Jak wyszukiwać w wiadomościach tekstowych na iPhonie lub iPadzie

Wiadomości tekstowe służą jako przydatny zapis historii rozmów, które prowadzimy z innymi osobami, w tym ważnych wydarzeń, udostępnianych przez nas linków lub w inny sposób. Niewielu zdaje sobie sprawę, że możesz łatwo przeszukiwać całą historię wiadomości tekstowych na iPhonie, co może ci pomóc w uszczypnięciu. Oto jak.

Ograniczenia wyszukiwania

Przed rozpoczęciem wyszukiwania pamiętaj, że możesz przeszukiwać tylko wiadomości tekstowe zapisane jako rozmowy w aplikacji Wiadomości na telefonie iPhone. Dotyczy to zarówno wiadomości wysyłanych przez SMS, jak i iMessage. Jeśli w przeszłości usuwałeś lub wyczyściłeś rozmowy w Wiadomościach, nie będzie można ich przeszukiwać.

Jeśli zsynchronizowałeś swoje wiadomości z iPadem za pomocą iCloud, możesz nawet przeszukiwać historię wiadomości na iPadzie.

Ale jeśli masz obszerną historię – a wiele osób prowadzi rozmowy sięgające lat wstecz – będziesz miał wiele do przeszukania. Można to zrobić na dwa główne sposoby.

Jak wyszukiwać wiadomości tekstowe za pomocą aplikacji Wiadomości

Najlepszym sposobem przeszukiwania historii wiadomości tekstowych jest skorzystanie z aplikacji Wiadomości. Będziesz mógł szybko zobaczyć większość wyników i łatwo je przeglądać.

Najpierw otwórz aplikację Wiadomości. Jeśli jesteś w widoku konwersacji, naciskaj strzałkę wstecz, aż znajdziesz się na głównym ekranie „Wiadomości”.

Stuknij w pasek wyszukiwania u góry ekranu, a następnie wpisz, czego chcesz szukać. Ekran zmieni się w listę najpopularniejszych wątków pasujących do wyszukiwania.

Wyniki wyszukiwania w Wiadomościach na iPhone'a

Jeśli chcesz zobaczyć więcej wyników, kliknij „Zobacz wszystko”. Lub jeśli chcesz dokładnie zobaczyć wynik, dotknij rozmowy, a zostaniesz przeniesiony do tej pozycji w historii konwersacji.

Wynik wyszukiwania widoczny w rozmowie w Wiadomościach na iPhone'a

W dowolnym momencie możesz dotknąć strzałki wstecz i przejrzeć inne wyniki wyszukiwania lub wyczyścić pasek wyszukiwania i poszukać czegoś innego.

Jak przeszukiwać wiadomości tekstowe za pomocą Spotlight

Możesz także przeszukiwać historię wiadomości tekstowych za pomocą funkcji wyszukiwania Spotlight. Aby otworzyć Spotlight, przejdź do ekranu głównego i jednym palcem przesuń w dół od środka ekranu.

Ekran wyszukiwania Spotlight na iPhonie

Na pasku wyszukiwania wpisz, co chcesz znaleźć w swoich wiadomościach tekstowych.

Wyniki wyszukiwania z wielu różnych aplikacji pojawią się na ekranie (chyba że wyłączyłeś je w Ustawieniach). Przewiń je, aż znajdziesz sekcję Wiadomości. Poniżej zobaczysz odpowiednie wyniki wyszukiwania z wiadomości tekstowych.

Wyniki wyszukiwania Spotlight Messages

Jeśli chcesz, możesz dotknąć wyniku, aby przejść do rozmowy w aplikacji Wiadomości.

Jeśli Wiadomości nie pojawiają się w wynikach wyszukiwania Spotlight, otwórz Ustawienia i przejdź do „Siri & Search”, a następnie przewiń w dół do aplikacji Wiadomości na liście i dotknij jej. W sekcji „W wyszukiwaniu” dotknij opcji „Pokaż w wyszukiwaniu”, aż przełącznik zostanie włączony.

Ustawienia wyszukiwania wiadomości Spotlight na iPhonie

Następnie wyniki z Wiadomości powinny ponownie pojawić się w wyszukiwarce Spotlight. Miłego przeglądania historii!

x