Jak wyświetlić status „ ostatnio widzianych ” na Instagramie

Zarówno Whatsapp, jak i Facebook Messenger informują, kiedy kontakt był ostatnio online. Dla niektórych ta funkcja jest trochę przekleństwem, gdy próbują uniknąć interakcji z kimś online. Dla innych jest to przydatne, ponieważ może powiedzieć, czy ktoś jest dostępny, czy nie. Instagram nie jest aplikacją do czatu, a wszystkie funkcje, które dodał w zeszłym roku, były ukierunkowane na zdjęcia i filmy. Nadal ma funkcję czatu, tj. Funkcję bezpośrednich wiadomości, w której trafiają odpowiedzi na twoją historię. Instagram umożliwia teraz wyświetlanie statusu „Ostatnio widziane” na Instagramie w przypadku wiadomości bezpośrednich. Oto jak go wyświetlić i wyłączyć.

Wyświetl „Ostatnio widziane”

Status „Ostatnio widziano” nie pojawia się dla osób, które obserwujesz, osób, które Cię obserwują, ani osób, które obserwujesz i które obserwują Cię ponownie. Funkcja zależy całkowicie od tego, z kim rozmawiasz. Ponownie, zwykłe żądanie DM nie wystarczy, aby ujawnić czyjś status „Ostatnio widziany” na Instagramie. Status „Ostatnio widziano” jest widoczny tylko dla profili, z którymi wymieniłeś wiadomości.

Aby wyświetlić status „Ostatnio widziane”, otwórz Instagram i dotknij ikony papierowego samolotu w prawym górnym rogu, aby przejść do skrzynki odbiorczej. Na liście wątków konwersacji możesz zobaczyć, kiedy ktoś był ostatnio online.

Powinniśmy wspomnieć, że status nie wydaje się aktualizować w czasie rzeczywistym. Komuś, kto jest online, musi minąć trochę czasu, zanim pojawi się online ze statusem „Teraz”. Jeśli przypadkowo otworzysz Instagram, Twój status online nie zostanie natychmiast zagrożony. Ponadto przesłanie zdjęcia na Instagram nie zmienia Twojego statusu online. Wydaje się, że aktualizuje się tylko wtedy, gdy osoba otwiera swój DM.

Wyłącz opcję „Ostatnio widziane”

Bez względu na to, jak bardzo konkretny jest Instagram, jeśli chodzi o pokazywanie twojego statusu online, nie musisz tego lubić. Jeśli wolisz ukryć swój status „Ostatnio widziane”, możesz. Otwórz Instagram i dotknij karty swojego profilu. Naciśnij przycisk koła zębatego, aby przejść do ekranu Opcje. Na ekranie Opcje przewiń w dół do sekcji Ustawienia i wyłącz przełącznik „Pokaż stan aktywności”. Zmiana zaczyna obowiązywać natychmiast.

Instagram dodał tę funkcję „ Ostatnio widziane ” z kilkoma ograniczeniami. Powinniśmy zwrócić uwagę, że poza statusem „Ostatnio widziano”, osoby, które Cię obserwują, mogą uzyskać ogólne pojęcie o tym, kiedy ostatnio byłeś online. Mogą sprawdzić, kiedy ostatnio opublikowałeś na Instagramie lub mogą przejść do karty Obserwowane na karcie powiadomień, aby wyświetlić ostatnią aktywność na koncie.