Jak wyświetlić wymiary obrazu w Eksploratorze plików w systemie Windows 10

Eksplorator plików przeszedł pewne zmiany w ciągu ostatnich kilku lat. W systemie Windows 7 wyglądało to zupełnie inaczej, ale większość funkcji, które miał wtedy, nadal jest częścią aplikacji w systemie Windows 10. Jest jednak kilka drobnych zmian; po pierwsze, pasek Właściwości, który pojawił się na dole po wybraniu pliku, już nie istnieje. Ten pasek był niezwykle pomocny, ponieważ zapewniał szybkie szczegóły dotyczące dowolnego pliku, zwłaszcza obrazów. Jeśli chcesz wyświetlić wymiary obrazu w Eksploratorze plików, możesz to zrobić na dwa sposoby.

OSTRZEŻENIE SPOILERA: Przewiń w dół i obejrzyj samouczek wideo na końcu tego artykułu.

Najechanie myszką

Działa to w Eksploratorze plików, ale także na pulpicie. Wszystko, co musisz zrobić, to najechać kursorem myszy na obraz i poczekać, aż pojawi się podpowiedź. Porada narzędzia informuje o typie pliku, tj. O jego rozszerzeniu, co jest przydatne, jeśli zostały ukryte, o jego wymiarach i rozmiarze dysku.

Problem z tą metodą polega na tym, że podpowiedź nie zawsze się wyświetla. Czasami trzeba zaznaczyć, odznaczyć i ponownie zaznaczyć plik, aby wyświetlić podpowiedź. Wszystko zależy od tego, ile masz czasu.

Kolumna wymiarów

Działa to tylko w Eksploratorze plików, więc chociaż jest bardziej niezawodne niż poprzednia metoda, nie będzie działać na twoim pulpicie. Otwórz folder zawierający obrazy. Kliknij prawym przyciskiem myszy tytuł dowolnej z już włączonych kolumn iz menu kontekstowego wybierz „Wymiary”.

Spowoduje to dodanie kolumny Wymiary do Eksploratora plików tylko dla tego folderu. Kolumna Wymiary będzie zawsze pokazywać wymiary obrazu. Jest to znacznie łatwiejsze niż metoda podpowiedzi, ponieważ nie musisz czekać na pojawienie się informacji.

Wadą, a raczej trochę irytacją tej metody jest to, że musisz włączyć kolumnę dla każdego folderu z obrazami. Włączenie go w jednym folderze nie wystarczy. Musisz także ustawić opcję Widok na Lista. Jeśli używasz któregokolwiek z widoków miniatur, nie można włączyć kolumny wymiarów, jednak metoda podpowiedzi będzie nadal działać. Dzięki widokowi listy tracisz przewagę w postaci miniatur obrazów, co jest przydatne, jeśli masz dużo obrazów do sortowania.

Ogólnie rzecz biorąc, po prostu brakuje nam paska Właściwości, który pojawiał się u dołu. Możesz znaleźć rozszerzenie lub aplikację Eksploratora plików, które mogą je dodać, ale nie jest to rodzaj aplikacji, którą chcesz przeciągnąć w dół za pomocą dodatkowych aplikacji i rozszerzeń, jeśli masz starszy system.

x