Jak wysyłać prezentacje PowerPoint z osadzonym wideo

PowerPoint umożliwia osadzanie wideo bezpośrednio w prezentacji. Jeśli jednak udostępnisz prezentację, możesz odkryć, że osadzone wideo już nie działa. Oto jak wysłać prezentację z nienaruszonym osadzonym wideo.

Problem polega na tym, że osadzone wideo w rzeczywistości nie staje się częścią pokazu slajdów. Osadzając wideo w programie PowerPoint, po prostu informujesz program PowerPoint o lokalizacji multimediów na komputerze. Następnie PowerPoint odwołuje się do tego wideo na wyznaczonym slajdzie.

Jeśli chcesz wysłać prezentację z osadzonym wideo, musisz spakować je razem.

Utwórz folder

Po pierwsze, utworzysz folder do przechowywania zarówno pliku PowerPoint, jak i pliku wideo. Pamiętaj, że musisz to zrobić przed osadzeniem wideo w prezentacji. Jeśli zmienisz lokalizację pliku wideo po jego osadzeniu, wideo przestanie działać.

Aby utworzyć nowy folder w systemie Windows, kliknij prawym przyciskiem myszy lokalizację, w której chcesz go umieścić, wybierz „Nowy” z menu rozwijanego, a następnie wybierz „Folder” z podmenu.

Jeśli używasz komputera Mac, po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Nowy folder”.

Stworzyć nowy folder

Zostaniesz poproszony o nazwanie folderu. Nazwij go czymś, co zapadnie w pamięć, a następnie zapisz prezentację i plik wideo w tym folderze.

Dodaj ppt i plik wideo do folderu

Osadź wideo w programie PowerPoint

Teraz, gdy oba pliki znajdują się w tej samej lokalizacji, otwórz plik PowerPoint i osadzaj wideo. Aby to zrobić, przejdź do slajdu, na którym chcesz osadzić wideo; następnie przejdź do grupy „Media” na karcie „Wstaw” i wybierz „Wideo”. Z menu rozwijanego, które się pojawi, wybierz „Wideo na moim komputerze”, jeśli używasz komputera z systemem Windows lub „Film z pliku”, jeśli używasz komputera Mac.

Wstaw wideo na moim komputerze

Otworzy się okno dialogowe. Przejdź do miejsca, w którym znajduje się nagranie wideo, zaznacz je i kliknij „Wstaw”.

wybierz wideo do wstawienia

Po osadzeniu wideo w prezentacji zapisz, a następnie zamknij program PowerPoint.

Skompresuj folder

Teraz nadszedł czas, aby spakować pliki razem, spakując folder zawierający.

Aby to zrobić w systemie Windows, kliknij folder prawym przyciskiem myszy, wybierz „Wyślij do” z menu i wybierz „Folder skompresowany (Zipped)” z podmenu.

Użytkownicy komputerów Mac klikają folder prawym przyciskiem myszy i wybierają opcję „Kompresuj 'Nazwę folderu’”.

wyślij do skompresowanego folderu zip

Będziesz mieć teraz spakowany plik zawierający zarówno prezentację programu PowerPoint, jak i plik wideo.

spakowany plik

Jeśli chcesz wysłać prezentację, podaj spakowany plik zamiast tylko pojedynczego pliku PowerPoint. Gdy odbiorca otrzyma, rozpakuje i otworzy prezentację, będzie można odtworzyć osadzone wideo.