Jak wyszukiwać tekst w wielu plikach pakietu Office w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Pliki tekstowe to podstawowy typ plików; plik TXT można łatwo otworzyć w systemie Windows, macOS i Linux za pomocą aplikacji terminalowej lub podstawowego edytora tekstu. Z tego powodu będziesz mógł przeszukiwać zawartość plików tekstowych z poziomu systemu Windows 10 bez użycia narzędzi innych firm.

Większość plików można przeszukiwać, ale najpierw trzeba je otworzyć. Jeśli chcesz przeszukać wiele plików, może to być nudne. W systemie Windows 10, jeśli masz zainstalowane aplikacje Microsoft 365, możesz wyszukiwać tekst w dokumentach Word, ale to wszystko.

Wyszukaj tekst w wielu plikach pakietu Office

Tekst jest zapisywany w różnego rodzaju plikach. Nie ogranicza się tylko do plików DOCX. Arkusze kalkulacyjne i prezentacje zawierają dużo tekstu i często użytkownicy muszą wyszukiwać plik według określonego słowa lub wyrażenia, które zawiera.

  Jak używać iPhone'a jako latarki

Aby wyszukać tekst w wielu plikach pakietu Office, wykonaj następujące kroki.

Ściągnij i uruchom wyszukiwanie pakietu Office. Aplikacja nie wymaga instalacji. Wpisz tekst w polu „Czego szukać”. Możesz wprowadzić wiele słów, oddzielając je średnikiem (;). Wybierz folder w polu Gdzie. Jeśli folder ma podfoldery i chcesz uwzględnić podfoldery w wyszukiwaniu, włącz opcję „Uwzględnij podfoldery”. Jeśli chcesz wyszukać określony typ pliku, np. XLSX, PPTX lub DOCX, możesz wprowadzić rozszerzenie pliku w polu Wzorzec pliku. Wreszcie, jeśli wpisałeś wiele wyszukiwanych słów, wybierz opcję „Dowolne słowo”, „Wszystkie słowa” lub „Dopasuj wielkość liter”. Kliknij Wyszukaj.

Wyniki wyszukiwania będą zawierać listę wszystkich plików w folderze. W przypadku plików, które mają pasujące słowa, w kolumnie Status pojawi się napis „Znaleziono”. Kliknij dwukrotnie plik w wynikach wyszukiwania, aby go otworzyć.

  Jak wyeksportować linki do pobierania z Chrome

Obsługiwane typy plików

Chociaż mówimy, że możesz używać Office Search dla plików Microsoft, tj. DOCX, PPTX, XLSX, działa również z plikami Libre Office i możesz je przeszukiwać w podobny sposób.

Wniosek

Pliki obrazów są łatwe do wyszukiwania, ponieważ mogą zawierać miniaturę. Inne typy plików, takie jak dokumenty, arkusze kalkulacyjne i prezentacje, nie mają miniatur, które zdradzają zawartość pliku. Co ważniejsze, te pliki nie są typem, który można ocenić pod względem zawartości za pomocą jednej miniatury. Wyszukiwanie tekstowe ma kluczowe znaczenie dla tych plików. Jeśli zapiszesz plik, a później zapomnisz, jak został nazwany, jego zawartość jest najlepszym sposobem, aby go ponownie znaleźć.

  Jak uzyskać holenderski adres IP z dowolnego kraju

x