Jak wyświetlić swój FPS na Roblox

Dlaczego nie uciec na chwilę od świata, do miejsca, w którym możesz wykorzystać swoją kreatywność i zbudować własny świat?

Roblox to świetne miejsce do tego. Zarówno dzieci, jak i dorośli lubią tworzyć miasta i historie 3D oraz grać w gry na tej platformie internetowej.

Jeśli jesteś fanem Robloxa, być może stworzyłeś już różne gry, w które możesz grać. Mogą działać płynnie, ale czasami możesz doświadczyć opóźnień. Dlaczego to się dzieje? Czy to twoja szybkość FPS? Jeśli jest niski, może spowalniać grę.

Oto, jak wyświetlić swój FPS na różnych urządzeniach i zoptymalizować go, abyś mógł lepiej cieszyć się Robloxem.

Jak wyświetlić swój FPS na Roblox na iPhonie?

Roblox jest kompatybilny ze smartfonami, więc możesz go używać na swoim iPhonie. Te urządzenia mobilne zazwyczaj zapewniają 60 klatek na sekundę, co powinno wystarczyć do płynnego działania gry.

Jeśli masz problemy z ładowaniem aplikacji, konieczne może być sprawdzenie FPS. Jeśli twoja szybkość klatek na sekundę jest zbyt niska, może to spowodować, że cały ruch w Robloxie będzie niestabilny i powolny.

Niestety, podczas grania na iPhonie nie można sprawdzić szybkości odtwarzania. Diagnostyka Roblox jest dostępna w Roblox Studio, które można uruchomić na niektórych systemach operacyjnych, w tym na smartfonach.

Jeśli jednak podejrzewasz, że liczba FPS powoduje problemy z aplikacją, oto co możesz spróbować to naprawić.

 • Zanim uruchomisz aplikację Roblox na telefonie komórkowym, upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca i pamięci RAM. Ich brak może spowolnić grę. Jeśli nie masz wystarczającej ilości miejsca, możesz spróbować usunąć niepotrzebne dane lub pliki z telefonu.
 • Sprawdź, czy jest oczekująca aktualizacja nowej wersji oprogramowania. Jeśli nie aktualizowałeś swojego iPhone’a przez jakiś czas, możesz mieć problemy z uruchamianiem różnych aplikacji, nie tylko gier, takich jak Roblox. Aby to zrobić, uruchom aplikację Ustawienia, dotknij Ogólne, a następnie wybierz Aktualizacja oprogramowania, aby sprawdzić, czy jest aktualizacja do zainstalowania.
 • Nawet jeśli ich nie używasz, mogą działać w tle. Nie tylko wyczerpują baterię, ale także zajmują zasoby smartfona. Zamknij je i sprawdź, czy wydajność gry wzrosła.
 • Nowsze wersje urządzeń z systemem iOS mają kilka fajnych efektów wizualnych. Mimo to mogą obniżać jakość gier na Twoim iPhonie. Możesz je włączyć, otwierając aplikację Ustawienia. Tam wybierz Ogólne, a następnie Dostępność. W tym menu znajdziesz opcję Zmniejsz ruch, więc przełącz przełącznik, aby ją włączyć.
 • Jak wyświetlić swój FPS na Roblox na Androidzie?

  Użytkownicy Androida mogą również cieszyć się spędzaniem czasu w internetowych światach 3D dostarczanych przez Roblox. Jeśli grasz w grę i nie działa ona tak płynnie, jak chcesz, prawdopodobnie będziesz chciał zobaczyć, ile masz FPS.

  Deweloperzy zalecają aktualizację Androida do najnowszej wersji oprogramowania przed pobraniem Roblox. I chociaż nie możesz zobaczyć dokładnej liczby FPS podczas grania na telefonie, zauważysz, że osiągnąłeś maksimum (czyli 60 FPS dla większości smartfonów), gdy możesz grać w grę bez żadnych problemów.

  Niektórzy fani Robloxa sugerują włączenie określonych opcji na telefonie z Androidem, dzięki czemu możesz cieszyć się graniem w gry bez opóźnień. Są ukryte w opcjach programisty, a poniżej powiemy Ci, jak je znaleźć.

