iOS

Jak wysyłać prezenty z App Store na iOS

Udostępnij teraz w social media:

App Store na iOS ma fajną funkcję prezentów, która pozwala kupić dowolną aplikację, a ostatnio zakup w aplikacji, i podarować ją znajomemu. Wysyłanie prezentów z App Store jest dość łatwe; potrzebujesz ważnej metody płatności oraz Apple ID dla każdego, komu chcesz wysłać prezent.

Zasady wręczania prezentów

Zanim wyślesz prezenty z App Store, musisz wiedzieć kilka rzeczy; prezenty nie podlegają zwrotowi. Nie ma znaczenia, czy znajomy pobierze aplikację, czy już ją ma. Jeśli później zdecydujesz, że nie chcesz wydawać pieniędzy, nie będziesz mógł otrzymać zwrotu pieniędzy.

  Jak wybrać opcję płatności „Brak” w systemie iOS

Nie ma ponownego prezentowania. Gdy wydasz pieniądze na aplikację, nie wrócą i nie możesz ponownie podarować nieodebranego prezentu.

Otrzymasz pokwitowanie zakupu, a Twój znajomy również będzie wiedział, że to Ty go wysłałeś. Nie ma możliwości wysyłania anonimowych prezentów.

Możesz jednak podarować tylko płatne aplikacje, a nie darmowe, to oczywiste.

Prezenty kupione w jednym krajowym sklepie mogą nie podlegać wymianie w innych krajach. Na przykład, jeśli podarujesz aplikację ze sklepu w Wielkiej Brytanii znajomemu, który korzysta ze sklepu w USA, nie będzie on mógł jej zrealizować. Ponieważ jest to jednak prezent, mogą zmienić kraj swojego konta Apple ID, odebrać prezent i wrócić do własnego sklepu regionalnego.

  Jak uzyskać większe klawisze na klawiaturze w systemie iOS

Prezenty z App Store

Możesz wysyłać prezenty z App Store ze swojego iPhone’a lub iPada. Otwórz aplikację App Store na swoim urządzeniu i przejdź do strony aplikacji, którą chcesz podarować. Stuknij przycisk więcej opcji obok ceny aplikacji. W wyświetlonym menu stuknij opcję Podaruj aplikację. Wprowadź identyfikator Apple ID osoby, do której chcesz wysłać aplikację, wprowadź swoje imię i nazwisko oraz wiadomość.

Możesz wybrać, kiedy zostanie dostarczony prezent. Domyślnie jest dostarczany, gdy go wysyłasz, ale możesz zmienić datę. Stuknij Dalej, wybierz prawidłową metodę płatności i gotowe.

W przypadku zakupów w aplikacji opcje są ograniczone. Apple zezwoliło programistom na włączanie prezentów za zakupy w aplikacji, ale jest to niedawny rozwój. Minie trochę czasu, zanim będzie można faktycznie wysyłać zakupy w aplikacji jako prezenty. Święta są tuż za rogiem, więc jest mało prawdopodobne, że wsparcie dla prezentów do zakupów w aplikacji zostanie teraz dodane. Daj mu miesiąc lub co najmniej kilka tygodni, aby programiści mogli dodać obsługę nowej funkcji.

  Zapamiętaj, gdzie zaparkowałeś i otrzymuj alerty, gdy Twój glukometr wkrótce wygaśnie [iOS]

x