Jak zablokować bezpośrednie wiadomości na Instagramie?

Udostępnij teraz w social media:

Funkcja wiadomości błyskawicznych na Instagramie istnieje już od kilku lat. Ludzie używają bezpośrednich wiadomości lub „DM”, aby udostępniać sobie nawzajem treści na Instagramie i swobodnie rozmawiać.

Pomimo tego, że Instagram jest platformą bardzo przyjazną dla użytkownika, nie ma oficjalnego sposobu na całkowite wyłączenie funkcji Direct Message. Istnieją jednak obejścia, które sprawią, że nie będziesz niepokoić się wiadomościami bezpośrednimi.

Istnieje wiele sposobów, aby nigdy nie otrzymywać wiadomości bezpośrednich. Oto, jak podejść do tego na Androidzie, iOS i komputerach stacjonarnych.

Ograniczenie konta

Jeśli masz dość słuchania od kogoś i chcesz, aby jego wiadomości były kierowane bezpośrednio do zakładki Żądania wiadomości, zawsze możesz Ograniczyć dowolne konto. Dodatkowo będziesz mieć kontrolę nad tym, czy inni mogą zobaczyć swoje komentarze do Twoich postów. Co najważniejsze, nie będziesz musiał ich przestawać ani blokować, więc konto nie będzie wiedziało, że je ograniczyłeś.

Mobilny (Android i iOS)

Istnieją dwa sposoby ograniczania ludzi na Instagramie. Oto pierwsza metoda:

Przejdź do rozmowy bezpośredniej z tą osobą.

Stuknij ikonę „i” w prawym górnym rogu.

Wybierz Ogranicz

I druga metoda:

Przejdź do profilu osoby.

Dotknij „Obserwowane”.

Dotknij „Ogranicz”.

Dotknij „Ogranicz konto”.

Pulpit

Przejdź do konta osoby.

Kliknij ikonę z trzema kropkami w prawej górnej części ich profilu.

Wybierz „Ogranicz”.

Kliknij „Ogranicz konto”, aby potwierdzić.

Blokowanie konta

Zablokowanie konta spowoduje, że ta osoba nie będzie mogła znaleźć Twojego profilu, historii lub postów na Instagramie. Oczywiście automatycznie dotyczy to również komunikacji bezpośredniej. Chociaż Instagram nie poinformuje konta, że ​​je zablokowałeś, mogą dowiedzieć się, kiedy nie mogą znaleźć Twojego profilu.

  Jak wysyłać naklejki Selfie na Instagram

Android i iOS

Blokowanie osób na urządzeniach mobilnych działa tak samo, jak ograniczanie ich. Po prostu wykonaj następujące kroki:

Przejdź do profilu osoby i dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu

Wybierz „Zablokuj”.

Pulpit

Możesz zablokować konto na komputerze z menu, którego używasz do ograniczania konta. Jednak osoba może zostać również zablokowana na stronie czatów.

Przejdź do swoich wiadomości bezpośrednich.

Wybierz rozmowę z osobą, którą chcesz zablokować.

Stuknij ikonę „i” w prawym górnym rogu.

Wybierz „Zablokuj”.

Potwierdź, klikając „Zablokuj”.

Profil prywatny

Dopóki Twój profil jest publiczny, każdy może wysyłać Ci wiadomości. Nie potrzebują twojej zgody, żeby to zrobić. Jeśli uważasz to za irytujące, istnieje doskonałe rozwiązanie. W przypadku profilu prywatnego tylko Twoi obserwatorzy mogą wysyłać do Ciebie bezpośrednie wiadomości i musisz zatwierdzić obserwujących. Oto jak ustawić swój profil jako prywatny. Pamiętaj, że konta twórców nie mogą być prywatne.

Android i iOS

Otwórz aplikację Instagram.

Przejdź do swojego profilu, dotykając ikony profilu.

Dotknij menu hamburgera (trzy poziome linie).

Stuknij Ustawienia.

Wybierz Prywatność.

Przestaw przełącznik obok Konta prywatnego.

Pulpit

Wejdź na Instagram.com i zaloguj się.

Kliknij ikonę swojego profilu, znajdującą się w prawym górnym rogu przeglądarki.

Wybierz Ustawienia

Przejdź do Prywatności i bezpieczeństwa w lewym panelu.

U góry ekranu, w obszarze Prywatność konta, zaznacz pole obok Konto prywatne.

Wyłączanie powiadomień

OK, więc nie możesz całkowicie wyłączyć wiadomości bezpośrednich. Ale jeśli przeszkadzają Ci powiadomienia, możesz je bardzo szybko wyłączyć.

Urządzenia mobilne: Android i iOS

Stuknij ikonę swojego profilu.

Dotknij „Twoja aktywność”.

Przejdź do zakładki „Czas”.

Wybierz „Ustawienia powiadomień”.

Jeśli chcesz wyłączyć powiadomienia tylko dla wiadomości bezpośrednich, dotknij opcji „Wiadomości bezpośrednie” i dostosuj ustawienia.

Ewentualnie, jeśli chcesz, aby wszystkie powiadomienia były wyłączone, włącz przełącznik obok opcji „Wstrzymaj wszystkie”.

Jak widać, możesz wstrzymać powiadomienia dla różnych funkcji Instagrama.

Wyłączanie powiadomień na pulpicie

Przejdź do swojego profilu na Instagramie

  Jak dodać programy Netflix do historii na Instagramie

Przejdź do ustawień.’

