Jak wysyłać e-maile jako załączniki w Gmailu

Gmail wprowadza nową funkcję dla użytkowników G Suite; the możliwość wysyłania wielu e-maili jako załączników w e-mailu. Ta nowa funkcja nie zostanie udostępniona zwykłym użytkownikom Gmaila, ale w rzeczywistości jest po prostu ulepszonym, wygodniejszym sposobem wysyłania wielu wiadomości e-mail jako załączników. Użytkownicy mogą to robić od dawna, niezależnie od tego, czy są użytkownikami G Suite, czy Gmailem. Jeśli chcesz wysyłać e-maile jako załączniki w Gmailu, oto co musisz zrobić.

Wysyłaj e-maile jako załączniki w Gmailu

Aby załączyć wiadomość e-mail do innej wiadomości, musisz ją najpierw pobrać. To jest coś, co możesz łatwo zrobić z poziomu Gmaila. Otwórz wiadomość e-mail, którą chcesz załączyć. Kliknij przycisk więcej opcji (trzy kropki) iz menu wybierz „Pobierz wiadomość”.

Plik zostanie pobrany na dysk lokalny z taką samą nazwą jak temat wiadomości e-mail i rozszerzeniem pliku EML. Będzie zawierał wszystko w wiadomości e-mail, w tym wszystkie załączniki. Jeśli chcesz wyświetlić podgląd przed wysłaniem, możesz go otworzyć w aplikacji Mail w systemie Windows 10 i aplikacji Mail w systemie macOS lub w dowolnym innym stacjonarnym kliencie poczty e-mail.

Pobierz wszystkie e-maile, które chcesz dołączyć do wiadomości. Otwórz nowe okno tworzenia wiadomości, kliknij ikonę załącznika i wybierz pliki EML, tak jak każdy inny plik z dysku lokalnego. Kliknij Wyślij po utworzeniu wiadomości lub zaplanuj, kiedy chcesz wysłać wiadomość e-mail.

Gdy odbiorca otrzyma wiadomość, zawarte w niej obrazy mogą zostać zablokowane ze względów bezpieczeństwa, ale odblokowanie ich jest tak proste, jak kliknięcie odpowiedniej opcji. Wiadomość będzie wyglądać dokładnie tak, jak dotarła do Twojej skrzynki odbiorczej, sygnatur czasowych i tak dalej.

Nowa funkcja dodawana w G Suite sprawia, że ​​użytkownicy nie muszą najpierw pobierać wiadomości e-mail. Pozwala im wybrać e-maile, które chcą załączyć i załączyć je z menu Więcej opcji. Nowa funkcja jest w zasadzie wygodniejszym sposobem załączania wiadomości e-mail. Funkcjonalność istnieje od wieków. Możliwe, że ta funkcja zainspiruje kogoś do opracowania rozszerzenia, które będzie wykonywać pracę dla zwykłych użytkowników Gmaila.

Powinieneś wiedzieć, że plik EML, który pobierasz z Gmaila, można również dołączyć do wiadomości e-mail wysyłanych z innych usług poczty e-mail, a nawet z komputerowych klientów poczty e-mail. EML to format pliku e-mail i obsługuje go większość, jeśli nie wszystkie, aplikacje pocztowe.