Jak wyświetlić oryginalne pełnowymiarowe zdjęcia i zdjęcia profilowe na Instagramie?

Obecnie wiele aparatów do smartfonów może konkurować z wysokiej klasy lustrzankami cyfrowymi. Uchwycenie oszałamiającego dzieła sztuki i udostępnienie go swoim obserwatorom na Instagramie nigdy nie było prostsze.

Niestety, wiele zdjęć na Instagramie często nie wygląda tak wysokiej jakości jak oryginały.

Chodzi o to, że Instagram pozwala na maksymalny rozmiar obrazu 1080p x 1350p. Jeśli Twoje zdjęcie jest poniżej tego rozmiaru, Instagram automatycznie je powiększy. A jeśli rozdzielczość jest wyższa, jak to często bywa, Instagram skompresuje i zmieni rozmiar twojego zdjęcia.

Na szczęście można to obejść. Wykonując kilka prostych kroków, możesz zobaczyć swoje zdjęcia na Instagramie w całej okazałości.

Jak oglądać zdjęcia z Instagrama w pełnej rozdzielczości na urządzeniach mobilnych i komputerach PC?

Zdecydowana większość użytkowników Instagrama przegląda swój kanał za pośrednictwem aplikacji na smartfony. Niestety natywna aplikacja nie pozwala na wyświetlanie zdjęć w pełnym rozmiarze. Zamiast tego będziesz musiał użyć przeglądarki na smartfonie lub komputerze.

Oto kroki, które musisz wykonać:

  • Wejdź na stronę Instagrama w przeglądarce mobilnej lub na komputerze (dowolna przeglądarka będzie działać), a następnie zaloguj się za pomocą swoich danych uwierzytelniających.
  • Ponieważ nie możesz kliknąć zdjęcia bezpośrednio z kanału, odwiedź profil użytkownika, a następnie otwórz zdjęcie, które chcesz zobaczyć.
  • W pasku adresu dodaj media/?size=l (mała litera L) dla obrazu o dużym rozmiarze na końcu adresu URL. Zmień więc oryginalny adres URL zdjęcia z https://www.instagram.com/p/B-KPJLlJ2iJ/ na https://www.instagram.com/p/B-KPJLlJ2iJ/media/?size=l
  • Naciśnij Enter, a zobaczysz zdjęcie w pełnym rozmiarze.

Możesz również zobaczyć zdjęcie w wersji średniej lub miniaturowej. Aby to zrobić, dodaj na końcu adresu URL zdjęcia:

  • media/?size=m dla średniego rozmiaru
  • media/?size=t dla rozmiaru miniatury

A jeśli podoba Ci się zdjęcie w pełnym rozmiarze, możesz je zapisać, klikając prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu obrazu i wybierając „Zapisz obraz jako…”.

Jak wyświetlić pełnowymiarowe zdjęcia profilowe?

Teraz, gdy już wiesz, jak wyświetlać swoje ulubione zdjęcia na Instagramie w pełnym rozmiarze, przejdźmy do zdjęć profilowych. Jak wiecie, Instagram pokazuje tylko przyciętą okrągłą wersję zdjęć profilowych. Natywna aplikacja nie pozwala zobaczyć zdjęcia w pełnym rozmiarze. Jeśli dotkniesz obrazu, zobaczysz tylko Historie użytkownika, jeśli takie posiada.

Dobrą wiadomością jest to, że można to obejść, niezależnie od używanej platformy.

W przypadku przeglądarek na komputerach PC, Mac i smartfonach wykonaj następujące czynności:

To narzędzie działa na wszystkich kontach na Instagramie, zarówno prywatnych, jak i nie. Jeśli nie otrzymasz pełnowymiarowego zdjęcia profilowego, użytkownik początkowo przesłał zdjęcie w niskiej rozdzielczości.

Urządzenia z systemem iOS/Android

Jeśli używasz urządzenia z systemem iOS lub Android, możesz uzyskać Dziwaczna aplikacja z iOS App Store lub Google Play. Po pobraniu wykonaj poniższe czynności, aby zobaczyć pełnowymiarowe zdjęcia profilowe:

  • Otwórz Qeeky na swoim urządzeniu.
  • Wpisz nazwę użytkownika profilu, którego zdjęcie chcesz zobaczyć w polu wyszukiwania.
  • Stuknij w okrągłe zdjęcie, aby zobaczyć obraz w pełnym rozmiarze.

Podobnie jak rozwiązanie przeglądarki, aplikacja działa na wszystkich kontach na Instagramie. Haczyk polega na tym, że darmowa wersja pokazuje tylko zdjęcia o niskiej jakości.

Aby odblokować wersję wysokiej jakości, potrzebujesz płatnej wersji Qeek. W chwili pisania tego tekstu Qeek Pro kosztuje 2,99 USD. Jeśli kupisz wersję pro, zobaczysz zdjęcia w ich oryginalnym rozmiarze.

Dlaczego Instagram zmniejsza rozmiar obrazu?

Teraz, gdy wiesz, jak oglądać zdjęcia na Instagramie w pełnym rozmiarze, nie zaszkodzi dowiedzieć się, dlaczego w pierwszej kolejności zdjęcia są zmniejszane.

Chodzi o to, że to nie Instagram chce zmniejszyć rozmiar obrazu; Meta (dawniej znany jako Facebook) tak. Meta jest właścicielem zarówno Instagrama, jak i WhatsAppa, a wszystkie trzy platformy znane są z zmniejszania rozmiaru i jakości obrazu. Być może zauważyłeś, że zdjęcia, które wysyłasz przez WhatsApp, czasami są nieco rozmyte.

Powodów może być kilka. Ale najbardziej prawdopodobna jest ochrona serwerów przed przytłoczeniem. Codziennie na Instagramie udostępniane są miliony zdjęć. A większość użytkowników robi wszystko, aby pokazać swoje umiejętności fotograficzne.

Połącz to z super wydajnymi aparatami smartfonów, a otrzymasz zdjęcia, które mogą być ogromne. To dużo danych, których potrzebują serwery Instagrama, aby to zmieścić. Aby upewnić się, że nie zostaną przeciążone, Instagram ogranicza rozmiar obrazu.

Podczas gdy większość platform mediów społecznościowych to robi, kompresja Meta jest znacznie bardziej bezwzględna niż Twitter czy Tumbler. W rezultacie zarówno Instagram, jak i WhatsApp muszą zachować mniejsze rozmiary obrazów.

Mimo to nie sprawia to, że wiele postów na Instagramie jest mniej oszałamiających. Maksymalny rozmiar obrazu na Instagramie jest nadal wystarczający, abyś mógł cieszyć się ulubionymi postami.

—–

Niezależnie od tego, czy znajdziesz fototapetę godną Instagrama, czy chcesz zobaczyć ją w oryginalnym rozmiarze, teraz wiesz, że proces jest dość prosty. Jeśli chodzi o zdjęcia profilowe, najlepszą opcją może być metoda przeglądarki. Aplikacje takie jak Qeek zazwyczaj oferują obrazy o niskiej jakości za darmo, więc musisz zapłacić, aby zobaczyć wersję w wysokiej jakości. Oczywiście, jeśli uznasz, że obejrzenie całego zdjęcia jest warte swojej ceny, aplikacja może być wygodniejsza i łatwiejsza w użyciu.

x