Gmail wprowadza nową funkcję dla użytkowników G Suite; możliwość wysyłania wielu wiadomości e-mail jako załączników w wiadomości e-mail. Ta nowa funkcja nie zostanie wprowadzona dla zwykłych użytkowników Gmaila, ale nowa funkcja jest w rzeczywistości ulepszonym, wygodniejszym sposobem wysyłania wielu wiadomości e-mail jako załączników. Użytkownicy od dawna są w stanie to zrobić, niezależnie od tego, czy są użytkownikami G Suite czy Gmaila. Jeśli chcesz wysyłać wiadomości e-mail jako załączniki w Gmailu, oto co musisz zrobić.

Wysyłaj e-maile jako załączniki w Gmailu

Aby dołączyć wiadomość e-mail do innej wiadomości e-mail, musisz ją najpierw pobrać. Jest to coś, co możesz łatwo zrobić z poziomu Gmaila. Otwórz wiadomość e-mail, którą chcesz załączyć. Kliknij przycisk więcej opcji (trzy kropki) iz menu wybierz „Pobierz wiadomość”.

Sprawdź -   Oto jak to naprawić w Chrome, Firefox, Opera

Plik zostanie pobrany na dysk lokalny o tej samej nazwie co temat wiadomości e-mail i rozszerzenie pliku EML. Będzie zawierać wszystko w wiadomości e-mail, w tym wszystkie załączniki. Jeśli chcesz wyświetlić podgląd przed wysłaniem, możesz otworzyć go w aplikacji Poczta w systemie Windows 10 oraz w aplikacji Poczta w systemie macOS lub w dowolnym innym klienckim kliencie poczty e-mail.

Pobierz wszystkie e-maile, które chcesz załączyć do wiadomości. Otwórz nowe okno tworzenia wiadomości, kliknij ikonę załącznika i wybierz pliki EML, tak jak każdy inny plik z dysku lokalnego. Kliknij Wyślij po utworzeniu wiadomości lub zaplanuj, kiedy chcesz wysłać wiadomość e-mail.

Gdy odbiorca otrzyma wiadomość, obrazy w niej mogą zostać zablokowane ze względów bezpieczeństwa, ale odblokowanie ich jest tak proste, jak kliknięcie opcji, aby to zrobić. Wiadomość będzie wyglądać dokładnie tak, jak wtedy, gdy dotarła do Twojej skrzynki odbiorczej, znaczników czasu i wszystkich innych.

Sprawdź -   Jak zdobyć jądro Linuksa 5.3 na Debian 10 Stable

Nowa funkcja dodana w G Suite sprawia, że ​​użytkownicy nie muszą najpierw pobierać wiadomości e-mail. Pozwala im wybrać e-maile, które chcą załączyć, i dołączyć je z menu więcej opcji. Nowa funkcja jest w zasadzie wygodniejszym sposobem dołączania wiadomości e-mail. Funkcjonalność istnieje od wieków. Możliwe, że ta funkcja może zainspirować kogoś do opracowania rozszerzenia do pracy dla zwykłych użytkowników Gmaila.

Powinieneś wiedzieć, że plik EML, który pobierasz z Gmaila, można również dołączyć do wiadomości e-mail wysyłanych z innych usług e-mail, a nawet z stacjonarnych klientów poczty e-mail. EML jest formatem pliku e-mail i obsługuje go większość, jeśli nie wszystkie, aplikacje e-mail.