Jak wyświetlić wszystkie zapisane hasła Wi-Fi w systemie Windows 10

System Windows pamięta każde hasło Wi-Fi, którego kiedykolwiek użyłeś. W ten sposób łączy się ponownie z tymi sieciami. Oto, jak możesz wyświetlić zapisane hasło dowolnej sieci, z którą kiedykolwiek łączyłeś się na komputerze z systemem Windows.

Możesz przeglądać zapisane hasła za pomocą wbudowanych narzędzi wiersza poleceń w systemie Windows, ale zalecamy bezpłatną aplikację WirelessKeyView firmy NirSoft. To lekkie narzędzie, którego nie musisz nawet instalować, aby go używać – po prostu Pobierz to, otwórz plik ZIP, a następnie kliknij dwukrotnie dołączony plik EXE (jeśli masz ukryte rozszerzenia plików, otwórz plik aplikacji „WirelessKeyView”). Zobaczysz listę zapisanych nazw sieci i ich haseł przechowywanych w systemie Windows.

Aktualizacja: niektóre programy antywirusowe mogą twierdzić, że WirelessKeyView to złośliwe oprogramowanie. To fałszywy alarm, jeśli tak – nigdy nie mieliśmy problemów z darmowymi narzędziami NirSoft. W przeciwieństwie do wielu nowoczesnych programów Windows, nie zawierają one nawet adware.

Kolumna „Nazwa sieci” pokazuje nazwę sieci Wi-Fi – innymi słowy jej identyfikator SSID. Aby znaleźć hasło powiązane z siecią, poszukaj w kolumnie „Klucz (Ascii)” tej nazwy sieci. To jest hasło, które wpisujesz, aby połączyć się z tą siecią.

Aby utworzyć kopię zapasową tych informacji, możesz wybrać Plik> Zapisz wszystkie elementy. Otrzymasz plik tekstowy zawierający te informacje, abyś mógł go zabrać ze sobą na nowy komputer lub zachować na później.

Użyj wiersza poleceń

Standardowy panel sterowania systemu Windows 10 pozwala zobaczyć tylko hasło sieci Wi-Fi, z którą aktualnie jesteś połączony. Jeśli nie chcesz pobierać oprogramowania innych firm, będziesz musiał użyć narzędzi wiersza poleceń, aby znaleźć te informacje.

Aby znaleźć hasło w systemie Windows bez oprogramowania innej firmy, otwórz okno wiersza polecenia lub PowerShell. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start lub naciśnij Windows + X, a następnie kliknij „PowerShell”.

Uruchom następujące polecenie, aby wyświetlić listę zapisanych profili sieciowych w systemie:

netsh wlan show profiles

Lista zapisanych profili bezprzewodowych w PowerShell

Poszukaj nazwy sieci, do której potrzebujesz hasła, a następnie uruchom następujące polecenie, zastępując „NETWORK” nazwą tej sieci:

netsh wlan show profile name="NETWORK" key=clear

Spójrz w „Ustawienia zabezpieczeń” na wyjściu. Pole „Treść kluczowa” wyświetla hasło sieci Wi-Fi w postaci zwykłego tekstu.

Znajdowanie zapisanego hasła Wi-Fi z wiersza poleceń systemu Windows

Powtórz ten proces dla każdej sieci Wi-Fi, do której chcesz znaleźć hasło.

Jeśli nie masz go zapisanego w systemie Windows, istnieje wiele innych sposobów na znalezienie zapomnianego hasła Wi-Fi, w tym na innym urządzeniu (takim jak Mac), w interfejsie internetowym routera, a nawet wydrukowaniu na samym routerze.

x