Jak wysyłać GIF-y i konwertować krótkie filmy na GIF w Whatsapp

Whatsapp w końcu dodał obsługę GIF-ów. Aplikacja jest jedną z najpopularniejszych aplikacji do przesyłania wiadomości dostępnych na Androida i iOS i do tej pory nie obsługiwała odtwarzania GIF. Gdy wysyłasz i odbierasz GIF-y w wątku konwersacji w GIF-ach, zobaczysz znaczek „GIF” na obrazie, aby wyróżnić typ obrazu. GIF-y nie są odtwarzane automatycznie. Aby go odtworzyć, musisz dotknąć GIF-a. Jest to bardzo podobne do obsługi GIF w aplikacjach na Facebooku. Whatsapp wprowadził również konwerter wideo na GIF w aplikacji i zdjęcie na żywo do konwertera GIF. Kiedy wysyłasz wideo, możesz wysłać je jako GIF. Ta opcja jest dostępna dla filmów o długości 6 sekund lub krótszych.

Whatsapp obsługuje odtwarzanie GIF. Kiedy Whatsapp pierwotnie dodał obsługę GIF-ów, nie zawierał własnej biblioteki GIF. Od tego czasu aplikacja otrzymała kolejną aktualizację.

GIF ma plakietkę „GIF”. Stuknij, aby odtworzyć GIF i stuknij ponownie, aby zatrzymać odtwarzanie GIF.

Wyszukiwanie GIF-ów w Whatsapp

Otwórz Whatsapp i dotknij małego przycisku plusa obok pola wprowadzania tekstu. W wyświetlonym menu dotknij „Biblioteka zdjęć i filmów” w systemie iOS lub „Dołącz” w systemie Android. Poszukaj przycisku „GIF”, aby przejść do biblioteki GIF. Możesz wyszukać GIF, a nawet ulubione te, których zamierzasz często używać. Po prostu dotknij GIF-a, aby wstawić go w polu wprowadzania tekstu i dotknij wyślij.

whatsapp-gifwhatsapp-gif-lib

Korzystanie z klawiatur innych firm i aplikacji GIF

Możesz kopiować i wklejać GIF-y z innych popularnych aplikacji GIF, takich jak Giphy, i wysyłać je przez Whatsapp. Aby to zrobić, znajdź odpowiedni GIF i po prostu skopiuj go do schowka. Wklej go w polu wprowadzania tekstu i dotknij wyślij.

whatsapp-gif-copywhatsapp-gif-play

Konwertowanie filmów na GIF

Stuknij mały przycisk plusa po lewej stronie paska wprowadzania tekstu. Wybierz opcję „Biblioteka zdjęć i filmów”. Wybierz film ze swojej biblioteki. Jeśli trwa 6 sekund lub krócej, u góry zobaczysz przełącznik „GIF”. Dotknij go, a wideo zostanie przekonwertowane na GIF. Możesz go przyciąć, narysować, dodać buźkę i napisać tekst przed wysłaniem. Konwersja GIF jest dość szybka.

whatsapp-videowhatsapp-video-gif

Wysyłanie zdjęć na żywo jako plików GIF

Jeśli posiadasz urządzenie z systemem iOS, które obsługuje zdjęcia na żywo, możesz je również przekonwertować na pliki GIF podczas wysyłania. Aby to zrobić, dotknij przycisku plusa obok paska wprowadzania tekstu. Wybierz opcję Biblioteka zdjęć i filmów i dotknij zdjęcia na żywo w 3D. Wybierz opcję „wyślij jako GIF” z menu dotykowego 3D, aby wysłać zdjęcie na żywo jako GIF.

Aby uzyskać obsługę GIF, musisz mieć Whatsapp w wersji 2.16.15 na iOS i 2.16.310 na Androida.