iOS

Jak wyszukiwać karty Safari w iOS 10

Udostępnij teraz w social media:


iOS 10 jest niedostępny i sprawia, że ​​chcesz mieć urządzenie z dotykiem 3D. Wiele skrótów i wygodnych nowych opcji wprowadzonych w iOS 10 jest powiązanych z dotykiem 3D. Jeśli Twoje urządzenie go nie ma, stracisz możliwość łatwego korzystania z iOS 10. Możesz nawet przegapić niektóre rzeczywiste funkcje, takie jak funkcja intensywności światła błyskowego. Kolejną dziwną rzeczą w iOS jest to, że niektóre ustawienia są widoczne tylko wtedy, gdy twoje urządzenie jest w trybie poziomym. W iOS 10 jedną z takich funkcji jest nowa funkcja zakładki wyszukiwania w Safari. Ta funkcja zasadniczo pozwala przeszukiwać wszystkie otwarte karty i szybko znaleźć tę, której szukasz. Oto jak uzyskać do niego dostęp.

  Jak uzyskać kompilacje programistyczne iOS 10 przed wydaniem publicznej wersji beta

Upewnij się, że blokada orientacji jest wyłączona. Aby wyświetlić pasek wyszukiwania, musisz przejść do trybu poziomego. Otwórz Safari i obróć urządzenie, aby przełączyło się w tryb poziomy.

Dotknij przycisku karty w prawym dolnym rogu. W trybie portretowym możesz przesuwać palcem po otwartych kartach. Jednak w trybie poziomym karty są wyświetlane jako małe miniatury w układzie siatki. Przypominają szybkie wybieranie, które widzisz w przeglądarkach komputerowych. U góry znajduje się pasek wyszukiwania.

Pasek wyszukiwania przeszuka otwarte karty. Nie będzie wyszukiwać tekstu w zakładkach. Został zbudowany, aby pomóc Ci znaleźć określoną kartę, gdy masz otwartą znaczną ich liczbę. Po prostu wpisz nazwę otwartej strony internetowej, a znajdziemy odpowiednią dla Ciebie zakładkę.

  Jak ukryć i zabezpieczyć hasłem zdjęcia na iOS

wyszukiwanie w tabulatorach safari

Funkcja wyszukiwania w kartach nie jest dostępna ani w przeglądarce Chrome, ani w Firefoksie na iOS. Podobnie, ta funkcja nie jest funkcją standardową w komputerowej wersji Chrome i Firefox, podczas gdy Safari od dawna obsługuje ją w maOS.

Przydaje się co najmniej. Prawie wszystkie linki, które klikniesz, otwierają się w Safari, pozostawiając wiele bałaganu, z którym pomaga pasek wyszukiwania. To po prostu dziwne, że nie można uzyskać do niego dostępu w trybie portretowym. Nieświadomy użytkownik może całkowicie to przeoczyć.

x