Jeśli Twój laptop ma system Windows 10, najprawdopodobniej zobaczysz ikonę baterii w zasobniku systemowym. Ta ikona wskazuje stan baterii; ładowanie, podłączanie i ładowanie, podłączanie i ładowanie oraz rozładowywanie. Stany te znajdują odzwierciedlenie w ikonie. Jeśli chcesz zobaczyć, ile akumulator jest naładowany, możesz najechać kursorem na ikonę baterii, a zostanie ona wyświetlona w podpowiedzi. Jeśli chcesz wyświetlić procent baterii w zasobniku systemowym, bez konieczności robienia czegokolwiek, musisz zainstalować aplikację o nazwie PureBatteryAddOnSetup.

Procent baterii w zasobniku systemowym

Pobieranie i zainstaluj PureBatteryAddOnSetup. Działa w zasobniku systemowym. Jeśli Twój system jest podłączony lub jest zasilany z baterii, ale poziom naładowania nie spadł poniżej 100%, zobaczysz pełny zielony pasek.

Sprawdź -   Jak wysłać dowolną aplikację Linux na tacę systemową

W chwili, gdy poziom naładowania spadnie poniżej 100%, zobaczysz procent baterii w liczbach. Aktualizuje się regularnie, dzięki czemu uzyskasz dokładne wyobrażenie o tym, ile baterii pozostało.

Jeśli podłączysz laptopa i trzeba go naładować, ikona aplikacji będzie nadal wyświetlać procent naładowania baterii. Nie oznacza to, że laptop się ładuje, dlatego dobrym pomysłem może być pozostawienie domyślnej ikony baterii w zasobniku systemowym obok niej.

Aplikacja jest świetna, ale nie ma możliwości jej dostosowania. Domyślny tekst to procent baterii wyświetlany w, jest biały, a jeśli użyjesz motywu Light w systemie Windows 10, nie będziesz w stanie go odczytać. Biały kolor to wszystko, co musisz, więc będziesz musiał użyć ciemnego motywu dla systemu Windows 10 lub ta aplikacja jest praktycznie bezużyteczna.

Sprawdź -   Jak zaktualizować do OpenShot 2.5 w systemie Linux

Ponieważ aplikacja nie ma żadnych ustawień, nie uruchomi się automatycznie podczas uruchamiania. Musisz ręcznie dodać go do folderu startowego. Aby to zrobić, utwórz skrót do aplikacji i dodaj go do folderu startowego.

Ta aplikacja nie jest bardzo stara. W tym momencie ma dopiero miesiąc, więc możliwe jest, że z czasem poprawi się on wykładniczo. Może nawet uzyskać odpowiedni panel ustawień, który pozwala dostosować wygląd procentu baterii. Kolejne aktualizacje mogą również dodawać opcję zmiany czcionki używanej do wyświetlania procentu baterii. Czcionka, która jest teraz używana, nie jest najłatwiejsza do odczytania, zwłaszcza jeśli użytkownik ma wadę wzroku.

Sprawdź -   Jak dodawać adnotacje do plików PDF w systemie Linux

Jeśli podoba Ci się aplikacja i uważasz, że domyślna ikona baterii jest teraz nadmiarowa, możesz przeciągnąć i upuścić ją w menu przepełnienia i ukryć.