Jak wyszukiwać wiele typów plików w Eksploratorze plików

Udostępnij teraz w social media:

Wyszukiwanie w systemie Windows to całkiem doskonała funkcja. Wystąpił tylko w systemie Windows 10, gdzie został zmuszony do pracy z Cortaną. Często nie udaje mu się znaleźć aplikacji lub pliku na komputerze. Nadal możesz korzystać z wyszukiwania w systemie Windows za pomocą Eksploratora plików bez konieczności angażowania Cortany, aw przeciwieństwie do wyszukiwania w systemie Windows, wyszukiwanie w programie File Explorer działa bezbłędnie nawet w systemie Windows 10. Funkcja wyszukiwania w Eksploratorze plików umożliwia korzystanie z zaawansowanych parametrów wyszukiwania. Możesz używać symboli wieloznacznych do wyszukiwania plików według typu, ale jeśli chcesz przeszukać wiele typów plików w Eksploratorze plików, modyfikator jest nieco niekonwencjonalny.

Aby przeszukać wiele typów plików w Eksploratorze plików, musisz użyć „LUB”, aby oddzielić kryteria wyszukiwania.

Wyszukaj wiele typów plików

W Eksploratorze plików można wyszukiwać wiele typów plików, używając symboli wieloznacznych lub określając nazwę pliku. Na przykład, jeśli użyjesz następującego parametru wyszukiwania, będziesz mógł znaleźć wszystkie pliki TXT i PNG w folderze.

*.txt OR *.png

Możesz również użyć go do wyszukania pliku według nazwy i typu. Na przykład, jeśli wyszukujesz następujące elementy w folderze, zostaną znalezione wszystkie pliki tekstowe i JPG o nazwie „Test”.

test.txt OR test.jpg

Modyfikator wyszukiwania OR

Modyfikatorem wyszukiwania jest „OR” i należy go pisać wielkimi literami. Jeśli napiszesz „lub”, to nie zadziała. Ten modyfikator działa tylko w Eksploratorze plików, a nie w wyszukiwarce Windows / Cortanie. Cortana może przeszukiwać określony typ pliku, ale jest ograniczona tylko do jednego typu.

  Jak tymczasowo przełączyć się na tryb ducha w Snapchacie

Przecinki, pół-przecinki i kreski kreskowe nie są modyfikatorami wyszukiwania rozpoznawanymi przez Eksplorator plików. Są najczęściej rozpoznawane przez wyszukiwarki i z przyzwyczajenia, użytkownicy mogą pomyśleć, że będą działać również w systemie Windows, ale tak nie jest.

Wyszukiwanie nie ogranicza się tylko do plików tekstowych lub graficznych. Możesz go użyć do wyszukania dowolnego typu pliku, jeśli znasz jego prawidłowe rozszerzenie. Jeśli chodzi o nazwę pliku, wielkość liter nie jest rozróżniana, jednak musisz znać poprawną nazwę pliku, aby móc go znaleźć. Eksplorator plików może wyszukiwać określone słowo w nazwie pliku. Na przykład, jeśli masz plik o nazwie „Władca Pierścieni”, wystarczy wpisać ring.txt, aby znaleźć plik. Ta sama zasada działa z modyfikatorem OR. Na przykład, jeśli wyszukujesz ring.txt OR ring.jpg, Eksplorator plików znajdzie wszystkie pliki tekstowe i JPG zawierające słowo „pierścienie”.

  Jak odłączyć swój numer telefonu od RCS na Androidzie

x