Jak wyświetlić zapisane hasła WiFi Android

System operacyjny Android znacznie się poprawił w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Sam interfejs użytkownika jest bardziej przejrzysty i bardziej intuicyjny w użyciu. Jest też bardziej stabilny i pod wieloma względami wyprzedza konkurencję pod względem funkcji. Android nadal ma problem z fragmentacją, a Sklep Play nadal zawiera aplikacje, które są podejrzane. Play Protect i ulepszone zarządzanie uprawnieniami pomogły użytkownikom zachować bezpieczeństwo.

W trakcie tych iteracji funkcje, zarówno użyteczne, jak i bezużyteczne, zostały dodane, usunięte i ponownie dodane do systemu operacyjnego. Starsze wersje Androida umożliwiały użytkownikom przeglądanie hasła do zapisanej sieci Wi-Fi. Ta funkcja była wyjątkowo przydatna i została usunięta w systemie Android 8. Wróciła w systemie Android 10.

Zobacz hasło WiFi na Androida

Na Androidzie 8 i 9 będziesz musiał zrootować telefon, aby wyświetlić zapisane hasła Wi-Fi. Nie da się tego obejść. Na urządzeniu z systemem Android 10 możesz wyświetlić hasło Wi-Fi w aplikacji ustawień.

Otwórz aplikację Ustawienia na swoim telefonie / tablecie z Androidem. Przejdź do Sieć i Internet. Stuknij sieć Wi-Fi, z którą masz połączenie (nie dotykaj przełącznika obok sieci). Dotknij przycisku koła zębatego obok połączenia. Kliknij Udostępnij. Na ekranie Udostępnij WiFi zobaczysz kod QR. U dołu tego kodu można wyświetlić hasło Wi-Fi. Nie możesz skopiować hasła do schowka, ale kod QR można zeskanować dowolnym urządzeniem i możesz ręcznie skopiować / wkleić hasło.

Ograniczenia

Ta funkcja działa na wszystkich urządzeniach z Androidem 10, jednak hasło do sieci Wi-Fi możesz wyświetlić tylko wtedy, gdy masz z nią połączenie. W przypadku sieci, z którymi łączyłeś się w przeszłości lub w różnych lokalizacjach, sieć po prostu nie pojawi się, dopóki nie będzie w zasięgu. Jeśli sieć nie jest w zasięgu i nie możesz się z nią połączyć, nie można sprawdzić hasła.

Wniosek

Możliwość przeglądania zapisanego hasła WiFi z podłączonego urządzenia jest wyjątkowo przydatna. Andriod usunął go ze względów bezpieczeństwa, które, jak zakładamy, zostały rozwiązane. Ta funkcja nadal nie istnieje na iOS, chociaż iOS ulepszył udostępnianie sieci Wi-Fi. Ta funkcja pozostaje zamknięta w ekosystemie Apple. Kod QR, który otrzymasz na urządzeniu z systemem Android 10, będzie działał z każdym urządzeniem, które może go zeskanować, w tym z telefonem iPhone i telefonami z systemem Android ze starszymi wersjami Androida.

newsblog.pl

x