Jak wyświetlić zapisane hasła w Chrome na Androida

Google Chrome czasami proponuje zapisywanie haseł, gdy użytkownicy wpisują je w witrynach internetowych. Właściciele Androida mogą szybko uzyskiwać dostęp, usuwać i eksportować zapisane hasła za pośrednictwem przeglądarki mobilnej. Oto jak wyświetlić zapisane hasła na smartfonie.

Wyświetl zapisane hasła

Zacznij od otwarcia przeglądarki „Chrome” na smartfonie. Jeśli aplikacji nie ma na ekranie głównym, możesz przesunąć palcem w górę, aby uzyskać dostęp do szuflady aplikacji i stamtąd uruchomić Chrome.

Następnie dotknij trzech pionowych kropek. W zależności od używanej wersji Chrome znajdują się one w prawym górnym lub prawym dolnym rogu ekranu.

Android Google Chrome Dotknij trzech kropek

Wybierz „Ustawienia” u dołu wyskakującego menu.

Android Google Chrome Stuknij Ustawienia

Znajdź i dotknij „Hasła” w części listy.

Android Google Chrome Kliknij Hasła

W menu haseł możesz przewijać wszystkie zapisane hasła. Lista jest posortowana alfabetycznie na podstawie adresu URL witryny.

Wybierz zapisane hasło, aby wyświetlić więcej szczegółów.

Lista haseł Google Chrome na Androida.  Stuknij element do wyświetlenia

Aby wyświetlić ukryte hasło, zacznij od dotknięcia ikony oka obok ukrytego hasła.

Szczegóły hasła do Androida Chrome

Następnie, zanim zostanie wyświetlony, będziesz musiał uwierzytelnić się za pomocą odcisku palca lub dowolnego skonfigurowanego zabezpieczenia blokady ekranu.

Zabezpieczenie hasłem w Androidzie Chrome

I to wszystko! Twoje hasło powinno być teraz wyświetlane w postaci zwykłego tekstu. Po potwierdzeniu, że to Ty, hasło zostanie również skopiowane do schowka.

Alternatywnie możesz dotknąć ikony pola obok witryny, nazwy użytkownika lub pola hasła, aby skopiować je do schowka. Aby skopiować hasło, musisz uwierzytelnić się za pomocą odcisku palca lub blokady ekranu.

Usuń zapisane hasła

Jeśli zmieniłeś hasło lub nie chcesz, aby Chrome przechowywał hasło, możesz je szybko usunąć.

Wracając do menu Hasła (Chrome> Trzy kropki> Ustawienia> Hasła), wybierz element, który chcesz zmodyfikować.

Lista haseł Chrome na Androida.  Stuknij element do wyświetlenia

Usuń zapisane hasło, dotykając ikony w kształcie kosza w prawym górnym rogu.

Uwaga: W momencie naciśnięcia przycisku „Usuń” element zostanie trwale usunięty. Nie otrzymasz ekranu potwierdzenia ani sposobu na cofnięcie akcji.

Android Chrome Usuń hasło

Eksportuj zapisane hasła

Jeśli usuwasz swoje konto Google i chcesz zapisać zapisane hasła, możesz wyeksportować wszystko, aby wyświetlić je w innym miejscu. Rozpocznij w menu Hasła (Chrome> Trzy kropki> Ustawienia> Hasła), a następnie dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu.

Menu listy haseł Androida Chrome.  Wybierz trzy kropki

Wybierz „Eksportuj hasła”.

Opcja eksportu haseł do Androida Chrome

Uwierzytelnij się, że to Ty eksportujesz zapisane hasła za pomocą odcisku palca lub dowolnego skonfigurowanego zabezpieczenia blokady ekranu.

Zabezpieczenie hasłem w Androidzie Chrome

Pojawi się arkusz udostępniania, oferujący kilka sposobów zapisania i wysłania wyeksportowanego dokumentu. Wybierz bezpieczną lokalizację do przechowywania wyeksportowanych haseł.

Arkusz udostępniania haseł eksportu do Androida Chrome

Zachowaj ostrożność podczas przechowywania tego dokumentu, ponieważ wyeksportowane hasła można przeglądać jako zwykły tekst. Oznacza to, że każdy może zobaczyć Twoje nazwy użytkownika i powiązane z nimi hasła, jeśli dostanie w swoje ręce eksport.

x