Jak wysyłać pliki przez połączenie P2P z przeglądarki

Jeśli musisz udostępniać pliki zdalnie, tj. Osoba, której chcesz udostępnić plik, nie znajduje się w tej samej sieci, co Ty, będziesz musiał skorzystać z usługi pośrednika. Często użytkownicy albo przesyłają pliki pocztą e-mail, albo przesyłają je na dyski w chmurze, a następnie udostępniają link do nich. Chociaż te metody działają i są świetne, ponieważ zapewniają „obszar przechowywania” plików, dopóki nie zostaną pobrane, mogą nie być odpowiednie dla wszystkich. Jeśli wolisz bezpośredni transfer między komputerami, szukasz transferu P2P. Ogólnie rzecz biorąc, ten rodzaj transferu jest możliwy, ale dla użytkowników końcowych konfiguracja nie jest najłatwiejsza, dlatego zalecamy użycie ToffeeShare.

ToffeeShare działa w przeglądarce; przesyłasz pliki i udostępniasz łącze każdemu, komu chcesz je wysłać. Twoja przeglądarka musi pozostać otwarta i nie możesz odświeżyć ani zamknąć karty, w której transfer jest aktywny, dopóki nie zostanie ukończony. Sam plik nie jest przechowywany online.

Wysyłaj pliki przez P2P

Odwiedź ToffeeSharei dodaj pliki, które chcesz udostępnić.

Po dodaniu pliku (ów), ToffeeShare daje link do udostępnienia i kod QR, który można zeskanować, dzięki czemu jest to dość prosty sposób przesyłania plików do smartfona. W tym przypadku ToffeeShare działa również świetnie w przeglądarce mobilnej. Nie można zamknąć zakładki, w której transfer jest aktywny, ale można zminimalizować okno lub przejść z zakładki do innej. Aplikacja internetowa działa we wszystkich nowoczesnych przeglądarkach.

Czas przesyłania zależy od rozmiaru pliku. Pamiętaj, że twój plik jest nadal wysyłany przez Internet i twoja prędkość połączenia, a szybkość połączenia odbiorcy będzie miała wpływ na szybkość transferu.

ToffeeShare wysyła pliki bezpiecznie, w rzeczywistości wykorzystuje szyfrowanie typu end-to-end. Nie ma ograniczeń co do wielkości pliku, który możesz udostępnić.

To nie jest pierwsza tego rodzaju aplikacja. W przeszłości sprawdziliśmy kilka podobnych, ale takie aplikacje do udostępniania plików w większości przypadków mają krótkie życie. Są przydatne, ale nie mają tendencji do utrzymywania rentowności i kończą się zamknięciem. Miejmy nadzieję, że to wytrzyma. Miejsce do udostępniania plików jest zatłoczone wieloma usługami przechowywania w chmurze, takimi jak Dysk Google, OneDrive i Dropbox, ale niewystarczającą liczbą usług przesyłania P2P.