Jak wyświetlić procent baterii na swoim iPhonie?

Jeśli masz nowszy iPhone z wycięciem, wiesz, że wskaźnik baterii na pasku stanu nie pokazuje ilości pozostałej baterii. Najdłużej trzeba było przesuwać palcem w dół, aby uzyskać dostęp do Centrum sterowania i sprawdzić procent baterii na iPhonie. Nie dotyczy to starszych iPhone’ów z przyciskiem Home, takich jak iPhone 8 i iPhone SE, ponieważ zawierają one opcję wyświetlania procentu baterii na pasku stanu. Cóż, to się zmienia wraz z wydaniem iOS 16, ponieważ Apple w końcu wprowadził opcję wyświetlania procentu baterii na najnowszych iPhone’ach.

Pokaż procent baterii na iPhonie (2022)

W tym artykule przyjrzymy się czterem różnym sposobom sprawdzania procentu baterii na iPhone’ach z wycięciem Face ID i bez niego. Przyjrzymy się nie tylko nowej metodzie iOS 16, aby wyświetlić pozostały procent baterii wewnątrz ikony w modelach Face ID, ale także przyjrzymy się wszystkim innym realnym metodom wyświetlania procentu baterii na iPhone’ach z systemem iOS 15.

1. Pokaż procent baterii na pasku stanu

Na iPhone’ach z funkcją Face ID Notch

Uwaga: w wersji beta 5 dla programistów iOS 16 firma Apple zaczęła umożliwiać użytkownikom wyświetlanie procentu baterii na pasku stanu na iPhone’ach z wycięciem Face ID. Przetestowaliśmy tę funkcję w wersji beta 8 dla programistów iOS 16 i powinna być dostępna w stabilnej wersji iOS 16.

Jeśli nie masz jeszcze aktualizacji do iOS 16 z iOS 15 na swoim iPhonie, przejdź do następnej sekcji, aby dowiedzieć się, jak sprawdzić procent baterii w telefonie iPhone obsługującym Face ID. W przeciwnym razie wykonaj poniższe czynności, aby dowiedzieć się, jak włączyć procent baterii w telefonie iPhone X lub nowszych modelach z identyfikatorem twarzy:

Oto jak włączyć lub wyłączyć opcję procentową baterii na iPhonie z systemem iOS 16:

  • Najpierw otwórz aplikację Ustawienia, przewiń w dół i przejdź do sekcji „Bateria”.

  • W ustawieniach „Bateria” zobaczysz teraz opcję „Procent baterii” u góry. Włącz tę funkcję, a zobaczysz procent baterii na ikonie baterii w prawym górnym rogu.

Na iPhone’ach z przyciskiem Home

Ta funkcja była dostępna w modelach iPhone’a obciążonych Touch ID przez najdłuższy czas i trafiła tylko do iPhone’ów z wycięciem z systemem iOS 16. Jedyna różnica między tymi dwiema implementacjami polega na tym, że procent baterii jest wyświetlany poza ikoną baterii ( po lewej) na iPhonie SE i starszych modelach.

Musisz wykonać te same kroki, co powyżej, aby włączyć lub wyłączyć opcję procentową baterii w iPhone SE 2022, iPhone 8 i iPhone 8 Plus z systemem iOS 16.

2. Zobacz Procent baterii w Centrum sterowania

Jeśli masz iPhone’a z systemem iOS 15, najbliższą alternatywą dla wyświetlenia procentu baterii na pasku stanu jest centrum sterowania. Działa to również w systemie iOS 16 po otwarciu Centrum sterowania. Jak to działa? To proste.

Wystarczy przesunąć palcem w dół z prawego górnego rogu ekranu, aby otworzyć Centrum sterowania. Tutaj zobaczysz procent obok ikony baterii.

3. Użyj widżetu stanu baterii iPhone’a

Teraz, jeśli nie masz zainstalowanego systemu iOS 16 lub nie chcesz otwierać Centrum sterowania, aby zobaczyć pozostałą baterię na iPhonie, możesz również skorzystać z tego prostego obejścia. Możesz umieścić widżet baterii na ekranie głównym, aby łatwo kontrolować procent. Oto jak się do tego zabrać:

  • Najpierw naciśnij długo w dowolnym miejscu na ekranie głównym i dotknij ikony „plus” w lewym górnym rogu, gdy wszystkie ikony zaczną się chwiać. Następnie dotknij „Baterie”, aby sprawdzić dostępne widżety.

  • Tutaj możesz wybrać kwadratowy widżet 2 x 2 lub prostokątny widżet 2 x 4, który pokazuje również procent baterii we wszystkich akcesoriach oprócz iPhone’a. Wybraliśmy kwadratowy widżet dla tego artykułu i teraz możesz przez cały czas widzieć baterię pozostałą na ekranie głównym iPhone’a.

4. Zapytaj Siri o poziom naładowania baterii na iPhonie

Wreszcie, jeśli jesteś kimś, kto lubi korzystać z Siri, możesz poprosić asystenta głosowego o poznanie procentu baterii twojego iPhone’a. Po prostu naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania i zapytaj Siri – „Ile mi zostało baterii?” lub „Jaki jest procent mojej baterii?”. Usłyszysz, jak Siri powie to na głos, a także zobaczysz ilość baterii pozostałej na ekranie iPhone’a.

Wyświetl procent baterii we wszystkich modelach iPhone’a

Po oczekiwaniu przez ponad pięć lat firma Apple w końcu umożliwiła sprawdzenie ilości baterii pozostałej na naciętych iPhone’ach bez konieczności uzyskiwania dostępu do Centrum sterowania lub Siri. Opcja „procent baterii” jest teraz powszechnie dostępna na wszystkich iPhone’ach z wycięciem lub bez niego. Oznacza to, że możesz łatwo śledzić ilość soku pozostałego w iPhonie. Jednak, jak widać na powyższych zrzutach ekranu, implementacja jest błędna, ponieważ wartość procentowa baterii jest zawsze wyświetlana w postaci pełnej ikony baterii. Ikona baterii nie pokazuje już wyczerpania baterii po włączeniu tej funkcji, co jest po prostu dziwne.

Czy teraz, po zainstalowaniu systemu iOS 16 na swoim urządzeniu, włączysz funkcję procentową baterii na iPhonie z obsługą Face ID? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

x