Wybierz „Powiadomienia push” w panelu po lewej stronie

Przewiń w dół do „Instagram Direct Requests”.

Wybierz Wyłącz

Niestety opcje pulpitu są ograniczone. Jeśli chcesz lepiej dostosować, użyj swojego urządzenia mobilnego/tabletu.

Wyłączanie odpowiedzi na historie

Jednym z najłatwiejszych sposobów wysyłania Ci bezpośrednich wiadomości na Instagramie jest odpowiadanie na opublikowaną przez Ciebie historię. Mogą to zrobić bezpośrednio, klikając przycisk na dole opublikowanej historii. Na szczęście tę funkcję można dość łatwo wyłączyć.

Android i iOS

Stuknij ikonę swojego profilu.

Przejdź do ustawień.

Wybierz „Prywatność”.

Stuknij w „Historia”

Naciśnij „Wyłącz” w sekcji „Zezwalaj na odpowiedzi i reakcje”.

Odrzucanie wiadomości

Gdy ktoś, kogo nie obserwujesz, wyśle ​​Ci wiadomość, wiadomość bezpośrednia nie trafi bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej. Otrzymasz powiadomienie (chyba że wyłączyłeś tę opcję), ale wiadomość wyląduje na karcie Żądania wiadomości, więc dana osoba nie zobaczy, czy ją przeczytałeś. Wiadomości DM na karcie Żądania wiadomości można akceptować lub odrzucać. Jeśli zaakceptujesz taką wiadomość, zostanie ona przeniesiona do Twojej skrzynki odbiorczej. Jeśli odrzucisz prośbę, wiadomość zostanie usunięta.

Teraz fajną rzeczą w tej funkcji jest to, że możesz usunąć wiele takich żądań naraz. Jeśli otrzymasz wiele takich próśb, po prostu dotknij „Usuń wszystko”, a wszystkie żądania zostaną usunięte.

Przejdź do skrzynki odbiorczej, dotykając/klikając ikonę strzałki wiadomości bezpośredniej.

Wybierz zakładkę „Prośby o wiadomość” (jeśli w tej chwili nie masz żadnych próśb, zakładka się nie pojawi).

Dotknij/kliknij „Usuń wszystko”.

Często Zadawane Pytania

Czy mogę zablokować wysyłanie bezpośredniej wiadomości na Instagramie tylko określonym kontom?

Nie możesz zablokować konta przed wysyłaniem Ci wiadomości czatu bez anulowania obserwowania konta i ustawienia swojego profilu jako Prywatny. Jak wspomniano wcześniej, ograniczanie / blokowanie konta może okazać się dobrym obejściem.

Jak długo trwa blokada DM na Instagramie?

Jeśli kogoś zablokujesz, pozostanie on zablokowany, dopóki go nie odblokujesz. Aby odblokować konto, przejdź do żądanego profilu na Instagramie, a zobaczysz funkcję Odblokuj. Dotknij i potwierdź odblokowanie, dotykając Odblokuj. Działa to w ten sam sposób na komputerze stacjonarnym

  Co to jest Instagram TV (IGTV) i jak z niego korzystasz?

Czy Instagram DM ma limit?

Oficjalnie nie ma limitu wysyłania wiadomości na nim. Jednak konto zostanie zablokowane przed wysyłaniem większej liczby wiadomości przez 24 godziny po wysłaniu 50-100 DM w ciągu jednego dnia. Konto nie jest jednak blokowane – po prostu uniemożliwia wysyłanie wiadomości przez jeden dzień. Instagram wprowadził ten limit, aby przeciwdziałać nadużyciom tej funkcji.

Czy bezpośrednie wiadomości na Instagramie wygasają?

Gdy wyślesz zdjęcie na Instagram i nie wybierzesz trybu, w którym zdjęcie pozostanie na czacie, zdjęcie wygaśnie i zostanie usunięte po obejrzeniu. Nie dotyczy to jednak bezpośrednich wiadomości na Instagramie. W przeciwieństwie do Snapchata, Instagram zapisuje całą historię czatów. Jeśli jednak usuniesz czat, ta historia zostanie usunięta.

Czy zablokowanie kogoś na Instagramie powoduje usunięcie wiadomości DM?

Chociaż osoba, którą zablokowałeś, nie otrzyma żadnych wiadomości, które próbujesz jej wysłać, i nie będzie mogła uzyskać dostępu do Twojego profilu ani wiadomości DM, historia czatu nie zostanie usunięta. Jeśli kiedykolwiek odblokujesz tę osobę, historia czatu pozostanie nienaruszona. Oczywiście pod warunkiem, że nie usunąłeś czatu.

Zawijanie

Chociaż tak naprawdę nie możesz całkowicie wyłączyć wiadomości bezpośrednich na Instagramie, możesz wykonać kilka obejść, które mogą Ci pomóc. Rozważ swoje opcje i wypróbuj metody, o których tutaj wspomnieliśmy.

Mam nadzieję, że ten przewodnik był dla ciebie pomocny. Pomimo tego, że rozwiązanie nie jest oczywiste i bezpośrednie, jesteśmy pewni, że jedno z tych rozwiązań będzie dla Ciebie skuteczne. Jeśli masz dodatkowe pytania lub uważasz, że o czymś nie wspomnieliśmy, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

x