Jak wyświetlić poziom naładowania baterii urządzeń Bluetooth podłączonych do telefonu z systemem Android

Android Oreo 8.1 ma zgrabną funkcję, która pozwala sprawdzić poziom naładowania baterii urządzeń Bluetooth podłączonych do telefonu. Ta funkcja ma jednak kilka niedociągnięć, z których najbardziej oczywistym jest to, że obecnie niewiele urządzeń ma system Android 8.1. Urządzenia, które otrzymały tę aktualizację, to bardzo mała nisza. Większość ludzi jest zadowolona, ​​jeśli ich urządzenia mają system Android 8. To powiedziawszy, niezależnie od używanej wersji Androida, o ile jest to Android 4.3 i nowszy, zapewniamy ochronę.

Urządzenia z systemem Android 8.1

Jak wspomniano, Android 8.1 natywnie umożliwia wyświetlanie poziomów baterii urządzeń Bluetooth. Wszystko, co musisz zrobić, to sparować i podłączyć urządzenie Bluetooth do telefonu. Gdy to zrobisz, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Połącz urządzenia. Kliknij Bluetooth (nie przełącznik obok). Zobaczysz pełną listę wszystkich podłączonych urządzeń i ich poziom naładowania baterii z pewnymi wyjątkami.

Poniższy zrzut ekranu pokazuje głośnik Bluetooth podłączony do Nexusa 6P z systemem Android 8.1, ale nie ma tam procentu baterii. Może to mieć coś wspólnego z danym urządzeniem. Jeśli tak się dzieje z jednym z Twoich urządzeń, to sprawdź rozwiązanie dla użytkowników, którzy nie mają Androida 8.1.

Urządzenia z systemem innym niż Android 8.1

Aby wyświetlić poziom naładowania baterii urządzeń Bluetooth na urządzeniach z Androidem niższych niż Android 8.1, potrzebujesz aplikacji o nazwie Pałeczka. Ta aplikacja istnieje już od jakiegoś czasu i działa świetnie.

BatOn to całkiem prosta aplikacja. Musisz sparować i podłączyć urządzenie Bluetooth za pomocą wbudowanych ustawień Androida. Aplikacja nie zrobi tego za Ciebie. Po połączeniu się z urządzeniami możesz otworzyć aplikację lub rozwinąć obszar powiadomień, aby wyświetlić poziom naładowania baterii urządzeń Bluetooth.

Aplikacja ma kilka własnych błędów, np. Gdy łączy się z urządzeniem, często dochodzi do rozłączeń, zanim połączenie się ustabilizuje. To był powtarzający się problem, choć trzeba przyznać, że może to mieć coś wspólnego z głośnikami używanymi do testów.

Możliwe, że nadal będą istnieć urządzenia Bluetooth, dla których BatOn nie może znaleźć poziomu naładowania baterii. Prawdopodobnie będą to wyjątkowo niejasne urządzenia, prawdopodobnie niemarkowe, kupione po okazyjnej cenie, ale z pewnością będą w mniejszości. BatOn obejmuje większość urządzeń, a jeśli używasz urządzeń Bluetooth, które nie mają łatwego sposobu na sprawdzenie poziomu naładowania baterii, ta aplikacja jest dla Ciebie niezbędna.

x