Jak wyświetlić informację zwrotną dotyczącą hasła w terminalu Linux

Udostępnij teraz w social media:

Jedną z najbardziej irytujących rzeczy, z którymi spotykają się nowi użytkownicy Linuksa, kiedy zaczynają korzystać z terminalu wiersza poleceń Linuksa, jest brak informacji zwrotnej dotyczącej hasła w terminalu. Wprowadzanie hasła w terminalu może być bardzo denerwujące, aby zobaczyć, że żadna gwiazdka ani symbole nie wskazują, że hasło zostało wprowadzone.

Dla doświadczonych użytkowników Linuksa brak opinii dotyczącej hasła nie jest wielkim problemem. Większość ludzi nie myśli o tym i idzie dalej. Jednak brak opinii dotyczącej hasła denerwuje nowych użytkowników Linuksa i musi się zmienić.

Niestety, prawie żaden z głównych systemów operacyjnych Linux domyślnie nie włącza przekazywania hasła w terminalu. W rezultacie użytkownicy Linuksa muszą sami to włączyć. Właśnie dlatego stworzyliśmy ten przewodnik. Pokażemy, jak włączyć sprzężenie zwrotne hasła w terminalu Linux.

Tworzenie kopii zapasowej konfiguracji sudo

Edycja konfiguracji sudo na dowolnym komputerze z systemem Linux jest bardzo ryzykowna i mogą wystąpić błędy. Postępując zgodnie z tym przewodnikiem, przeprowadzimy Cię przez proces edycji pliku konfiguracyjnego sudo w sposób zapewniający bezpieczeństwo. Jednak nadal dobrym pomysłem jest wykonanie kopii zapasowej konfiguracji.

  Jak drukować z Chrome za pomocą systemowego okna dialogowego drukowania

Aby utworzyć kopię zapasową konfiguracji sudo, zacznij od otwarcia okna terminala na pulpicie Linux. Aby otworzyć okno terminala, naciśnij Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie za pomocą okna terminala przenieś okno terminala do /etc/ informator.

cd /etc/

Wewnątrz /etc/ katalog, plik sudoers istnieje. Ten plik obsługuje sudo i wszystkie uprawnienia użytkownika związane z możliwością wykonywania poleceń sudo. Jeśli chcesz chronić konfigurację sudo, musisz wykonać kopię zapasową pliku sudoers.

Aby utworzyć kopię zapasową pliku sudoers, wykonaj jego kopię za pomocą cp polecenie i zmień nazwę na sudoers.bak. Zmieniając nazwę pliku sudoers na sudoers.bak, możesz zachować kopię w pliku /etc/ katalog, ale nie używaj go.

sudo cp sudoers sudoers.bak

Po utworzeniu kopii zapasowej plik sudoers jest chroniony. Aby zobaczyć kopię zapasową, możesz uruchomić kot polecenie i przejrzyj zawartość kopii zapasowej.

cat /etc/sudoers

Uruchamianie kot polecenie sudoers wyświetli całe wyjście pliku. Możesz go również wyświetlić za pomocą więcej polecenie, które da ci większą kontrolę.

sudo /etc/sudoers.bak | more

Włączanie sprzężenia zwrotnego hasła w pliku sudoers

Aby włączyć informację zwrotną do hasła w pliku sudoers, musimy otworzyć go do edycji. Ale nie zaleca się bezpośredniej edycji pliku sudoers, ponieważ wszystko może pójść nie tak. Zamiast tego użytkownicy Linuksa, którzy chcą edytować plik sudoers, muszą użyć visudo Komenda. To polecenie daje bezpośredni dostęp do wszystkiego w pliku sudoers i pozwoli włączyć sprzężenie zwrotne hasła bez zepsucia poprzednich konfiguracji lub czegoś podobnego.

  Jak sprawić, by zakładki Chrome Mobile były wyświetlane na pulpicie Chrome

Aby rozpocząć proces edycji, otwórz okno terminala. Następnie użyj sudo -s polecenie podniesienia terminala Linuksa do dostępu roota. Dostęp root jest niezbędny do edycji uprawnień sudo.

sudo -s

Po uzyskaniu dostępu do konta root uruchom visudo polecenie, aby uzyskać dostęp do konfiguracji pliku sudoers. Pamiętaj, aby dodać REDAKCJA = nano z przodu lub możesz zostać zmuszony do użycia innego, bardziej mylącego edytora.

EDITOR=nano visudo

W edytorze tekstu Nano znajdź wiersz tekstu poniżej w pliku sudoers.

Defaults env_reset

Zmień wygląd linii z wyglądu powyżej na linię tekstu poniżej. Dodanie tego wiersza tekstu spowoduje włączenie funkcji sprzężenia zwrotnego hasła dla każdego użytkownika komputera z systemem Linux, który ma dostęp do polecenia sudo.

  Kontroluj swój pulpit z iPhone'a lub iPada za pomocą Pulpitu zdalnego Chrome

Defaults env_reset,pwfeedback

Po dodaniu nowej linii do pliku sudoers naciśnij Ctrl + O przycisk na klawiaturze, aby zapisać zmiany. Następnie naciśnij Ctrl + X polecenie, aby wyjść z edytora tekstu Nano i zamknąć visudo Komenda.

Wyłącz informację zwrotną do hasła

Masz włączoną informację zwrotną do hasła sudo na swoim komputerze z systemem Linux i jak się okazuje, nie podoba ci się. Oto jak to zmienić. Najpierw otwórz okno terminala i użyj Płyta CD polecenie przejścia do /etc/ informator.

cd /etc/

W katalogu / etc / przenieś swoje konto do konta root za pomocą sudo -s Komenda.

sudo -s

Teraz, gdy terminal ma dostęp do konta root, użyj rm polecenie usunięcia bieżącego pliku sudoers.

rm sudoers

Na koniec przywróć plik kopii zapasowej sudoers.

mv sudoers.bak sudoers

Po przywróceniu kopii zapasowej informacje zwrotne dotyczące hasła powinny zostać wyłączone. Jeśli informacja zwrotna do hasła jest nadal włączona, użyj visudo polecenie, aby ręcznie go wyłączyć.

x