Jak zabezpieczyć swoje konto Discord

Discord to zabawa i gry, dopóki twoje konto nie zostanie skradzione. Upewnij się, że nikt nie może uzyskać dostępu do Twojego konta, nawet jeśli ukradnie Twoje hasło, wdrażając uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Nie zapomnij o regularnym aktualizowaniu hasła i ustawień prywatności.

Jak skonfigurować uwierzytelnianie dwuskładnikowe w Discord

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe Discord (2FA) wykorzystuje Google Authenticator lub Authy do wysyłania tymczasowego kodu na Twój smartfon przy każdym logowaniu. Discord nie pozwoli Ci uzyskać dostępu do Twojego konta, dopóki nie wprowadzisz tego kodu, potwierdzając tym samym Twoją tożsamość.

Aby skonfigurować 2FA w Discord, otwórz menu Ustawienia, klikając ikonę koła zębatego w lewym dolnym rogu obok swojego imienia i awatara.

Discord Settings

W menu Ustawienia, w sekcji Moje konto, wybierz „Włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe”.

Discord Włącz 2FA

Następnie musisz skonfigurować Google Authenticator lub Authy na swoim smartfonie lub tablecie. W obu aplikacjach użyj funkcji „Skanuj kod kreskowy”, aby zeskanować kod QR w Discord. Alternatywnie możesz skorzystać z funkcji „Wprowadź dostarczony klucz” w dowolnej aplikacji, aby wprowadzić klucz 2FA w Discord.

Discord Włącz kod 2FA

Po zeskanowaniu kodu QR lub wprowadzeniu klucza 2FA w Google Authenticator lub Authy, aplikacja wyświetli sześciocyfrowy kod weryfikacyjny. Wpisz ten kod w Discord teraz, aby aktywować 2FA.

Po aktywowaniu 2FA możesz dodać numer telefonu do swojego konta, aby korzystać z uwierzytelniania przez SMS, lub możesz pobrać statyczne kody zapasowe, których będziesz używać, gdy będziesz potrzebować później zweryfikować swoją tożsamość. Zawsze możesz wykonać te czynności później.

Discord Extra Security

Jak zabezpieczyć swoje hasło Discord

Bezpieczne hasło jest zawsze niezbędne do utrzymania zdrowego bezpieczeństwa. Nie powinieneś ponownie używać tego samego hasła, którego używasz gdzie indziej na Discordzie ani w żadnej innej usłudze. Do generowania i przechowywania tych unikalnych haseł zalecamy używanie menedżera haseł.

Aby zmienić hasło w Discord, zacznij od uzyskania dostępu do menu Ustawienia. Jak poprzednio, kliknij ikonę koła zębatego obok swojego imienia i awatara w lewym dolnym rogu. Na stronie Moje konto kliknij „Edytuj”.

Discord Edytuj konto

Wybierz „Zmień hasło?”.

Discord Zmień hasło

Wprowadź swoje aktualne hasło i nowe hasło. Kliknij „Zapisz”.

Jak zaktualizować ustawienia prywatności Discord

Discord zawiera również szeroką gamę niezwykle przydatnych, ale niesamowicie prostych narzędzi do ochrony prywatności. Aby uzyskać dostęp do tych ustawień, otwórz menu Ustawienia jak poprzednio. W Ustawieniach użytkownika kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo”.

Discord Prywatność i bezpieczeństwo

Ta karta zapewnia kontrolę nad tym, kto może się z Tobą skontaktować, jakie treści mogą wysyłać Ci inni oraz jak Discord śledzi i wykorzystuje generowane przez Ciebie dane. Możesz nawet zażądać wszystkich swoich danych z Discord, przewijając w dół w tym menu i wybierając „Poproś o dane”.

Dzięki 2FA, odpowiedniemu zarządzaniu hasłami oraz precyzyjnym ustawieniom prywatności i bezpieczeństwa, możesz mieć pewność, że korzystanie z Discord jest bezpieczne, niezawodne i bezpieczne.