Udostępnij teraz w social media:

Gdy zaczniesz pisać na pasku adresu Chrome, zobaczysz sugestie pasujące do tego, co wpisałeś do tej pory. Te sugestie są pobierane z Twojej historii przeglądania i zakładek. Oszczędzają czas, który w innym przypadku spędziłbyś na wpisywaniu czegoś od nowa. Domyślnie widać tylko 4-6 dopasowań, co może nie wystarczyć. Oto, jak możesz zwiększyć liczbę sugestii na pasku Omnibar w Chrome.

Sugestie na pasku adresu Chrome

Na pasku adresu Chrome, znanym jako Omnibar, możesz wyświetlić do 12 sugerowanych elementów. Obejmuje to sugestie z biblioteki zakładek i historii. Możesz także całkowicie wyłączyć sugestie w Omnibar. Wszystko to wymaga podkręcenia flagi Chrome.

Sprawdź -   Jak blokować reklamy za pomocą narzędzia Pi-Hole Linux

Wklej poniższe w pasku adresu w Chrome i naciśnij Enter.

chrome://flags/#omnibox-ui-max-autocomplete-matches

Otwórz menu obok tej flagi i wybierz, ile sugerowanych elementów chcesz zobaczyć na pasku adresu Chrome. Jeśli chcesz całkowicie wyłączyć sugestie, wybierz opcję Wyłącz. Możesz uzyskać 4, 6, 8, 10 i 12 dopasowań dla wszystkiego, co wpiszesz w pasku adresu. Po wybraniu opcji z menu ponownie uruchom Chrome.

Następnym razem, gdy będziesz pisać w pasku adresu, zobaczysz dłuższą listę sugestii pobranych z historii przeglądania i biblioteki zakładek.

Jeśli chcesz wyłączyć sugestie z biblioteki zakładek i otrzymywać sugestie tylko z historii przeglądania, musisz wyłączyć opcję „Użyj usługi przewidywania, aby uzupełniać wyszukiwania i adresy URL wpisywane w pasku adresu” w ustawieniach Chrome. Znajduje się w Ustawieniach Chrome> Pokaż ustawienia zaawansowane> Prywatność.

Sprawdź -   Jak ustawić różne poziomy skalowania wielu monitorów w systemie Windows 10

Jeśli chcesz wyłączyć sugestie z historii przeglądania, musisz usunąć swoją historię. Jedyną alternatywą jest wyłączenie sugestii na pasku adresu Chrome. Nie możesz ograniczyć paska adresu tylko do pokazywania sugestii z biblioteki zakładek i pomijania dopasowań w historii przeglądania.

Ta flaga Chrome jest stara, ale została na jakiś czas usunięta. Użytkownicy, którzy często majstrują przy flagach Chrome, mogą pamiętać ten stary hack i fakt, że został usunięty. W pewnym momencie Google zdecydował się dodać go z powrotem. Nadal jest w Chrome 64, aktualnej stabilnej wersji przeglądarki. Oznacza to również, że można go ponownie usunąć, co jest problemem z każdą modyfikowaną flagą.

Sprawdź -   Kiedy słuchawki i wkładki douszne mogą uszkodzić słuch?

Flagi Chrome są, jak stwierdza strona Flagi, funkcjami eksperymentalnymi. Są tutaj jednego dnia, a następnego zniknęli.

Jeśli wyłączysz i włączysz sugestie, zmiana zacznie obowiązywać od razu. Informacje są zawsze dostępne, a flaga zezwala lub nie zezwala na ich używanie tylko Chrome.