Jak wyświetlić niestandardowy tekst na pulpicie w systemie Windows 10

Najłatwiejszym sposobem wyświetlania tekstu na pulpicie jest lepka notatka. Windows 10 ma aplikację Sticky Note, która pozwala przypinać notatki do pulpitu. To powiedziawszy, karteczki samoprzylepne najlepiej nadają się, gdy potrzebujesz notatnika, do sporządzenia listy lub do przechowywania informacji, do których często masz dostęp. Jeśli chcesz wyświetlić niestandardowy tekst na pulpicie, a karteczki samoprzylepne nie są tym, czego szukasz, zdecydowanie zalecamy użycie skórki Rainmeter.

Rainmeter to świetna aplikacja, za pomocą której możesz wyświetlać różnego rodzaju informacje na pulpicie, a jeśli potrzebujesz dodać tekst, np. Znak nakazujący usiąść prosto lub pić wodę, skóra Rainmeter może być najlepszą opcją. Jeśli chodzi o to, jakiej skóry powinieneś użyć, pokażemy Ci, jak możesz zrobić własną.

Wybór czcionki

Skórka Rainmeter może używać niestandardowej czcionki i bardzo łatwo ją dodać. Zanim utworzysz skórkę Rainmeter, najpierw zdecyduj, czy chcesz użyć niestandardowej czcionki, czy nie. Jeśli zdecydujesz się użyć niestandardowej czcionki, poszukaj czcionki, która jest odpowiednia dla tekstu, który chcesz wyświetlić. Uważaj na licencję dostarczoną z czcionką.

Utwórz wyświetlacz tekstowy Skórka deszczomierza

Aby uprościć sprawę, najpierw należy utworzyć folder i nadać mu dowolną nazwę, jaką ma mieć skóra Rainmeter. Będziemy używać DesktopTextSkin. Możesz wybrać, co chcesz.

Po utworzeniu folderu otwórz go. Jeśli zdecydujesz się użyć niestandardowej czcionki, utwórz nowy folder w tym o nazwie @Resources. Wewnątrz tego folderu utwórz kolejny folder o nazwie „Czcionki”. Przenieś czcionkę, której chcesz użyć, do tego folderu czcionek.

Wróć do katalogu głównego folderu skórki.

Utwórz plik INI skóry Rainmeter

Otwórz nowy plik Notatnika i wprowadź w nim następujące informacje. Będziesz musiał go edytować zgodnie z własnymi potrzebami.

(MeterString) Meter=String FontFace=BEYONDCONTROL FontSize=50 FontColor=FFFFFF FontWeight=400 Text=Hello, World

Pole „FontFace” służy do wpisania nazwy czcionki używanej dla karnacji. Jeśli nie używasz niestandardowej czcionki, ustaw ją na „Trebuchet MS”. To jest czcionka Microsoft.

Pola FontSize i FontColor są oczywiste. Zmień je na dowolne. Graj z FontWeight, jeśli chcesz. FontWeight to w zasadzie sposób pogrubienia tekstu. Możesz odwołaj się tutaj do jego wartościlub możesz pominąć ten wiersz, jeśli chcesz.

Ostatnie, ale nie mniej ważne, to pole tekstowe. Zamień „Witaj, świecie” na tekst, który chcesz wyświetlić. Zapisz plik z rozszerzeniem INI i zapisz go w folderze utworzonym dla skóry.

Pakiet skórki Rainmeter

Musisz mieć zainstalowany Rainmeter w swoim systemie. Otwórz go i kliknij przycisk Utwórz pakiet .rmskin.

Wpisz nazwę skórki, nazwisko autora (to ty) i wersję skórki. Kliknij „Dodaj skórkę”. W oknie, które zostanie otwarte, wybierz opcję „Dodaj folder niestandardowy”, a następnie wybierz folder, w którym zapisałeś plik INI. Kliknij OK, a następnie Dalej. Skórka zostanie spakowana jako plik .rmskin.

Zainstaluj i załaduj skórkę tak jak każdą inną skórkę. Za każdym razem, gdy chcesz zmienić treść tekstu, możesz edytować plik INI zainstalowanej skóry z Rainmeter. Jeśli chcesz wyświetlić wiele fragmentów tekstu, możesz użyć tej samej skórki i utworzyć jej kopię.

To podstawowa skórka, którą stworzyliśmy. Możesz dodać do niego dodatkowe atrybuty, takie jak położenie na ekranie, dodać ikony i wiele innych. Przeczytaj dokumentację, która jest dostępna, jeśli chcesz dalej rozwijać skórkę.