Jak wysyłać wiadomości na Facebooku Messenger

Facebook ogłosił, że doda funkcję do swoich aplikacji Messenger, która pozwoli użytkownikom na cofnięcie wiadomości. Nie było prawdziwego ETA, kiedy ta funkcja zostanie uruchomiona, ale funkcja została teraz udostępniona wszystkim użytkownikom na całym świecie. Możesz wycofać wiadomości w Facebook Messenger w określonym czasie. Cofnięcie wysłania wiadomości umożliwia usunięcie wiadomości zarówno ze strony Twojej, jak i odbiorcy, jednak pozostawia ślad.

Cofnij wysyłanie wiadomości na Facebooku Messenger

Ta funkcja jest dostępna w aplikacjach Facebook Messenger na iOS i Androida. Upewnij się, że zaktualizujesz aplikację do najnowszej dostępnej wersji.

Otwórz Facebook Messenger i wyślij wiadomość. Stuknij i przytrzymaj, aż zobaczysz pasek reakcji. Jednocześnie na dole pojawi się pasek z opcjami kopiowania, przekazywania dalej i usuwania lub usuwania wiadomości. Stuknij opcję Usuń lub Usuń (w zależności od tego, którą otrzymasz).

Otworzy się menu zawierające dwie opcje; Usuń dla wszystkich i Usuń dla Ciebie. Aby cofnąć wysłanie wiadomości, kliknij Usuń dla wszystkich. Spowoduje to usunięcie wiadomości zarówno z Twojej strony, jak i ze strony odbiorcy.

Niewysłana wiadomość nie pozostanie bez oznaczenia. Twój odbiorca będzie wiedział, że wiadomość została usunięta z rozmowy. Ta funkcja, podobnie jak te podobne do innych aplikacji do przesyłania wiadomości, ma ograniczenia. Na przykład okaże się, że nie możesz cofnąć się i wyrzucić starszych wiadomości. Istnieje ograniczenie co do tego, ile lat może mieć wiadomość, aby nie została wysłana. Jeśli wiadomość jest zbyt stara, nie możesz jej cofnąć.

Oczywiste jest również, że tylko dlatego, że możesz cofnąć wysłanie wiadomości, nie oznacza, że ​​odbiorca nie przeczytał / nie zobaczył jej, zanim będziesz mieć możliwość jej usunięcia. Mogą również zrobić zrzut ekranu, zanim zostanie usunięty, więc pamiętaj, że niewysłanie nie jest rozwiązaniem większych problemów z wiadomościami.

WhatsApp ma podobną funkcję niewysłania, która pozwala na odrzucanie wiadomości, które nie są starsze niż 7 minut. Nie ma słowa o tym, ile lat jest zbyt stare, aby wiadomość nie została wysłana na Facebooku Messenger, ale możesz skorzystać z podpowiedzi WhatsApp i spodziewać się podobnych ograniczeń czasowych.

Warto zauważyć, że ta funkcja była początkowo wykorzystywana wewnętrznie na Facebooku do ochrony komunikacji kierownictwa przed wyciekiem. Dopiero gdy ta informacja została upubliczniona, Facebook ogłosił, że udostępni tę funkcję również innym użytkownikom.