Jak zablokować aktualizację sterownika w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Aktualizacje sterowników są dość powszechne w każdym systemie operacyjnym na komputerze. Niektóre aktualizacje sterowników są dostarczane w pakiecie z głównymi i / lub mniejszymi aktualizacjami systemu operacyjnego, podczas gdy inne są pobierane indywidualnie, gdy są dostępne. Aktualizacje sterowników nie są tak krytyczne jak aktualizacje zabezpieczeń, więc możesz je pominąć lub nie zainstalować od razu. Jednak w niektórych przypadkach sterownik może faktycznie zepsuć system. Jedynym problemem jest to, że raczej trudno jest zablokować aktualizację sterownika w systemie Windows 10, ponieważ mają one tendencję do pobierania i instalowania w tle.

To powiedziawszy, Microsoft wie, że nie wszystkie sterowniki lub aktualizacje sterowników będą działać w systemie. W niektórych systemach określony sterownik może nie działać zbyt dobrze, dlatego istnieje aplikacja, która może blokować instalację aktualizacji sterownika.

  Jak wydrukować do pliku PDF

Zablokuj aktualizację sterownika

Jeśli sterownik został już zainstalowany, otwórz Menedżera urządzeń, wyszukaj urządzenie, do którego jest przeznaczony sterownik, kliknij je prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję odinstalowania sterownika. Jeśli potrzebujesz użyć starszej wersji sterownika i niekoniecznie go usunąć, możesz przywrócić go do starszej wersji.

Następnie musisz zablokować sterownik / aktualizację. Pobierz aplikację wushowhide i uruchom ją. Kliknij Dalej na pierwszym wyświetlonym ekranie, a następnie po wyświetleniu monitu wybierz opcję Ukryj aktualizacje.

Aplikacja wyszuka dostępne aktualizacje, jednak obejmuje to wszystkie aktualizacje dostarczane za pośrednictwem aktualizacji systemu Windows. Przejrzyj listę i wybierz tylko tę aktualizację sterownika, którą chcesz zablokować. Nie blokuj niczego innego. Kliknij Dalej, a aplikacja ukryje aktualizację, skutecznie ją blokując.

  Jak naprawić uszkodzone sektory w systemie Windows 10?

Będzie to działać w przypadku zainstalowanych sterowników lub aktualizacji sterowników, które są dostarczane za pośrednictwem aktualizacji systemu Windows, jednak w systemie mogą być zainstalowane inne aplikacje / narzędzia, które instalują sterowniki i aktualizacje. Jeśli to zrobisz, odinstaluj je lub unieważnij ich prawo do pobierania i instalowania aktualizacji.

Często w systemach produkowanych przez firmę Dell lub HP jest zainstalowane narzędzie, które pomaga znaleźć sterowniki i uzyskać pomoc. Chociaż mogą być pomocne, często instalują aktualizacje sterowników bez pytania. W niektórych przypadkach aplikacja może nawet powiedzieć, że normalna aktualizacja sterownika jest krytyczna, gdy tak nie jest. Możesz odinstalować większość tych aplikacji, ponieważ nie są one krytyczne.

  Jak otworzyć plik podczas uruchamiania w systemie Windows 10

Powinieneś wiedzieć, że nowsze aktualizacje lub ogólna aktualizacja systemu Windows 10 mogą odblokować zablokowane sterowniki. W takim przypadku należy ponownie uruchomić aplikację i zablokować ją.

x