iOS

Jak wysyłać efekty i dodawać reakcje w aplikacji Wiadomości w iOS 10

Aplikacja Wiadomości na iOS 10 zawiera mnóstwo nowych funkcji, niektóre niesamowite, takie jak adnotacje do obrazu, a niektóre dodane dla zabawy, takie jak efekty. Efekty w Wiadomościach to sposób, w jaki Apple stara się pomóc ludziom uniknąć nieporozumień związanych z wiadomościami tekstowymi. Efekty pozwalają na animowanie bąbelków tekstu w wątku konwersacji, aby odbiorca wiedział, że jesteś szczęśliwy lub podekscytowany. Masz również możliwość dodania animowanych efektów, takich jak spadające konfetti i balony, które pojawiają się na ekranie, gdy chcesz pogratulować komuś lub życzyć mu szczęśliwych urodzin. Oto, jak dodać efekt na urządzeniach z dotykiem 3D i bez niego oraz jak reagować na wiadomość.

Efekty wiadomości

Otwórz aplikację Wiadomości i utwórz wiadomość. Efekty działają tylko dla iMessage, a nie dla zwykłych wiadomości tekstowych. Jeśli masz urządzenie dotykowe 3D, mocno naciśnij przycisk „wyślij”, aby wyświetlić menu efektów. Jeśli nie masz urządzenia dotykowego 3D, naciśnij i przytrzymaj przycisk strzałki „Wyślij”, a pojawi się menu efektów.

Ekran „Wyślij z efektem” jest podzielony na dwie zakładki. Zakładka „Bąbelek” doda efekt animacji do bąbelka tekstowego. Efekty mają zrozumiałe nazwy; trzask, głośny, delikatny i niewidoczny atrament. Wybierz efekt, którego chcesz użyć, i dotknij strzałki wysyłania obok niego. Stuknij przycisk anulowania na samym dole, aby wysłać go normalnie.

Efekty „Ekran” dodają animację do całego ekranu aplikacji. Jeśli chcesz, możesz łączyć efekty bąbelków i efekty ekranowe. Przesuń palcem w lewo, aby przejść przez różne efekty ekranowe. Możesz dodać konfetti, balony, lasery, fajerwerki i spadające gwiazdy. Stuknij przycisk anulowania, aby wysłać wiadomość bez dodawania efektu ekranowego.

wiadomości-screen-ios-10

Reakcje wiadomości

Możesz także „reagować” na otrzymane wiadomości. W przeciwieństwie do efektów, które działają tylko między iMessage, reakcje działają zarówno dla iMessage, jak i dla wiadomości tekstowych. Aby zareagować na wiadomość, dotknij i przytrzymaj wiadomość, na którą chcesz zareagować. Obok niego pojawi się pasek odpowiadający rodzajom reakcji, które możesz wysłać. Dotknij reakcji, którą miałeś, a zostanie ona wysłana.

wiadomości-reaguj

Możesz zareagować sercem, kciukiem w górę / w dół, śmiechem tj. Haha, wykrzyknikami i znakami zapytania. Jeśli Twój odbiorca korzysta z iMessages, obok wiadomości, na którą zareagowałeś, pojawi się mały dymek, pokazujący, jaką reakcję miałeś. Jeśli Twój znajomy nie korzysta z iMessages, otrzyma Twoją reakcję jako osobny tekst.

x