawienia za pomocą skrótu klawiaturowego Win + I.
Przejdź do zakładki System z kolumny po lewej stronie.
Wybierz Schowek w okienku po prawej stronie.
Włącz przełącznik Historia schowka.
Możesz teraz rozpocząć kopiowanie elementów i zostaną one zapisane.

Wyświetl historię schowka w systemie Windows 11

Po włączeniu możesz przywołać kilka elementów z historii schowka. Aby przywołać listę skopiowanych elementów, dotknij skrótu klawiaturowego Win + V. Otworzy się historia schowka.

Możesz kliknąć ikonę pinezki na elemencie, a zostanie on przypięty do góry. Zrób to dla wszystkiego, co musisz często wklejać. Możesz wklejać elementy za pomocą zwykłego skrótu klawiaturowego Ctrl+V.

Sprawdź -   Jak znaleźć wartość megapikselową aparatu

historia schowka w systemie Windows 11

Możesz usunąć/usunąć element z historii, klikając przycisk więcej opcji w prawym górnym rogu elementu i klikając ikonę usuwania.

Słowo ostrzeżenia

Po włączeniu historii schowka powinniśmy ostrzegać o tym, co kopiujesz do schowka. Normalnie, jeśli chciałbyś skopiować do schowka poufne informacje, np. numer karty kredytowej, możesz je usunąć, kopiując coś innego lub czyszcząc schowek. Z historią schowka to nie wystarczy. Będziesz musiał ręcznie przejść do okna historii schowka i usunąć element, a będziesz musiał się do tego pilnować.

Wniosek

Jeśli zdecydujesz się zsynchronizować historię schowka na różnych urządzeniach, musisz połączyć konto Microsoft z systemem oraz z systemem, z którym chcesz zsynchronizować historię. Ta funkcja jest opcjonalna, więc jeśli używasz konta lokalnego i nie chcesz synchronizować historii schowka, możesz pominąć dodawanie konta Microsoft.

Sprawdź -   Jak wypchnąć urządzenia i dyski na szczyt w tym komputerze w systemie Windows 10

x