Jak wysyłać obrazy niskiej jakości w aplikacji Wiadomości w systemie iOS 10


iPhone’y mają niesamowity aparat. W przypadku iPhone’a 7 i 7 Plus ten aparat stał się tylko lepszy. Obrazy, które przechwytujesz swoim iPhonem, są wyjątkowo ostre i wyjątkowo duże pod względem rozmiaru. Udostępniając je w strumieniu zdjęć lub w aplikacji Wiadomości, zachowujesz jakość tych zdjęć. Nie są skompresowane i jest to całkiem niezawodny sposób przesyłania zdjęć, gdy ważna jest jakość HD. To powiedziawszy, nie wszystkie zdjęcia przesyłane przez aplikację Wiadomości muszą być w jakości HD. Aż do iOS 9 nie było możliwości wysłania zdjęcia o niższej jakości przez aplikację Wiadomości, chyba że faktycznie zmniejszyłeś jakość w aplikacji aparatu, gdy ją robiłeś. Przyjdź na iOS 10, jest teraz opcja, która pozwala na wysyłanie wszystkich zdjęć przez Wiadomości w niskiej jakości. Zdjęcia nie tylko są wysyłane szybciej, ale zajmują mniej miejsca na urządzeniu odbiorcy i nie obciążają tak bardzo Twojego pakietu danych. Oto jak to włączyć.

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do preferencji aplikacji Wiadomości. Przewiń na sam dół i włącz „Tryb niskiej jakości obrazu”. Wszystkie zdjęcia, które prześlesz teraz za pomocą aplikacji Wiadomości, zostaną skompresowane. Kiedy przeglądasz zdjęcie w wątku rozmowy, nadal będzie ono wyświetlane w jakości HD. Obraz wysyłany i odbierany przez odbiorcę będzie jednak wyglądał inaczej pod względem jakości i zostanie zmniejszony.

ios-10-tryb-obrazu-niskiej jakości

Z własnego powodu jedyną rzeczą, jaką zauważysz, jest to, że wysłanie zdjęcia zajmuje znacznie mniej czasu. Różnica czasu potrzebnego na wysłanie zdjęcia jest rzeczywiście znacząca.

Prawie każdy popularny komunikator dostępny dla iOS, Whatsapp, Facebook Messenger, Viber i innych, domyślnie kompresuje zdjęcia, a teraz aplikacja Wiadomości zapasowe ma opcję włączenia tego samego. Dobrą rzeczą jest to, że możesz go włączyć / wyłączyć, kiedy tylko chcesz.