 • Otwórz aplikację Ustawienia na swoim smartfonie.
 • Wpisz opcje programisty w polu wyszukiwania. Jeśli nie otrzymujesz żadnych wyników, przejdź do System, a następnie O telefonie.
 • Stuknij siedem razy w numer kompilacji.
 • Zobaczysz komunikat, że opcje programisty są już dostępne. Wróć do Ustawień i wprowadź słowa w polu wyszukiwania.
 • Gdy zobaczysz opcję w polu wyników, dotknij , aby otworzyć.
 • Przewiń, aby znaleźć opcje renderowania Force GPU i Force 4x MSAA. Przełącz przełącznik obok nich, aby włączyć te funkcje.
 • Spróbuj ponownie zagrać w Roblox i sprawdź, czy jakość grafiki jest teraz lepsza.
 • Jak sprawdzić FPS na Roblox na Macu?

  Twój komputer Mac powinien działać na co najmniej wersji oprogramowania 10.11 (El Capitan), jeśli chcesz uzyskać dostęp do Roblox Studio. Ta wersja oferuje wiele opcji, które mogą poprawić wrażenia z gry. Wśród nich znajdziesz zakładkę diagnostyka, w której możesz zobaczyć swój FPS. Wyjaśnimy, jak możesz to zrobić w jednej z poniższych sekcji, ale możesz również użyć skrótu tutaj.

  Naciśnij klawisze Shift i F5 na klawiaturze, a powinieneś widzieć FPS na ekranie.

  Jak sprawdzić FPS w Roblox na komputerze z systemem Windows?

  Jeśli masz system Windows 7 lub nowszą wersję na swoim komputerze, będziesz mógł cieszyć się grą w Roblox bez żadnych problemów. Aby sprawdzić FPS, możesz przejść przez Studio, ale możesz również użyć skrótu klawiaturowego, który jest taki sam jak na komputerach Mac: Shift+F5.

  Dodatkowe często zadawane pytania

  Czy nadal masz pytania dotyczące Robloxa i przeprowadzania jego diagnostyki? Zebraliśmy kilka najczęściej zadawanych pytań związanych z tą grą. Możesz przeczytać odpowiedzi poniżej.

  Jak sprawdzić FPS w Roblox Studio?

  Możesz zobaczyć swój FPS, nawet jeśli nie jesteś w trakcie gry.

  Oto kroki, które należy wykonać.

  • Otwórz Roblox Studio na swoim komputerze.

  • Po przejściu do karty Ustawienia Studio, w menu po prawej stronie pojawi się Pokaż pasek diagnostyki. Jeśli pole obok nie jest zaznaczone, upewnij się, że je teraz zaznaczyłeś.

  • Teraz powinieneś zobaczyć pasek diagnostyczny na dole ekranu w Roblox Studio, z twoim FPS, między innymi danymi.

  Jak wspomniano powyżej, jest to kolejny sposób sprawdzenia diagnostyki Roblox, zwłaszcza jeśli planujesz wyświetlić inne ustawienia, gdy tam jesteś.

  Jaki jest maksymalny FPS w Robloxie?

  Domyślna liczba klatek na sekundę w Roblox to 60.

  W większości przypadków wystarczy płynne uruchomienie gry. Mimo to możesz użyć aplikacji innych firm, aby spróbować go jeszcze bardziej zwiększyć. Ponadto, jeśli grasz w Roblox na urządzeniu mobilnym, możesz spróbować wyłączyć inne aplikacje, aby stworzyć najlepsze środowisko do uruchamiania tej gry bez opóźnień.

  Pojawiły się obawy dotyczące zakazu zwiększania liczby klatek na sekundę, ale w 2019 roku firma ogłosiła, że ​​nie będzie blokować użytkowników, nawet jeśli używają narzędzi innych firm do odblokowania liczby klatek na sekundę.

  Twoja kreatywność ożywa

  Roblox to świetny sposób na urzeczywistnienie swoich pomysłów. Cóż, przynajmniej wirtualny. Możesz używać tego świata 3D do tworzenia wszelkiego rodzaju gier i czerpania przyjemności z grania i dzielenia się nimi z innymi ludźmi.

  Jeśli masz problemy, możesz sprawdzić swój FPS, aby sprawdzić, czy to jest przyczyna, w której Twoje gry nie działają płynnie. Istnieją nawet sposoby na zwiększenie tego wskaźnika, jeśli to konieczne.

  Czy miałeś problem z opóźnianiem w grach Roblox? Masz inne pomysły, jak ulepszyć swój FPS? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.