Udostępnij teraz w social media:

Podczas poruszania się po różnych folderach w Eksploratorze plików nie jest dostępna pełna ścieżka folderu na pasku lokalizacji. Zwykle zobaczysz ścieżkę rozpoczynającą się od tego komputera. Litera dysku będzie widoczna, ale tylko wtedy, gdy nie korzystasz z dysku Windows. Jeśli wolisz widzieć pełną ścieżkę folderu w Eksploratorze plików, musisz zainstalować popularną aplikację trzeciej części o nazwie Classic Shell.

Klasyczna powłoka to tak naprawdę cztery różne aplikacje w jednej. Bardziej popularną aplikacją jest klasyczne menu Start, ale jeśli nie chcesz korzystać z innych aplikacji, możesz z nich zrezygnować i po prostu zainstalować Classic Explorer.

Sprawdź -   Jak zainstalować WPS Office w systemie Linux

Ścieżka do folderu w Eksploratorze plików

Przed zainstalowaniem tej aplikacji dobrze jest zamknąć wszystkie okna Eksploratora plików. Ściągnij i zainstaluj Classic Explorer. Będzie działać domyślnie, a nad paskiem lokalizacji w Eksploratorze plików pojawią się nowe ikony. Kliknij niebieską ikonę muszli i wybierz opcję ustawień w menu.

Domyślnie masz tylko podstawowe ustawienia. Na karcie ustawień podstawowych włącz opcje „Wyłącz okruchy chleba” i kliknij OK. Otrzymasz monit informujący, że zmiany zostaną zastosowane do każdego nowego okna Eksploratora plików, który otworzysz.

Możesz zobaczyć pełną ścieżkę folderu na zrzucie ekranu poniżej.

Jeśli zmieniłeś tylko ustawienia na karcie Ustawienia podstawowe, prawdopodobnie widzisz dodatkowe przyciski obok przycisku Klasyczna powłoka. Aby pozbyć się tych innych przycisków, musisz uzyskać dostęp do ustawień Classic Shell i tym razem wybierz opcję Pokaż wszystkie ustawienia.

Sprawdź -   Wszystkie bezużyteczne funkcje systemu Windows 10, które firma Microsoft powinna usunąć

Po wyświetleniu wszystkich kart ustawień przejdź do karty Przyciski paska narzędzi. Wybierz element w kolumnie po lewej stronie, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję usuwania z menu kontekstowego. Powtórz to dla wszystkich elementów, które chcesz usunąć, a następnie kliknij OK. Ponownie zmiany zostaną zastosowane do wszystkich okien Eksploratora plików, które zostaną otwarte po zastosowaniu zmiany.

Eksplorator plików nie zawsze pokazuje pełną ścieżkę do folderu, jeśli przeglądasz dysk Windows. Pominie literę dysku i folder użytkownika. Kliknięcie wewnątrz paska lokalizacji ujawni ścieżkę, ale ponownie dysk i folder użytkownika zostaną pominięte. Szkoda, że ​​użytkownicy muszą zainstalować aplikację, aby uzyskać pełną ścieżkę.

Sprawdź -   Jak korzystać z akcji i udostępniać rozszerzenia na iPhonie i iPadzie

Jeśli nie musisz widzieć pełnej ścieżki w Eksploratorze plików i wystarczy ją skopiować, możesz to zrobić bez aplikacji. Wszystko, co musisz zrobić, to przytrzymać klawisz Shift i kliknąć prawym przyciskiem myszy folder lub plik. W menu kontekstowym będzie dostępna opcja Kopiuj jako ścieżkę.