Jak wyszukiwać karty Safari w iOS 10


iOS 10 jest niedostępny i sprawia, że ​​chcesz mieć urządzenie z dotykiem 3D. Wiele skrótów i wygodnych nowych opcji wprowadzonych w iOS 10 jest powiązanych z dotykiem 3D. Jeśli Twoje urządzenie go nie ma, stracisz możliwość łatwego korzystania z iOS 10. Możesz nawet przegapić niektóre rzeczywiste funkcje, takie jak funkcja intensywności światła błyskowego. Kolejną dziwną rzeczą w iOS jest to, że niektóre ustawienia są widoczne tylko wtedy, gdy twoje urządzenie jest w trybie poziomym. W iOS 10 jedną z takich funkcji jest nowa funkcja zakładki wyszukiwania w Safari. Ta funkcja zasadniczo pozwala przeszukiwać wszystkie otwarte karty i szybko znaleźć tę, której szukasz. Oto jak uzyskać do niego dostęp.

Upewnij się, że blokada orientacji jest wyłączona. Aby wyświetlić pasek wyszukiwania, musisz przejść do trybu poziomego. Otwórz Safari i obróć urządzenie, aby przełączyło się w tryb poziomy.

Dotknij przycisku karty w prawym dolnym rogu. W trybie portretowym możesz przesuwać palcem po otwartych kartach. Jednak w trybie poziomym karty są wyświetlane jako małe miniatury w układzie siatki. Przypominają szybkie wybieranie, które widzisz w przeglądarkach komputerowych. U góry znajduje się pasek wyszukiwania.

wyszukiwanie safari

Pasek wyszukiwania przeszuka otwarte karty. Nie będzie wyszukiwać tekstu w zakładkach. Został zbudowany, aby pomóc Ci znaleźć określoną kartę, gdy masz otwartą znaczną ich liczbę. Po prostu wpisz nazwę otwartej strony internetowej, a znajdziemy odpowiednią dla Ciebie zakładkę.

wyszukiwanie w tabulatorach safari

Funkcja wyszukiwania w kartach nie jest dostępna ani w przeglądarce Chrome, ani w Firefoksie na iOS. Podobnie, ta funkcja nie jest funkcją standardową w komputerowej wersji Chrome i Firefox, podczas gdy Safari od dawna obsługuje ją w maOS.

Przydaje się co najmniej. Prawie wszystkie linki, które klikniesz, otwierają się w Safari, pozostawiając wiele bałaganu, z którym pomaga pasek wyszukiwania. To po prostu dziwne, że nie można uzyskać do niego dostępu w trybie portretowym. Nieświadomy użytkownik może całkowicie to przeoczyć.