Komputer stacjonarny ma kilka ważnych funkcji, na które należy zwrócić uwagę. Zwykle są to użycie procesora i pamięci RAM, chociaż użycie sieci i użycie dysku są często z nimi grupowane. Nie brakuje narzędzi, które pozwalają użytkownikom monitorować, ile procesora i pamięci RAM jest wykorzystywane w systemie, ale są to często ciężkie narzędzia, które wykonują inne zadania optymalizacyjne lub przedstawiają słaby układ interfejsu użytkownika, jeśli chodzi o wyświetlanie tych statystyk.

Zobacz procesor, pamięć RAM, dysk, użycie sieci

Najwygodniejszym miejscem do monitorowania statystyk systemowych jest pasek menu. Oczywiście potrzebujesz aplikacji paska menu, która może wyświetlać te statystyki. Zalecamy korzystanie z bezpłatnej aplikacji typu open source o nazwie Stats.

Sprawdź -   Jak grać w Grand Theft Auto 5 w systemie Linux

Pobierz statystyki z Github. Zainstaluj aplikację, tj. Przenieś ją do folderu Aplikacje i uruchom ją. Po uruchomieniu aplikacja zacznie pokazywać użycie procesora, pamięci RAM, dysku i sieci na pasku menu.

Dostosuj statystyki

Domyślnie wszystkie statystyki są wyświetlane jako biały tekst na czarnym pasku menu. Białe na czarnym tle jest czytelne, ale trudno odróżnić jeden stan od drugiego. Możesz dostosować kolor dla każdej statystyki i ułatwić identyfikację, która jest która.

Dostęp do ustawień statystyk. Odwiedź zakładkę dla każdego rodzaju statystyk, które chcesz wyświetlić. Otwórz menu rozwijane Kolor i wybierz kolor, w którym ma być wyświetlana statystyka.

Wyłącz statystyki

Jeśli chcesz wyłączyć statystykę, którą uważasz za nieistotną, możesz to zrobić, wyłączając jej przełącznik.

Sprawdź -   5 najlepszych lekkich przeglądarek dla Raspberry Pi

Otwórz ustawienia statystyk. Wejdź na kartę statystyk, które chcesz wyłączyć. W prawym górnym rogu będzie przełącznik. Wyłącz to, a statystyki zostaną usunięte z paska menu.

Zmień typ statystyk

Statystyki mogą wyświetlać użycie procesora, pamięci RAM, dysku i sieci jako wartości liczbowe, wykresy liniowe i wykresy słupkowe. Możesz wybrać jeden z tych widoków.

Otwórz ustawienia statystyk. Wybierz zakładkę dla elementu, dla którego chcesz zmienić typ statystyki. Pierwszy pasek ustawień pokaże małe ikony dla różnych dostępnych typów statystyk. Wybierz jeden, a zostanie zaktualizowany na pasku menu.

Wniosek

Proste narzędzie do monitorowania systemu, takie jak Stats, to doskonały sposób na kontrolowanie systemu. Nie ma menu, przy którym można by się bawić, informacje są łatwe do przeglądania i istnieją opcje dostosowywania. Jeśli szukasz czegoś podobnego w systemie Windows 10, sprawdź Xmeters.

Sprawdź -   Jak zainstalować NotepadQQ w systemie Linux

newsblog.pl

newsblog.pl